A Fehérvár kikapott Szombathelyen

A címvédő Szombathely hazai pályán 90-77-re legyőzte a Fehérvár együttesét a férfi kosárlabda NB I szerdai rangadóján.

A vasiak 10/1-es, míg a vendégek 9/3-as győzelmi mérleggel érkeztek a bajnokság egyik slágermeccsére, amelyet a fehérváriak kezdtek jobban, és az első negyed végén ötpontos előnyben voltak.

Ezt követően folyamatosan javult a hazaiak játéka, ennek köszönhetően a nagyszünetben már a Falcónál volt a vezetés. A folytatásban a vendégek nem tudtak komoly ellenállást kifejteni, a harmadik negyedben jelentős volt a különbség a két együttes között, így a címvédőnek még az is belefért, hogy az utolsó 10 percet ötpontos különbséggel elveszítse.

A mezőny legeredményesebb játékosa a szombathelyi Perl Zoltán és Raymond Cowels volt egyformán 20 ponttal, a Fehérvárban Isaiah Philmore 15 pontig jutott.

Milos Konakov, a Falco vezetőedzője

„Gratulálok a csapatomnak, nagyon jól játszottunk. Egész szezonban minden meccshez 100%-osan álltak hozzá a fiúk, és úgy érzem ez most maximálisan meghozta gyümölcsét. Nagyon nagy energiákkal játszottunk, hiszen statisztikailag a legjobb csapat érkezett hozzánk. Nagy iramot diktáltunk az első féélidőben, viszont ebből sok labdát eladtunk, amit megbüntetett az Alba. A másodikban tudtuk tartani a tervezett sebességet, és mellette az eladott labdák számát is jobban kontrolláltuk. Köszönöm szurkolóinknak ezt a fergeteges hangulatot, úgy éreztem ezt a mai mérkőzést élvezte mindenki. Most megpróbálunk egy kicsit pihenni, nincs sok időnk, hiszen szombaton egy újabb rangadó vár ránk!”

Matthias Zollner, a Fehérvár vezetőedzője

„Gratulálok a Falconak, gratulálok Milosnak, 40 percen keresztül a saját, eltervezett játékukat tudták játszani. Mi ezt 20-30 percig tettük. Az első félidőben még szoros volt a mérkőzés, de már ott is voltak hibáink, viszont a második félidőre a Falco még fizikálisabban védekezett és ez nem feküdt nekünk. Meg kell néznünk a mait és javítani a hibákat, megy tovább bajnokság.”

Férfi kosárlabda NB I:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 90-77 (23-28, 24-19, 29-11, 14-19)