A Ferencváros nyert Újpesten

A Ferencváros hosszabbításban nyert a fővárosi rivális Újpest vendégeként a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Derbihez méltóan aktívan kezdtek a csapatok. Az újpestieknél volt többet a korong, de a Fradi alakította ki a nagyobb helyzeteket, és Roczanov szólóját még védeni tudta Sila, de Leo Fitzgerald lövését már nem. A hazaiak a kapott gól után nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak, két komoly lehetőségük is volt, Arany azonban bravúrral hárított.

A második felvonás elején Tóth Adrián lépett meg a bal oldalon, középre tett korongjára Nagy Gergő érkezett, aki Sila előtt elhúzva, a kapus lábai között lőtt a hálóba. Az UTE 4 a 4 ellen szépített Huba révén a 28. percben, majd nem sokkal később Csányi Karol is betalált, így elolvadt a zöld-fehérek vezetése. A 37. percben Rafaj és Sikorcin bunyózott össze, ami után mindketten leültek, majd Sarcia is büntetést kapott, 4 a 3 ellen pedig Huba újra eredményes volt, így már az Újpest vezetett.

A Fradi nagy lendülettel kezdte az utolsó harmadot, és négy perc sem kellett az egyenlítéshez, Tóth Adrián talált be. A vendégek kettős fórban is próbálkozhattak, de Sila védte a lövéseket. A 49. percben ritkán látott jelenet zajlott le a jégen: Hegyi Ádám bombája után a korong kipattant a mezőnybe, a játékvezetők szerint kapuvas volt, a kontrából pedig az Újpest talált be. Hosszas videózás után azonban kiderült, hogy a Fradi lövése bent volt, így megadták a vendégek találatát, az Újpestét pedig visszavonták. Itt azonban még jött egy csavar, az 53. percben megint Huba talált be, újra kiegyenlítve. Újabb gól nem esett már, így hosszabbítás következett – ahogy a legutóbbi derbin.

A ráadásban három a három ellen sok volt a helyzet, de a döntés csak nyolc másodperccel a vége előtt született: Tóth Adrián szerzett gólt, így a Fradi kapott két pontot, és megelőzte riválisát.

Erste Liga:

UTE – FTC-Telekom 4-5 (0-1, 3-1, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Peter Huba (28., 38., emberelőnyben, 53. emberelőnyben), Karol Csanyi (31.), ill. Leo Roderick Fitzgerald (9.), Nagy Gergő (22.), Tóth Adrián (44., 65.), Hegyi Ádám (49.)