A Fehérvár hátrányból fordítva győzte le az Újpestet

A Fehérvár FC hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Újpest FC-t szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában.

Christensen
Tobias Christensen szöglete

Kihagyott fehérvári ziccerrel és újpesti góllal kezdődött a találkozó. Ezt követően a vendégek játszottak fölényben, majd fokozatosan átvette a játék irányítását a Fehérvár, de mezőnyfölényét a szünetig nem tudta kihasználni.

A fordulást követően ismét jóval veszélyesebb volt az Újpest, egyszer a felső léc mentette meg a Vidit a góltól. Ahogy az első félidőben, úgy a másodikban is a játékrész felétől kezdeményezőbbé vált a hazai gárda és Lirim Kastrati révén egyenlített.

Nyílttá vált a meccs, mindkét együttes ment előre a győzelemért, amely a székesfehérváriaknak jött össze: Mamoudou Karamoko első labdaérintéséből bombázott a kapuba, három ponthoz juttatva ezzel csapatát.

Győzelmével a Fehérvár a tabella ötödik helyére lépett előre.

Bartosz Grzelak, a Fehérvár vezetőedzője

„Egyáltalán nem kezdtük jól a mérkőzést, 20 percig nem ment a játék. Aztán kezdtünk belejönni a meccsbe, egyre többet volt nálunk a labda, de túl sok játékos maradt hátul a játék felépítése közben. Ezen változtattunk, szerettük volna, ha több játékos vesz részt a támadásokban, és nagyobb nyomás alá helyezzük az Újpestet, ezt láthattuk a második játékrészben. A játékosok mentalitása akkor is rendben volt, amikor nem jöttek az eredmények, de ma tényleg le a kalappal mindenki előtt, a kezdők, és azok előtt is, akik csereként léptek pályára és nagyon sokat hozzátettek ahhoz, hogy megfordítsuk ezt a mai meccset! Elégedett vagyok a csapatjátékkal és azzal, hogy ismét három pontot szereztünk hazai pályán! A győzelmek sokat segítenek a csapat hangulatán, de természetesen az is fontos, hogy a szurkolóink is nagy mosollyal az arcukon mehetnek haza a stadionból. Mindig nagy energiát ad nekem is, ha a városban, vagy az edzésre kilátogató szurkolókon látom, hogy boldogok, mert a hétvégén nyert a csapat.”

Nebojsa Vignjevic, az Újpest vezetőedzője

„Gratulálok a Fehérvárnak a győzelemhez! Mi jól kezdtük a mérkőzést és ezt most nem csak a gól miatt mondom. Kontrolláltuk a játékot, jól játszottunk, de a 30. perc után kezdődtek a problémáink. Jöttek a hazai bedobások, pontrúgások, ívelések, ezek pedig gondokat okoztak számunkra. A második félidőre is jól jöttünk ki, ismét nagy helyzetet alakítottunk ki, de ezt nem tudtuk kihasználni, majd ismét komoly problémákat okoztak nekünk a hazaiak a már említett ívelésekkel és rögzített szituációkkal. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtuk egész meccsen azt a játékot nyújtani, amelyet a mérkőzés elején. Lehet, hogy túl sokat vártam a cserékkel, de úgy gondoltam, hogy a pályán lévő játékosok ki tudnak tartani. Elképzelhető, hogy ma a változtatásokkal kicsit elkéstem.”

OTP Bank Liga, 12. forduló

Fehérvár FC – Újpest FC 2-1 (0-1)
Sóstói Stadion, 4990 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: L. Kastrati (80.), Karamoko (89.), illetve Ambrose (8.)
Fehérvár: Tóth B. – Bese (L. Kastrati, 60.), Csongvai, Serafimov, Gergényi, Schön (Spandler, 90+1.) – Katona M., Christensen, Flores (Kalmár Zs., 60.) – Szabó L. (Karamoko, 88.), Kodro.
Újpest: Nikolic – Pauljevic, Hall, Kosanovic, L. R. Kastrati – Onovo (Sasere, 91.), Tajti – Kiss T. (Ganea, 91.), Mörschel (Mack, 91.), Csoboth (Simon K., 91.) – Ambrose.

