A Fradi hokiban is jobb volt az Újpestnél

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros 4-1-re legyőzte a vendég Újpestet a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A Tüskecsarnokban a második harmad elején a vendégek megléptek egy kontrával, és Sam Coatta mindössze 20 másodperc elteltével lendületből Arany kapujába vágta a korongot (0-1).

Az Újpest a 36. percig bírta az emberfeletti nyomást, amit rájuk helyeztünk, ekkor McFadden kékvonalas bombája pattant vissza a palánkról a kapu elé, és végül másodszorra Juhani Tamminen közelről egyenlített (1-1).

A 45. percben Hegyi lövése utáni kipattanót Rasmus Kulmala közelről a hálóba pofozta (2-1).

A 49 percben egy szép összjáték végén a jobb oldalon remek ütemben érkező Tóth Adrián elhelyezte a hálóba a harmadik ferencvárosi gólt (3-1)

Bő két perccel a vége előtt a vendégek vezetőedzője, Virág Csaba időt kért, és lehozta kapusát, ezután nem sokkal pedig Cody Fowlie élt a megszerzett koronggal, és üres kapus góllal lezárta a mérkőzést (4-1).

Fodor Szabolcs, FTC-Telekom

„Úgy gondolom, végig nagyon jól dolgoztunk. Az eredmény sokáig nem azt mutatta, ami a jégen zajlott. Ha jól emlékszem, 38:10 volt a kapura lövés az első két harmad után a javunkra. Sokkal többet veszélyeztettünk, kontrolláltuk a meccset, többet volt nálunk a korong, nagyobb helyzeteink voltak. Ez az eredményben nagyon sokáig nem látszott meg, ez frusztráló volt, de végig négy sorral tudtunk játszani, belőttük a lehetőségeinket, és így végül felőröltük az Újpestet. Nagyon örülünk neki, hogy a labdarúgócsapat 3-1-es győzelme után mi is tudtunk 4-1-re nyerni.”

Virág Csaba, UTE

„Gratulálok a Ferencvárosnak, nagyon jó mérkőzést játszottak. Úgy gondolom, hogy kitettünk mindent a jégre, nem lehet hiányérzetünk, ma ennyi volt bennünk. Hiányzott a keret mélysége, öt hiányzónk, konkrétan egy teljes sornyi hiányzónk volt, ezt meg is éreztük. Cseréről cserére elkezdtünk elfogyni a második harmad tájékán, a harmadik játékrészre pedig teljesen kiütközött. Még egyszer mondom, ennyi volt bennünk, reméljük, minél hamarabb visszatérnek a sérültek. De az is igaz, ha előzetesen azt mondják, ennyi hiányzóval öt meccs után ennyi ponttal állunk, elfogadtuk volna. Persze van egy kis hiányérzet, egy Derbin mindig nyerni akar az ember, de ma ennyi volt benne.”