A Ferencváros kikapott Topolyán

Többek között Lasha Dvali és Franck Boli sem tagja a csoportkörre készülő Ferencváros keretének a labdarúgó Európa Ligában. Pénteken az FTC büntetőből szépített, végül kikapott a topolyai stadionavatón a házigazda TSC-től.

Az ünnepélyes stadionavatón Peter Stöger vezetőedző több válogatott játékosát is nélkülözni kényszerült, végül az osztrák tréner a Szécsi – Cubra, Könczey, S. Mmaee, Leandro, Cabraja – Somália, Vécsei, Nagy O. – Jones, Tokmac tizenegyet küldte a pályára.

A 10. percben a baloldalról visszakészített labdára Könczey reagált a leggyorsabban, Jug Stanojev pedig a kirobbanó Szécsi mellett a kapuba lőtt (1-0).

A szünetben Szécsi Gergő helyét a 17 éves Mergl Szabolcs vette át a Ferencváros kapujában.

A 62. percben Cabraja helyett Vida Kristóf érkezett.

A 83. percben Vida kapott remek indítást, a tizenhatoson belül pedig csak szabálytalanul tudták megállítani. A megítélt büntetőt Vécsei Bálint higgadtan lőtte a bal felsőbe (1-1).

A hajrában Könczey Márk 15 méterről eleresztett lövése révén a Ferencváros előtt adódott lehetőség, mégis a vendéglátó szerezte meg a győztes gólt – Ifet Djakovac bő 20 méterről volt eredményes a hosszabbításban (2-1).

Peter Stöger, az FTC vezetőedzője: Büszkék vagyunk, hogy a mi csapatunk lehetett az első ellenfél ebben a stadionban. Remek meccs volt, mindkét félnek sok esélye volt a gólszerzésre. Sok fiatalunk játszott itt, ez jó lehetőség volt számukra, összességében elégedett vagyok velük. Az 1-1-es döntetlen természetesen jobb eredmény lett volna, de gratulálok az ellenfélnek a stadionavatón elért győzelméhezz. Ez egy nagyszerű stadion, Budapesten talán a miénk nagyobb, de ez is nagyon szép, büszkék lehetnének rá. Sok osztrák csapat szeretne ilyen arénát. Az ellenfélnek megvannak a minőségi játékosai, nem meglepő, hogy a TSC a szerb bajnokság második helyén áll.

Az Európa Liga névsor pénteken vált hivatalossá

Peter Stöger vezetőedző a szakmai stábbal közösen döntött a keret összetételéről.

„Néhány játékost ki kellett hagynunk, hiszen korábban vagy jelenleg sérüléssel bajlódtak, igaz ez például Lasha Dvalira is” – indokolt az 55 éves osztrák szakember, aki úgy fogalmazott, Boli mellőzésére több okuk is volt.

„Voltak vele problémák a múltban, ezekről beszéltünk is egymással, de a múlt hétvégén ismét gond volt vele, ezt követően pedig úgy döntöttünk, hogy nem lehet tagja a csoportkörre benevezett keretnek”

– mondta Stöger, és hangsúlyozta: „mindenkinek a Ferencvárosért kell dolgoznia, a legfontosabb a csapategység”.

A Ferencváros szeptember 16-án, a Bayer Leverkusen vendégeként kezdi meg a szereplést az El csoportkörében.