A Flensburg nyerte a Kiel elleni csúcsrangadót

Flensburg_KielA Flensburg együttese hazai pályán, egyetlen góllal, 30-29-re legyőzte a Kiel csapatát a német kézilabda-bajnokság 19. fordulójában.

Ellenállhatatlanul kezdett a Flensburg, az 5. percben már 5-1-re vezetett a házigazda. Ezt követően magára talált a Kiel, Niklas Landin az üres kapuba dobta a labdát, így 5-5-öt mutatott az eredményjelző, majd Duvnjak révén már a vezetést is átvették a vendégek (5-6).

A félidő derekához érve egyenlített a Flensburg Glandorf találata után, de támadásban egyik fél sem jeleskedett (7-7,). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a felek, azonban a 20. percben sikert kétgólos előnyre szert tennie a Vranjes-csapatnak (12-10). Rasmus Lauge parádés átlövése után viszont újfent vezetett a hazai csapat a 27. percben (13-12). Mégsem örülhettek a szünetben Glandorfék, mivel a jó formában játszó Bilyk kétszer egymás után is betalált, így a Kiel mehetett előnnyel a pihenőre (13-14).

Ekberg hétméterese nyitotta a második felvonást, amire Mahé gyorsan válaszolt (14-15). A Kiel a 40. percben kétgólos fórban volt (20-22). A 47. percig kellett várni az újabb egyenlítésre a hazaiaktól, Lasse Svan járt túl Landin eszén (23-23).

A térdműtétje miatt mankóval járó Gislason ekkor kért időt, de Duvnjak lövését védte Mattias Andersson, a vezetést azonban nem sikerült átvennie a Flensburgnak, Vujin talpról eleresztett lökete után ismét a nagy rivális Kielnél volt az előny (23-24).

A hajrában is szoros volt a csata, az 52. percben azonnali pirossal kiálították René Toft Hansent, miután a levegőben ütötte meg Glandorf vállát. A Flens-Aréna közönsége Mahé egész pályás gólja után örülhetett újra vezetésnek (27-26).

A Kiel ugyan tudott fordítani, de az utolsó percnek 30-29-es flensburgi vezetéssel vágtak neki a csapatok. A Vujin kiállítása miatt emberhátrányban támadó vendégek lövésig azonban már nem jutottak el.

A hazaiak három pontra növelték előnyüket a riválisokkal szemben, igaz, a Löwen egy meccsel kevesebbet játszott.

SG Flensburg-Handewitt – THW Kiel 30-29 (13-14)
Flensburg: M. Andersson (16 védés) – Mahé 8, Glandorf 6, Svan 5, R. Lauge 4, H. Toft 4, Gottfridsson 2, Eggert 1.
Kiel: N. Landin (13 védés) – Duvnjak 8, Ekberg 4, Bilyk 4, Zeitz 4, Dahmke 3, Vujin 3, Wiencek 2, N. Landin 1.

Forrás: digisport/hetmeteres.com