A Falco végig vezetve nyerte az Alba elleni rangadót

A Szombathely hazai pályán magabiztosan legyőzte az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I keddi mérkőzésén.

Keller Ákos kosarával indult a mérkőzés, majd Vojvoda Dávid adott el egy labdát. Az Alba csak fault árán tudta megállítani Kellert, aki mindkét büntetőjét kihagyta, Bruinsma azonban labdát szerzett, Váradi váltotta pontokra a lehetőséget.

Curry használta ki a Falco rossz védekezését, ő szerezte a fehérváriak első kosarát a mérkőzésen. Bruinsma is betalált, de Vojvoda is kosarat dobott. Benke Szilárd és Bruinsma is hármassal növelte csapata előnyét, tízzel vezettek a szombathelyiek. Davis kosaraival zárkózott ötre az Alba, Benke triplával és duplával jelentkezett, már tíz pontnál járt a magyar válogatott kíválósága.

Perl Zoltán is megszerezte első kosarát, a tízet – a negyed vége előtt egy perccel – ismét Benke tette közé . Vojvoda büntetőivel és Perl ziccerével ért véget a negyed. 29-18.

Bruinsma kosarával indult a második negyed, majd Lake fantasztikus szerelésével folytatódott a mérkőzés. Az ellentámadásból Doktor dobott triplát, 16 ponttal vezettek a sárga-feketék. Forray Gábor időt kért, de reklamálásért egy technikait is kapott az Alba mestere. A mérkőzés képe nem változott, amint a vendégek elkezdtek zárkózni, a Falco azonnal megrázta magát. .

Vojvoda kapta el a fonalat, pontjaival visszajöttek tíz alá a vendégek. Barac és Benke kosarai jókor jöttek a szombathelyieknek. Vojvoda és Davis kosaraival viszont már tíz alá ment az Alba. Keller dolgozott jól a palánk alatt, Lukács pedig triplát dobott a sarokból.

A fehérváriak gyakorlatilag ledolgozták hátrányukat. Bruinsma hármasa volt a csattanó a nagyszünet előtt (53-46).

Vojvoda triplájával kezdődött a második félidő, a szombathelyiek első kosarát Bruinsma szerezte

Keller is betalált, de a tízet Bruinsma tette közé. Curry egy triplával hozta közelebb az övéit, de az ellentámadásból hármast szerzett Benke is. Forray Gábor időt kért. Perl triplájával folytatódott a mérkőzés, tizenöt volt közte.

A Falco őrizte fölényes előnyét, jól büntetőzött mindkét csapat. Vojvoda extra triplájára, Perl és Keller válaszolt egy duplával. 77-59 és 77-62 is volt az eredményjelzőn, nem tudta húsz fölé nyitni az ollót a Falco.

Curry szerezte az utolsó negyed első kosarát, Lake sikeres büntetőkkel válaszolt. Curry extra triplájával tizenkettőre jött fel az Alba, de Benke remek egyéni megoldása után pontot dobtak a szombathelyiek is.

Gasper Okorn nyugalomra intette csapatát, azt kérte, hogy támadják végig az akciókat. Forray Gábor egy Bruinsma-kosár után kért időt, nyolc perc olt hátra és 87-71 volt a táblán. Hiába dobott triplát Vojvoda, Bruinsma azonnal válaszolt rá.

A Falco nagyon jól kosarazott és kiváló százalékkal dobott, a székesfehérváriaknak esélyük sem volt a közelükbe férkőzni. Vojvodáék az utolsó pillanatig küzdöttek, de a szombathelyiek győzelme nem forgott veszélyben.

Gasper Okorn, a Falco KC vezetőedzője: „Előszőr is gratulálok a játékosaimnak. Remekül reagáltak a múlt heti nehéz helyzetünkre. Megmutattuk, hogy van tartása és karaktere a csapatnak, nem egyénekből állunk. Tudtuk, hogy egy hét alatt nem felejtettünk el kosárlabdázni, rendet kellet raknunk a fejekben és ez egy jó kezdet. Hangsúlyozom, hogy ez csak egy lépés volt. Meg akarjuk mutatni a hátralévő mérkőzéseken, hogy milyen is a Mi arcunk! A mutatott játékkal, intenzitással teljesen elégedett vagyok az utolsó öt percet leszámítva. Ebben az időszakban a mezőny játékosaim alól a szó szoros értelmében elfogyott a láb, ezért nem tudtuk tartani a ritmusunkat. Ez érthető, hisz egy kulcs játékosunk sérült, de ha Kyan Anderson visszatér, vele csak erősödni fogunk. Nem akarok egyéni statisztikákkal foglalkozni. Ma megmutattuk, hogy képesek vagyunk csapatként nyerni!”

Forray Gábor, az Alba Fehérvár vezetőedzője: „Nagyon rossz felfogásban kezdtük a mérkőzést. A Falco megmutatta, hogy miért is volt méltó, hogy a BCL-ben képviselje a magyar bajnokságot. Nagyon nagy különbség volt a két csapat ritmusa között. Gratulálok a hazai csapatnak és szeretném megköszönni, hogy megmutatták, milyen minőségben lehet játszani. Mi ide szeretnénk eljutni a szezon végére. Az érdemi elszámolásra már ilyen szintre kell kerülnünk. Nem gondolom, hogy szégyenkeznünk kéne. A csapatom tartását mutatja, hogy 20 pontos hátrányban sem adtuk fel és küzdöttünk a végsőkig.Egy jó csapattól kaptunk ki, amiből tanulhatunk. Pénteken már egy újabb bajnoki vár ránk, nincs idő búslakodni.”

Férfi kosárlabda NB I, 1. forduló:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 95-84 (29-18, 24-28, 26-18, 16-20)
Falco: Váradi 4, Doktor 3/3, Benke 24/12, Bruinsma 23/9, Keller 12. Csere: Perl 19/6, Lake 6, Barac 4, Dancsecs -.
Alba Fehérvár: Turner 10, Curry 19/6, Vojvoda 25/9, Davis 15/3, Omenaka -. Csere: Lukács 6/6, Ahmad 7, Takács M. -, Csorvási 2.