Mezőkövesdi siker a Debrecen ellen

Nem sokkal a kezdés előtt még esett az eső, de a negyedik percben született gyors hazai gól után kisütött a nap, csakhamar pedig annak is örülhettek a mezőkövesdi szurkolók, hogy már 2-0-ra vezetett a csapatuk. Előbb Cseke középről, majd Cseri a balösszekötő helyéről lőtt távolról szép gólt. Ezt követően eltelt egy kis idő, amíg a Debrecenösszeszedte magát, de aztán egyre több támadást vezetett. Egy alkalommal Dzsudzsák szabadrúgásból a felső lécet találta el, majd Ferenczi bal oldali beadásánál Bárány kissé előre vetődve 12 méterről a hazai kapu bal felső sarkába fejelt. A vendégcsapat játszott fölényben, az egyenlítés azonban nem jött össze.

A pihenőt követően a hazaiak több energiát fordítottak támadások szervezésére, mint az első játékrész második felében. Nem húzódtak teljesen vissza, ugyanakkor szervezettebbek voltak hátul, a debreceniek nem tudtak gólhelyzetet kialakítani. A félidő közepén nehézséget okozott a kövesdieknek a labda megtartása a középpályán, a 81. percben pedig emberhátrányba kerültek, mégis sikerült megőrizniük az előnyüket, és értékes győzelmet arattak.

Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 2-1 (2-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2119 néző, v.: Csonka
Gól: Cseke (4.), Cseri (10.), illetve Bárány (25.)
Kiállítva: Pillár (81.)
Mezőkövesd: Piscitelli – Kállai, Pillár, Beriasvili, Vajda – Cseke, Da. Babunski (Lukic, 82.), Gomis – Cseri (Filip, 57.), Drazic, Molnár G. (Lehoczky, 74.)
Debrecen: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Romancsuk (Andrija, 84.), Ferenczi – Ojediran, Loncar (Manrique, 70.) – Vajda (Oliveira, 46.), Dzsudzsák, Bódi (Bévárdi, 70.)- Bárány.

Nem született gól a Pancho Arénában

Ellenkező előjellel várta a fontos – Marco Rossi szövetségi kapitány által is megtekintett – összecsapást a dobogóért harcoló Puskás Akadémia, valamint a hozzá képest három pont hátránnyal álló DVTK. Amíg a felcsútiak az NB I-ben már négy mérkőzés óta veretlenek voltak – igaz, szerdán drámai körülmények között búcsúztak a Magyar Kupában a Ferencvárossal szemben -, addig a vendégek éppen hogy sikerrel vették a Siófok elleni MK-csatát, ám az OTP Bank Ligában sorozatban három vereségnél jártak, és ebben a rossz szakaszban 1-8 volt a gólkülönbségük. Ebben az idényben egyszer találkoztak: július 29-én Diósgyőrben 1-0-ra diadalmaskodott a Puskás Akadémia.

A nyitó negyedóra eseménytelensége után felélénkült a játék, a Diósgyőr előtt nagy helyzet is adódott, ám Edomwonyi lövését bravúrral tolta szögletre Markek. A hazaiak első komoly ziccerére közel fél órát kellett várni. Voltak ígéretes megugrások is mindkét oldalon, ám rossz passzok miatt nem forogtak veszélyben a kapuk. A szünetig egy-egy kaput eltaláló lövése volt mindkét alakulatnak.

A fordulást követően egy szöglet után a Puskás Akadémia szerezhetett volna gólt, azonban közelről sem sikerült betalálnia. Ismét később ébredt a DVTK, ám az 56. percben Acolatse bal felső sarok felé tartó tekerését biztosan védte a hazai hálóőr. A 66-68. percben három, illetve két cserével próbálak frissíteni a csapatok, és rögtön egy hazai helyzet adódott, ám Corbu kísérlete a kapu mellé gurult.

Az utolsó negyedórában nőtt az iram, a védelmek viszont jól állták a rohamokat, így igazságos pontosztozkodás lett a vége.

Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 0-0
Felcsút, Pancho Aréna, v.: Derdák
Puskás Akadémia: Markek – Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. – Corbu, Levi (Komáromi,  66.), Favorov – Soisalo (Slagveer, 66.), Colley (Plsek, 46.), Gruber (Puljic, 66.)
Diósgyőri VTK: Ogyincov – Csorbadzsijszkij, Klimovics (Bényei, 72.), Vallejo – Gera D., Holdampf, Pozeg Vancas (Franchu, 82.), Stephen – Pernambuco (Lukács D., 82.), Edomwonyi (Kampecisz, 68.), Acolatse (Obounet, 68.)

1.  Ferencvárosi TC             10  8   1   1    33-12  25 pont
 2.  Paksi FC                    11  7   3   1    23-13  24
 3.  Újpest FC                   12  6   2   4    21-22  20
 4.  Puskás Akadémia FC          12  5   5   2    20-15  20