A Fehérvár győzött Ljubljanában

A Fehérvár 4-1-re nyert a szlovén Olimpija Ljubljana vendégeként az osztrák jégkorongliga alapszakaszában, csütörtökön.

Fotó: HK SZ Olimpija Ljubljana

A magyar együttes már a 3. percben megszerezte a vezetést Brady Shaw bombagóljával, ám a nyitó harmad közepén Ziga Pance egyenlített.

A második játékrész 41. másodpercében Gleason Fournier újra vezetéshez juttatta a Volánt, és amíg az első húsz percben a szlovénok 13-5-re vitték a kapura lövési mutatót, addig a második felvonásban a fehérváriak próbálkoztak közel kétszer annyiszor.

Az első két játékrészben 1-1 Olimpija-emberelőny adódott, aztán a harmadik harmad közepén eljött az első fehérvári fór, amivel Terbócs István élt, így 3-1-re módosult az állás.

A végeredményt Erdély Csanád állította be egy utolsó percben szerzett üres kapus góllal.

A fehérváriak 37. mérkőzésükön 22. alkalommal győztek és 66 ponttal a tabella második helyén állnak.