A Ferencváros Bresciában, míg az OSC Belgrádban kapott ki

Az FTC 8-4-re kikapott Bresciában, míg az OSC nyolcgólos vereséget szenvedett a Novi Beograd otthonában a férfi vízilabdaBajnokok Ligája csoportkörének második, szerdai fordulójában.

Az előző idényben bronzérmes Ferencváros a spanyol Sabadell otthonában megnyert 10-7-es győzelemmel rajtolt, de második összecsapásán nem tudott mit kezdeni az olaszok remek védekezésével.

Varga Zsolt bajnok és Magyar Kupa-címvédő együttese – amely tavasszal a BL nyolcas döntőjének bronzmérkőzésén 14-12-re verte a Bresciát – négy negyed alatt mindössze négyszer volt eredményes, így vereséget szenvedett.

A Fradi a harmadik fordulóban, december 14-én az első hazai meccsén a francia Marseille-t fogadja.

Súlyos OSC-vereség Belgrádban

OSC
Fotó: OSC Waterpolo/Madar Dávid

Varga Dániel együttese a Marseille otthonában elért 10-10-es döntetlennel rajtolt, míg az előző idényben második Novi Beograd magabiztosan, 16-5-re nyert a Spandau Berlin otthonában.

A szerdai találkozón az OSC csak az első negyedben tudta tartani a lépést a szerb csapattal, amely a folytatásban előnyét folyamatosan növelve magabiztosan diadalmaskodott.

Az OSC a harmadik fordulóban, első hazai meccsén december 14-én a Spandau Berlint fogadja.

Ebben a csoportban mindössze három továbbjutó helyért küzdenek a csapatok, ugyanis az előző idényben ezüstérmes Novi Beograd részvétele házigazdaként idén is biztosított a nyolcas döntőben.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

B csoport:

Brescia (olasz) – FTC-Telekom Waterpolo 8-4 (2-1, 3-1, 1-1, 2-1)
Dolce 2, di Somma 2, Luongo 2, Renzuto, Alesiani, ill. Molnár E., Merkukov, Vigvári Vendel, Jansik Sz.

Novi Beograd (szerb)-Genesys OSC 17-9 (3-3, 5-2, 3-1, 6-3)
Granados 4, S. Rasovic 3, Drasovic 3, Skoumpakis 2, Mandic 2, Vlachopoulos, V. Rasovic, Vucinic, ill. Angyal, Manchercz 2-2, Várnai, Csacsovszky, Tóth M., Burián, Dala 1-1.

Forrás: MVLSZ / MTI