A Ferencváros legyőzte a sereghajtót

A Ferencváros házigazdaként 5-2-re legyőzte a sereghajtó Titánok csapatát a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

A fővárosiaknál Nagy Gergő és Kóger Dániel is két gólt ütött. Csapatuknak ez volt a hatodik győzelme sorozatban.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Megint jól álltunk bele a meccsbe, attól függetlenül, hogy sokáig szoros volt, de ez a sok hátránynak is betudható, a második harmadban szinte végig hátrányban voltunk. Jó volt a hátrányos védekezésünk, egy gólt kaptunk 3 az 5-ben de az néha előfordul, és az előnyben is be tudtunk találni. Az utolsó harmad az, ami tényleg eldöntötte a meccset. Úgy jöttünk ki az utolsó 20 percre, hogy 2021-ben az utolsó harmadunk és ez a csodálatos közönség megérdemli azt, hogy úgy hokizzunk, hogy ide érdemes volt kijönni, és ezt itt meg is mutattuk az utolsó harmadban. Megérte kijönni, mert nagyon fontos 3 pontot gyűjtöttünk.”

Arany Máté, a Titánok másodedzője

„Nagy fegyvertény, hogy bent tudtunk maradni a meccsben, sőt a második harmadban meg is volt a lehetőségünk, hogy fordítsunk. Ez nem sikerült és úgy mentünk bele a harmadik harmadba, hogy nagyon egyszerűen szeretnénk játszani. Jó letámadást kértünk a srácoktól, hogy hibára késztessük az ellenfelet, sajnos ennek pont az ellenkezője történt. Mi nyíltunk meg egy picit, jött néhány egyéni hiba és a Fradi jól használja ki a helyzeteket, szóval ennek meg is lett az eredménye. Ki kell emelni, hogy a srácok nem léptek ki a meccsből a három gyors gól után. Vissza tudtunk jönni, lőttünk is egy szépítő gólt még. Nehéz így játszani, talán a legnagyobb érv és legjobb indok erre az, nem kifogásként, hogy a csapat fele a harmadik meccsét játszotta harmadik nap alatt és ebből kétszer utazott Miskolcra Fehérvárról. Nem volt elegendő idő a pihenésre idő. A srácok kiadták magukból a maximumot, amiért büszke vagyok rájuk.”

A Csíkszereda házigazdaként 7-2-re nyert a Gyergyószentmiklós ellen

Az orosz Jevgenyij Szkacskov három góllal, a cseh David Stach pedig egy találattal és három gólpasszal járult hozzá a magabiztos hazai sikerhez.

Rico Rossi, az SC Csíkszereda vezetőedzője

„Nagyon jó volt látni, ahogyan játszottunk. Azt hiszem, mi voltunk a jobb csapat. Jó játékkal rukkoltunk elő, a fiúkon pedig látszott, hogy jól érzik magukat a jégen. Nagyszerű volt ilyen sok embert látni a lelátón, a szurkolókon is látszott, hogy élvezték az összecsapást.”

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője

„A szezon legrosszabb napja volt a mai. Ilyen sok kiállítást nem lehet megengedni a Csíkszereda ellen, ráadásul az emberhátrányos játékban sem végeztük jól a feladatunkat. A bulik elhozatalában szintén gyengék voltunk, nem éreztük a távolságokat, a szabad korongokból szinte semmit nem nyertünk meg. Örömteli ugyanakkor, hogy sok ember előtt játszhattunk ismét. Elemeznünk kell a találkozót.”

Az Újpest szintén hazai jégen zárta az évet és 3-0-ra legyőzte a MAC-ot. Rajna Miklós mind a 48 kapurálövést hárította.

Erste Liga:

FTC-Telekom – Titánok 5-2 (2-1, 0-0, 3-1)
Cody Fowlie (4.), Nagy Gergő (13., 47.), Kóger Dániel (41., 43., emberelőnyben), ill. Ambrus G. (15., kettős emberelőnyben), Nagy A. (55.)

SC Csíkszereda – Gyergyói HK 7-2 (3-1, 1-1, 3-0)
Kuljas (11., emberelőnyben), Szkacskov (14., 31., 57., utóbbi kettőt emberelőnyben), Casaneanu (18.), Péter B. (43.), Stach (52., emberelőnyben), ill. Kozma (13.), Sylvestre (39.)

DVTK Jegesmedvék-Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (0-2, 2-1, 1-0, 1-0), szétlövés után
Gól
: Pecsét (23.), Mihalik (25.), Lövei (45.), Farkas M. (65., büntető), ill. Török (9.), Németh P. (15.), Szűcs (27., emberelőnyben)

Debreceni EAC-UNI Győr ETO HC 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)
Novotny (6.), Sági Martin (40.), Hugo Turcotte (55.), ill. Nagy (57., emberelőnyben)

Újpesti TE-MAC HKB Újbuda 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)
Kovács Sebestyén (8.), Kiss Patrik (49.), Sam Coatta (56.)

Fehérvári siker a Vienna Capitals ellen

A Hydro Fehérvár AV19 házigazdaként 3-1-re legyőzte a Vienna Capitals csapatát az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

A hazaiak a második harmad végén döntötték el a találkozót, amikor másfél percen belül két gólt ütöttek.

A magyar csapat 31 mérkőzés után 17 győzelemmel és 14 vereséggel a tabella második helyén áll.

Hydro Fehérvár AV19-Vienna Capitals (osztrák) 3-1 (1-1, 2-0, 0-0)