A Ferencváros bravúros győzelmet aratott a Monaco otthonában

A Ferencváros csütörtök este bravúros, 1-0-s győzelmet aratott a francia bajnokság előző kiírásban harmadik AS Monaco otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek második fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel vezeti a H jelű négyest.

Mohamed Camara
A ferencvárosi Henry Wingo (b), Adama Traoré (j2) és Kristoffer Zachariassen (j), valamint Mohamed Camara (b2), a francia csapat játékosa a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában játszott AS Monaco – Ferencváros mérkőzésen a Monte-Carlo-i II. Lajos Stadionban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A hercegségi csapat mérkőzéseire a legritkább esetben telik meg a II. Lajos Stadion, múlt hétvégén az Olympique Lyon ellen 2-1-re megnyert rangadón félház sem volt a 18 ezer nézőt befogadó létesítményben, így nem volt meglepetés, hogy a Ferencváros elleni összecsapásra is csak néhány ezer hazai szurkoló volt kíváncsi. A hangulatteremtés így a ferencvárosi drukkerekre maradt, és nem is lehetet rájuk panasz, az első perctől kezdve hangosan buzdították kedvenceiket.

Az első negyed órában a magyar bajnok futballozott fölényben, a Ligue 1 előző idényének harmadik helyezettje tompa volt. Az első veszélyes helyzetre 20 percet kellett várni, ekkor Tokmac Nguen lépett ki ziccerben egy hosszú indítással és passzolt higgadtan a jobb alsóba, de ahogyan az szabad szemmel is gyanúsnak tűnt, a VAR igazolta a lest.

A 32. percben a végig rendkívül agilis Adama Traoré eresztett el a bombát messziről, a kiváló lövést Alexander Nübel, a hazaiak német kapusa tornázta ki. Két perc múlva Mats Knoester hajmeresztő hibáját kis híján gólra váltotta a Monaco, de Dibusz Dénes hárítani tudott. A 40. percben a Monaco kapusa Aissa Laiduoni szabadrúgásánál is nagyot védett.

Philippe Clement, a Monaco vezetőedzője a szünetben kettős cserével próbálta feltüzelni csapatát, és mindössze 14 másodpercet kellett várnia tanítványai első veszélyes akciójára. A hazaiak ezt követően nagy fölénybe kerültek, Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros mestere nem kevesebb mint negyed óra elteltével reagált is, és megerősítette a középpályát.

A 74. percben Sammy Mmaee majdnem gólt rúgatott az ellenféllel, de óriási hibáját Dibusz kijavította, a kapu mögött álló Fradi-tábor pedig teljes joggal éltetni kezdte a válogatott hálóőrt.

A 80. percben a Ferencváros gyakorlatilag első komoly helyzetét gólra váltotta. Innentől kezdve tartani kellett az eredményt, és végül ez magabiztosan sikerült is.

Vécsei Bálint
Alexander Nübel, a francia csapat kapusa gólt kap Vécsei Bálinttól a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában játszott AS Monaco – Ferencváros mérkőzésen a Monte-Carlo-i II. Lajos Stadionban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

80. perc: Boli nagyszerűen tartotta meg a labdát a 16-os közepénél, kijátszotta Traorénak, aki okosan a második hullámban érkező Vécsei Bálint elé tálalt. A középpályás kapásból tüzelt, a labda pedig egy hazai védőn irányt váltott, így Nübel már csak belepaskolni tudott, és csak a gólvonalon túlról tudta visszahúzni a játékszert (0-1).

Európa-liga, H csoport, 2. forduló

AS Monaco (francia)-Ferencváros 0-1 (0-0)
Monte-Carlo, II. Lajos Stadion, 3731 néző v.: Espen Eskas (norvég)
Gól: Vécsei (80.)
AS Monaco: Nübel – Disasi, Sarr (Boadu, 81.), Badiashile – Vanderson (Ruben Aguilar, 46.), Fofana, Camara, Golovin (Jakobs, 73.), Caio Henrique – Diatta (Akliouch, 46.), Ben Yedder (Embolo, 65.)
Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Botka – Besic (Vécsei, 69.), Laidouni – Nguen (Gojak, 63.) – Zachariassen (Esiti, 90.), Traoré, R. Mmaee (Boli, 64.)

Trabzonspor – Crvena zvezda 2-1 (1-0)
Marek Hamšík (16.), Trézéguet (68.), ill. Veljko Nikolics (89.)

Disuse Dénes
Dibusz Dénes ferencvárosi kapus a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában játszott AS Monaco – Ferencváros mérkőzés után a Monte-Carlo-i II. Lajos Stadionban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

A találkozót követő sajtótájékoztatón Sztanyiszlav Csercseszov rendkívül visszafogottan értékelt

„A Trabzon elleni győzelmünk és ez is már a múlt, két nap múlva kupamérkőzésünk van. Még 12 pontot lehet szerezni a csoportban, persze boldogok vagyunk, de még a három ponton kívül semmi sincs a kezünkben. Igaz, ez fontos három pont”

– tette hozzá.

Az orosz szakember megjegyezte, újabb lépést tett előre az együttes, de még nem ért az út végére.

„Az első félidőben jól játszottunk, a szünetben készültünk rá, hogy a Monaco nagyobb tempót fog diktálni, nekünk pedig készen kellett állnunk arra a néhány kontralehetőségre. A ma siker kulcsa a csapategység volt”

– mondta Sztanyiszlav Csercseszov, aki külön kiemelte a hercegségbe utazó szurkolótábort, amely szinte hazai körülményeket teremtett csapatának.

Vécsei Bálint: reális esélyünk van szintet lépni

„Az egész mérkőzést végig kontrolláltunk, nyilván voltak lehetőségeik, de nekünk is megvoltak a helyzeteink az elején. Nem volt annyira intenzív meccs, mindkét csapatnak inkább a kontrákkal voltak lehetőségeik”

– nyilatkozta a meccs hőse a mérkőzés után a vegyes zónában.

A középpályás megjegyezte, talán karrierje legfontosabb gólját szerezte:

„A Lugano színeiben a Bukarest ellen is volt egy gólom, de ez most még fontosabb, hiszen így valós esélyünk van arra, hogy továbbjussunk és szintet lépjünk.”

Botka Endre arról beszélt, hogy ezúttal kevesebb volt az előrejáték, de végig rendkívül türelmesek voltak, és kivárták az egyetlen esélyüket, amit berúgtak. Kiemelte a csapategység fontosságát, hogy egy-egy hibát a társak azonnal kijavítanak. A válogatott védő elmondta, nagyszerű, hogy két meccsen hat pontot szereztek, de nem szabad elkövetniük azt a hibát, hogy úgy érezzék, „rendben vannak”.

„Nagyon sok van még ebben a csapatban, miért ne mutassuk be minden meccsen, hogy képesek vagyunk győzni, és akár jóval több ponttal zárni a csoportot”

– tette hozzá Botka.

Kristoffer Zachariassen szerint igazi csapatmunka volt a csütörtök esti győzelem, a kapustól a csatárokig mindenki kivette a részét a sikerből. Megjegyezte, a következő mérkőzéseken is a győzni szeretnének, és továbbjutni a csoportból.

A Ferencváros a harmadik fordulóban, október 6-án a szerb Crvena zvezda otthonába látogat.