A Fehérvár AV19 legyőzte a listavezetőt

A Fehérvár AV19 hazai jégen 3-1-re legyőzte a listavezető Graz együttesét az osztrák jégkorongliga (EBEL) keddi játéknapján.

A 33. percben Jakobssont küldték büntetőpadra, a harmadik fehérvári emberelőnyben először Phillips csengette meg a vasat, majd Sarauer lövése jött ki Höneckl mamutjáról, Hári nem talált és Stpisicz kékvonalasa sem jutott át a gólvonalon, a fór kihasználatlan maradt. Egyenlő létszámnál sem szűnt meg a fehérvári nyomás, Kóger került hatalmas helyzetbe, közelről hibázta el, Tikkanen próbálkozása nem jutott el a kapuig, majd Szita bombája került a grazi hálóőr lepkésébe. A következő vendégtámadásban Moderer próbálkozott a kékről, Carruth magabiztosan hárított, majd King lövése ment el a hazai kapu mellett. A kontrában Harty és Andrew Sarauer indulhattak kettő az egy ellen, utóbbi pedig közelről bombázott Höneckl hálójába, megszerezve ezzel a vezetést (1-0).

Mindössze 25 másodpercet kellett várni a következő találatra, Hári adta be Szabó Dánielnek, a védő kékvonalasa Kuralton megpattanva pedig átcsorgott a gólvonalon (2-0). A játékrész folytatásában nagyrészt a semleges harmadban zajlott a játék, a Fehérvár a kétgólos előny tudatában biztonságosabb játékot mutatott, csak kisebb helyzeteket alakított ki mindkét együttes. Egy perccel a dudaszó előtt szépített a Graz, egy középre tett passzt Dwight King értékesített (2-1).

Az 58. percben egy hosszú passz után Hári János indulhatott, aki kicselezve a védőket szólóját góllal fejezte be, ismét kettőre növelve a kék-fehérek előnyét (3-1).

EBEL:

Fehérvár AV19-Moser Medical Graz99ers (osztrák) 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)
Gól: Sarauer (33.), Szabó D. (33.), Hári (58.), ill. King (39.)

Hazai sikerrel szakította meg rossz sorozatát a MAC

A MAC Újbuda három elvesztett találkozó után nyert újra a szlovák jégkorongligában (Tipsport), miután kedden simán, 8-2-re legyőzte a Liptószentmiklós együttesét.

Tipsport Liga:

MAC Újbuda-MHk Liptovsky Mikulás (szlovák) 8-2 (2-1, 5-1, 1-0)
HC 07 Detva (szlovák)-DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-0, 1-1, 0-2)

Nyert a Hokiklub Budapest

A Hokiklub Budapest fölényesen, 6-2-re győzött az EV Vienna Capitals vendégeként a jégkorong Erste Liga keddi mérkőzésén.

Erste Liga:

EV Vienna Capitals II-Hokiklub Budapest 2-6 (1-2, 0-2, 1-2)
Gól: Fabio Rohm (6.), Richard Schlögl (59.), ill. Köllő Roland (3.), Petres Magor (9.), Jancsó Dávid (33., emberhátrányban), Orbán Attila (39.), Szappanos Dávid (45., emberhátrányban), Michal Satek (53., kettős emberelőnyben)

1. Sport Club Csíkszereda 26 20 1 1 4 135- 79 63 pont
2. FTC-Telekom 24 16 5 2 1 111- 58 60
3. Corona Brasov 27 16 4 – 7 100- 70 56
4. DEAC 24 13 1 3 7 90- 69 44
5. UTE 23 11 3 3 6 84- 63 42
6. Gyergyói HK 25 11 1 2 11 82- 87 37
7. Dunaújvárosi Acélbikák 22 9 2 1 10 87- 82 32
8. Fehérvári Titánok 24 6 2 3 13 89-100 25