A Fehérvár hosszabbításban győzött az Innsbruck ellen

A Fehérvár AV19 harmadik hazai összecsapásán is nyert az osztrák jégkorongligában (EBEL).

Az első játékrész közepén Kóger adott passzt a jobb oldalon érkező Phillipsnek, akit szabálytalanul állítottak meg a hazai védők, így Carruth lekorcsolyázott, a késleltetett kiállítás alatti létszámfölényt pedig ki is használta az együttes, Kóger Dániel lövése csorgott át Climie mamutjai között (1-0).

A folytatásban inkább hazai oldalon adódtak helyzetek, majd Clark iramodott meg, ám Carruth védett. A játékrész végére felpörögtek a vendégek, egy kapu előtti kavarodás után pedig Koskiranta és Bär kapott kisbüntetést, így négy a négy ellen fejeződött be a harmad. Egy perccel a vége előtt aztán újra rezzent a háló, Stipsicz szemfüles átadását egy csel után Sofron István vágta a kapuba (2-0).

A második játékrészben egyenlő létszámnál az első nagyobb helyzetéből be is talált az Innsbruck: Lubomir Stach távoli lövése csorgott át Carruth lábai között (2-1). A harmad közepe ezúttal az Innsbrucké volt, a szorításból csak Koskiranta lövésével jött ki a Fehérvár AV19, de maradt az egygólos előny. A következő támadásban Sofron adott passzt a jó ütemben érkező Szabó Krisztiánnak a kapu előtt, aki nem is hibázott (3-1). Hét perccel a dudaszó előtt jöhetett a tiroliak első előnye, miután Szabó Dániel szabálytalankodott, a kiegészülés pillanatában pedig be is találtak Rob Pallin tanítványai, Tyler Spurgeon kotort be egy kipattanót (3-2). Azonnal jöhetett volna a válasz a másik oldalon, Erdélynek azonban nem sikerült beleérnie Szabó Krisztián passzába. Újra a vendégek percei következtek, ráadásul Kógert szabálytalannak látták a játékvezetők, így másodszorra is öt a négy ellen támadhattak a Cápák. A fórt egy perc alatt gólra is váltotta a gárda, egy kapu mögül visszatett passzt Andrew Yogan értékesített (3-3).

Az utolsó öt percre jobban felpörögtek a vendégek, Carruthnak kellett játékba avatkoznia, beszorult ezekben a percekben a hazai együttes. Boivin rántotta le Szabó Krisztiánt, így nagy lehetőséghez jutottak Kógerék, a fórt pedig villámgyorsan ki is használta együttesünk, Glenn passzát Sofron István vágta a hálóba (4-3).

A végén időt kért Rob Pallin, majd Climie is lekorcsolyázott, és megismétlődött a pénteki végjáték, ezúttal 25 másodperccel a vége előtt egyenlítettek a vendégek, Andrew Yogan lövése jutott a hálóba (4-4). A hosszabbításban aztán 25 másodperc alatt eldöntötte a bónuszpont sorsát a Fehérvár AV19, Anze Kuralt bombázott a hálóba (5-4).

EBEL:

Fehérvár AV19 – HC TWK Innsbruck 5-4 (2-0, 1-3, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Kóger Dániel (9.), Sofron István (19., 59., emberelőnyben), Szabó Krisztián (32.), Anze Kuralt (61.), ill. Lubomir Stach (26.), Tyler Spurgeon (35.), Andrew Yogan (40., emberelőnyben, 60.)

Forrás: fehervarav19.hu