A Fehérvár három góllal nyert a Dornbirn ellen

A Fehérvár AV19 házigazdaként 5-2-re győzött a Dorbirn ellen pénteken az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Kiegyenlített játékkal indult a Dornbirn elleni mérkőzés, az első nagyobb helyzet hazai oldalon Sarauer előtt adódott, lövése viszonz kipattant Rinnéről. A kontrából Parks jutott lehetőséghez, ám Carruth magabiztosan hárított, ezután Macierzinsky veszélyeztetett, kapusunk azonban ezúttal is a helyén volt.

A 16. percben egyenlő létszámnál Phillips fejezhetett volna be góllal egy szólót, de kimaradt, nem úgy a következő támadásban, amikor Carruth indította Hartyt, aki beadta Sárpátkinak, 88-asunk lövése kipattant, az érkező Tero Koskiranta pedig megszerezte a vezető találatot (1-0).

A 22. percben Meland lövése pattant ki Rinne sisakjáról Erdély Csanád elé, aki nem hibázott (2-0). Hazai emberelőnnyel folytatódott a játék Egger kiállítása után, melyben a Fehérvár AV19 több helyzetet kialakított, de sem Phillips, sem Glenn lövése nem jutott át a gólvonalon. Stipsicz került büntetőpadra fehérvári oldalon, a Dornbirn pedig egy kapu előtti kavarodás után megszerezte a szépítő találatot Olivier Magnan jóvoltából, bár a döntés csak hosszas videózás után született meg (2-1).

A 34. percben újabb fehérvári emberfór következett, ismét Egger szabálytalankodott, az előny viszont a vendégeknek kedvezett, egy kipattanóra lecsapva Brendan O’Donnell fejezte be szólóját góllal (2-2). Sille is kisbüntetést kapott egy akasztás után, de a fehérvári hátrányos egységeknek köszönhetően maradt az egál. A harmad utolsó másodpercében Erdély passzolt Szabó Dánielnek, aki egy távoli lövéssel újra egygólosra növelte az különbséget, így 3-2-es eredménnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.

Az utolsó előtti percben a Dornbirn lehozta kapusát, egy fehérvári harmadban kialakult kavarodásból pedig Tero Koskiranta került ki győztesen, aki üreskapus találatával kettőre növelte az előnyt (4-2), majd Anze Kuralt is a hálóőr nélküli dornbirni ketrecbe talált, beállítva ezzel a végeredményt (5-2), amivel csapatunk itthon tartotta a három pontot.

A magyar csapatnak ez volt a szezonbeli hetedik sikere.

EBEL:

Fehérvár AV19-Dornbirn Bulldogs (osztrák) 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)
Gól: Tero Koskiranta (16.), Erdély Csanád (22.), Szabó Dániel (40.), Harri Tikkanen (59.), Anze Kuralt (60.), ill. Magnan (27. emberelőnyben), O’Donnell (35., emberhátrányban)

Hosszabbításban nyert az UTE

A Újpest hazai pályán hosszabbításban tudott nyerni a Csíkszereda ellen a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A magyar csapat összesen 60 alkalommal próbálkozott kapura lövéssel, a vendégek 24-szer, de mivel a csíkiak svéd hálóőre, Gert Joakim Lundström 57 védést mutatott be, így az Újpest csak 13 másodperccel a rendes játékidő vége előtt tudta hosszabbításra menteni az összecsapást.

A Debrecen saját közönsége előtt 4-0-ra legyőzte a Vienna Capitalst.

Erste Liga:

DEAC-EV Vienna Capitals II (osztrák) 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
Gól: Németh Attila (5.), Vladislav Kuleshov (28.), Kovács Bronson Zoltán (55., 57.)

Gyergyói HK (román)-Dunaújvárosi Acélbikák 1-3 (1-2, 0-0, 0-1)
Gól: Denis Ezhov (9., emberelőnyben), ill. Vladimir Dubek (3.), Nagy Márk (3.), Oula Uski (56.)

UTE-Sport Club Csíkszereda (román) 3-2 (0-0, 1-0, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Nemes Benjamin Zoltán (26.), Andrej Hebar (60.), Karol Csanyi (65.), ill. Flinta Botond (47.), Becze Tihamér (55.)

FTC-Telekom – Schiller-Vasas HC 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Gól: Brett Switzer (22.), Braden Walls (41.)