A Ferencváros végig vezetve győzött Benidormban

A Ferencváros 27-23-ra nyert a spanyol TM Benidorm otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének kilencedik fordulójában.

Benidorm
Fotó: EHF

A magyar csapat keretéből Csörgő Kristóf, Jakub Mikita és Bohács Sándor hiányzott.

A meccs elején egyáltalán nem látszott, hogy a Ferencváros vasárnap délután még rangadót játszott a Tatabányával, mert összeszedett és hatékony játékkal kezdett, így a nyolcadik percben 1-5-ös állásnál máris időt kellett kérnie a Benidormnak. Nagy Bence góljainak és Borbély Ádám védéseinek köszönhetően a folytatásban is remekelt az FTC, amely magabiztosan őrizte előnyét, és a szünetben öt találattal jobban állt.

Amilyen jól kezdte az első félidőt a magyar együttes, olyan rosszul indította a másodikat, ugyanis három percen belül 3-0-s sorozatot produkáltak a spanyolok. Pásztor István vezetőedzőnek nem kellett időt kérnie, játékosai enélkül is kilábaltak a rövid hullámvölgyből, egy négyes gólszériával ismét elhúztak, és a találkozó kétharmadánál 19-13-ra vezettek.

Ennek ellenére a második felvonásban többet hibáztak a magyarok, mint az első harminc percben, két büntető is kimaradt, és ekkor már látszott a fáradtság a játékosokon. A Benidorm egy 3-0-s sorozattal megint visszazárkózott mínusz kettőre, de Ónodi-Jánoskúti Máté góljával – kevesebb mint három perccel a vége előtt – biztossá vált az FTC sikere.

A hazaiak egyszer sem vezettek az egész meccsen.

Nagy Bence nyolc, Füzi Dániel négy góllal, Borbély Ádám 12 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Santiago Barcelo és Ramiro Martínez négy-négy alkalommal talált be, Roberto Rodríguez Lario 12 védéssel zárt.

Füzi Dániel
Füzi Dániel hat lövésből négy gólt szerzett. Fotó: EHF

A három győzelemmel, két döntetlennel és négy vereséggel csoportja negyedik helyén álló FTC egy hét múlva a német Flensburgot fogadja a második számú európai kupasorozatban.

Vereségével biztossá vált a Veszprém búcsúja

Fejér B.Á.L.-Veszprém 34-30-ra kikapott a francia Montpellier HB otthonában. Matematikailag ezzel a vereséggel dőlt el, hogy az előző idény Magyar Kupa-ezüstérmese nem juthat tovább a nyolcaddöntőbe.

A magyar csapat keretéből Fercsik Dániel, Kristóf Mátyás, Podoba János, Preszter Ákos, Pulay Gábor és Stranigg János is hiányzott.

A hatodik percben már 6-2-re vezettek a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes franciák, akiknél a világbajnoki ezüstérmes Yanis Lenne szórta a gólokat. A veszprémiek 10-4 után Miklós Gergő védéseire alapozva némileg felzárkóztak, sőt a meccs harmadánál már csak két találat volt a Montpellier előnye.

Szinte minden magyar hibát góllal büntettek a hazaiak, de ez fordítva is igaz volt, így a vendégek csupán háromgólos hátrányba voltak a szünetben.

A 33. percben már csak egy találat volt a magyar csapat hátránya, de a jóval esélyesebb Montpellier csakhamar megint megnyugtató előnyt alakított ki, amit magabiztosan növelt a folytatásban, és végül úgy nyerte meg a meccset, hogy a Veszprém egyszer sem vezetett a hatvan perc során.

Éles Benedek nyolc, Tóth Péter hat gólt lőtt, Miklós Gergő hat védéssel zárt. A túloldalon Lucas Pellas 11, Yanis Lenne hat alkalommal talált be.

Az egy győzelemmel és nyolc vereséggel csoportja hatodik helyén álló Veszprém egy hét múlva a portugál Benficát fogadja a második számú európai kupasorozatban.

A Balatonfüred ismét kikapott a Sportingtól

A magyar csapat keretéből Bősz Levente, Milan Gostovic, Határ Péter és Szöllősi Balázs hiányzott.

A házigazdák szinte az egész első félidőben remekül tartották magukat, kihasználták, hogy ellenfelük bár gyorsan játszott, de nem diktált extrém tempót. Több mint 15 percen keresztül felváltva estek a gólok, majd a Balatonfüred a 23. percben – első alkalommal – átvette a vezetést, mivel hatékony volt a visszarendeződése, támadásban pedig keveset hibázott.

Egy ideig a cserejátékosok is jól teljesítettek hazai oldalon, de a játékrész utolsó öt perce rosszul sikerült, a Sporting egy 4-0-s sorozattal zárta az első felvonást, így a szünetben 16-13-as előnyben volt.

