A Fehérvár AV19 hosszabbítás után nyert Linzben

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár hosszabbítás után diadalmaskodott a Linz otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) keddi játéknapján. A magyar együttes sorozatban négy elvesztett mérkőzést követően győzött újra.

A ráadás mindössze egy percig tartott, ekkor Bartalis és Nagy Gergő iramodott meg a Ouzas kapuja felé, végül utóbbi belőtte a mindent eldöntő gólt (3-4).

Rob Pallin: „A legjobb mérkőzésünket játszottunk a szezonban. A Linz, főleg otthon, nem sokszor veszít el mérkőzéseket. Andrew Sarauer és Bartalis István ma azt a formájukat hozták, amit a tavalyi szezonban láttunk tőlük. Sarauer hétszer lőtt kapura és négy gólt szerezhetett volna. Egy hónapja azon stresszelek, hogyan oldjam meg, hogy a legjobb játékosaink valóban a legjobbak legyenek. Sajnos erre nincsen titkos formula, most azonban megmutatták, képesek dominálni a támadásokban. Bartalis kiemelkedett, a hosszabbításban mutatott játéka hihetetlen volt, és bár nem ő lőtte a győztes gólt, hatalmas munka állt mögötte az egész mérkőzésen. Az első harmadban 18-at lőttünk kapura a 4 linzi lövéssel szemben, és végig komoly veszélyt jelentettünk a hazai kapura. Egy olyan helyen, mint Linz, ez óriási teljesítmény. A második harmadban kaptunk egy gólt kettős emberhátrányból, de nem adtuk fel, játszottunk tovább, ugyanígy a harmadik harmadban is. Varga Arnold kiemelkedett a védelemből, de a termetes hátvédeink játékára sem lehetett panasz. Fontos volt az is, hogy ma tizenegy csatárral tudtunk kiállni. Brance Orban például minden jégen töltött percében rendkívül hasznos tagja volt a csapatnak.”

EBEL:

Black Wings Linz (osztrák)-Fehérvár AV19 3-4 (0-0, 2-3, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Brett McLean (23., kettős emberelőnyben), Brett Palin (34., 56., emberelőnyben), ill. Andrew Sarauer (26., 37., a másodikat emberhátrányból), Varga Arnold (26.), Nagy Gergő. (62.)

A Fehérvár 6-3-ra győzött a Debrecen vendégeként a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján.

MOL Liga:

Debreceni HK – Fehérvár AV19 3-6 (0-4, 2-1, 1-1)
Gól: Godó Dániel (27.), Kovács Bronson Zoltán (40., emberelőnyben), Artyom Vaszjunyin (45.), ill. Mitchell Holmberg (5., emberelőnyben), Alexander Grieve (10.), Devon Krogh (12.), Becze Tihamér (20.), Kocsis Ferenc (26.), Hamvai Szilárd (55.)

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák 2-1 (0-0, 1-1, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Dömötör Róbert (33.), Hegyi Ádám (63.), ill. Miroslav Durak (21., emberelőnyben)

1. DVTK Jegesmedvék          36 25   5   2   4 170- 95  87 pont
2. MAC Budapest              36 25   4   3   4 180- 87  86
3. Fehérvár AV19             35 18   3   2  12 127-106  62
4. UTE                       37 12   7   4  14 109-107  54
5. Debrecen                  38 14   3   5  16 116-124  53
6. Ferencváros               37 13   2   4  18 128-140  47
7. SC Csíkszereda            36 10   5   5  16 104-131  45
8. Dunaújvárosi Acélbikák    38 10   2   5  21  98-133  39