A második félidőben már hét perc után időt kért György László vezetőedző, és 19-14-es hátrányban létszámfölényes támadójátékra állította át csapatát. Ennek köszönhetően a helyzetek, a ziccerek megvoltak, ugyanakkor több volt a rontás is, mint az első félidőben. Andó Arián bravúros védései ellenére sem volt esélye a magyar csapatnak az egyenlítésre, mert bár támadásban újra hatékonnyá vált, védekezésben nem. Ettől függetlenül az utolsó tíz percben is jól tartották magukat a házigazdák, akik végül hat góllal kaptak ki.

Szűcs Bence öt, Stevan Sretenovic és Hornyák Péter négy-négy góllal, Andó Arián 13 védéssel zárt, a túloldalon Francisco da Costa kilenc alkalommal talált be, Leonel Macielnek pedig tíz hárítása volt.

Az egy győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel csoportjuk ötödik helyén álló fürediek egy hét múlva a dán Skjern HB otthonában zárják szereplésüket a második számú európai kupasorozatban.

Férfi kézilabda Európa-liga

9. forduló

B csoport:

TM Benidorm (spanyol) – Ferencvárosi TC 23-27 (9-14)
Benidorm:
Ibanez Jun. Rodríuez Lario (kapusok), Barcelo 4, Bernatonis 2, Calle Redondo 2, Grau Cussac, Lignieres 2, Martinez 4, Matos dos Santos, Nikcsevics 3 (2), Sanchez Cortina 1, Sempere Perez 3, Serrano Matias 1, Soljic, Vainstein, Vujovics 1.
FTC: Borbély, Győri (kapusok), Balogh, Bognár 1, Bujdosó, Debreczeni 3, Füzi 4, Imre 3, Juhász, Kovacsics 1, Lékai 1,  Nagy 8 (2), Ónodi Jánoskúti 2, Pordán, Prainer 3, Török.

SG Flensburg-Handewitt (német)–Ystads IF HF (svéd) 30-23 (12-13)
Valur (izlandi)–PAUC Handball (francia) 40-31 (19-16)

A B-csoport állása: 1. SG Flensburg-Handewitt 16 p (+47), 2. Ystads IF HF 11 p (+3), 3. Valur 9 p (+8), 4. Ferencvárosi TC 8 p (-10), 5. PAUC Handball 6 p (-10), 6. TM Benidorm 4 p (-26).

A csoport:

Montpellier HB (francia) – Fejér B.Á.L.-Veszprém 34-30 (19-16)
Montpellier:
Desbonnet, Bolzinger (kapusok), Berthier, Bos 3, Jensen 2, Konan 1, A. Lenne, Y. Lenne 6, Nacinovic 2, Panic 2, Pellas 11 (6), Porte 3, Simonet, Skube 3, Tskhovrebadze, Villeminot 1.
Veszprém: Balogh, Miklós (kapusok), Bugyáki, Éles B. 8 (3), Éles Zs. 2, Gál 4, Hári 2, Ludmán, Machác 3, Molnár 3, Rubos, Szatmári 1, Szmetán, Szrnka, Tóth 6, Vetési 1.

TATRAN Presov (szlovák)–Frisch Auf Göppingen (német) 26-28 (10-13)
SL Benfica (portugál)–Kadetten Schaffhausen (svájci) 27-28 (13-13)

Az A-csoport állása: 1. Montpellier HB 16 p (+37), 2. Frisch auf Göppingen 14 p (+47), 3. Kadetten Schaffhausen 12 p (+12), 4. SL Benfica 6 p (-1), 5. TATRAN Presov 4 p (-32), 6. Fejér-B.Á.L. Veszprém 2 p (-63).

C csoport:

Balatonfüredi KSE – Sporting CP (portugál) 25-31 (13-16)
BKSE:
Andó, Tóth (kapusok), Ág 1, Bóka, Bandt 2, Dénes, Hornyák 4 (4), Kemény, Malinovic 1, Németh 3, Szmetán 1, Szretenovics 4, Szűcs 5, Vajda 1, Varga 2, Vári 1 (1).
Sporting: Kristensen, Maciel (kapusok), Ameida Duquezne, Araujo, F. Costa 9, M. Costa 4, Folques 4, Gassama Cissokho 3, Mocquais, Ruesga, Salvador 2, Silva Oliveira 2, Suárez Diaz 1, Tavares 3 (1), Vág 2, Walczak 1.

Fraikin BM. Granollers (spanyol)–Skjern Handbold (dán) 34-31 (15-15)
RK Nexe (horvát)–Alpla HC Hard (osztrák) 22-29 (12-14)

A C-csoport állása: 1. RK Nexe 14 p (+24), 2. Sporting CP 14 p (+24), 3. Fraikin BM. Granollers 12 p (+14), 4. Skjern Handbold 8 (+4), 5. Balatonfüredi KSE 3 p (-36), 6. Alpla HC Hard 3 (-44).

A nyolcaddöntőbe az első négy helyezett jut.

Forrás: MKSZ / MTI