A Fradi öt góllal nyert a Szolnoki Dózsa ellen

A címvédő és hibátlan mérleggel listavezető Ferencváros hazai medencében 9-4-re legyőzte a 2020/21-es idény bajnokát, a Szolnokot a férfi vízilabda ob I szerda esti rangadóján.

Fradi
Varga Dénes

Az első negyedben gyors gólváltást (Nagy Ádám, Pásztor Mátyás) követően megakadtak a felek, egyik kapu előtt sem voltak jók a fórmegjátszások, jól takartak a kapusok, Szakonyi Dániel és Bányai Márk, jöttek is a kapufák. Érződött már ekkor, a két nemzetközi kupaporondon is érdekelt együttes nagy munkából érkezett a meccsre, így bármilyen tétet is említhettünk, a küzdelem dominált leginkább.

A forgatókönyv a második etapban is hasonló volt – egy darabig. A gólváltás (Vigvári Vendel, Pásztor Mátyás) itt is megvolt, majd a fegyelmezett védekezések tűntek ki, mígnem aztán a Fradi kihasznált két helyzetet, amikor nem ért vissza a teljes szolnoki armada, és így Stylianos Argyropoulos, valamint Pohl Zoltán is eredményesen lőtt.

A 4-2-es első félidő után a Fradi görög légiósa alakította 5-2-re az állást, ám kisvártatva Schmölcz Norman szépített. A csendesen csordogáló partit Német Toni cserés kiállítása (törlesztés) pezsdítette fel, Luca Damonte balosa olyat szólt, mint „régen”, majd Fekete Gergő aktivitása ért gólt a falban. Hangay Zoltán igyekezett felrázni csapatát, de fór után Pohl Zoltán volt kíméletlenül magabiztos szintén a falból, és ugyan Vismeg Zsombor pazar gólt szerzett elszakadva az emberétől, a záró menetre a 8-4-es FTC-előny soknak tűnt.

Tudták ezt a játékosok is, így a záró negyed kvázi békésem letelt, Vigvári az utolsó percben lőtt még egy gólt, ezzel lett 9-4 a vége.

A BVSC-Zugló hazai medencében fölényesen győzte le az UVSE együttesé. Egyedül a nyitónegyed alakult szorosan, a végső dudaszóra négyszer annyi BVSC-találat állt az eredményjelzőn, mint UVSE-gól. Tátrai Dávid Marcell egymaga annyiszor talált be, mint a teljes vendégcsapat.

A záró negyedben szerzett hét gólnak köszönhetően a Honvéd 12-4-re győzött Miskolcon.

Vasas-OSC
Fotó: Vasas Attila / Vasas SC

A Genesys OSC Újbuda 9-7-re nyert az A-Híd VasasPlaket vendégeként, Manhercz Krisztián négy góllal vette ki részét a sikerből.

Slobodan Nikic, a Vasas vezetőedzője

„Gratulálok az OSC-nek, nagyon jól játszottak, különösen akkor, amikor jó megoldásokat kellett hozni, az utolsó negyedben. A végén az a 2-3 perc jó játék hiányzott nálunk, azt megelőzően jól ment a védekezés, az emberhátrányos játék is, emberelőnyben viszont jobban is mehetett volna, ez döntött. Hosszú még a bajnokság, menni kell tovább.”

Branislav Mitrovic, a Vasas kapusa

„Nagyon sokat számít, ha egy csapat folyamatosan a Bajnokok Ligájában, egy másik szinten játszik hétről hétre. Az OSC ott szerepel, ez ilyenkor kijön. Jó meccset játszottunk, jól támadtunk, sok kiállítást is kaptunk, de emberfórban jobb volt az OSC.”

Varga Dániel, az OSC vezetőedzője

„Nagyon örülök, és ha bármilyen meccsen nyerni tudtunk volna, nagyon boldog lennék a győzelem ténye miatt. Két hete úgymond történelmi vereséget szenvedtünk az Eger ellen, ez viszont most egy történelmi győzelem, hiszen korábban nem nyertünk még a Vasas otthonában. Más volt a meccs, mint amire számítottam, ezért jár a gratuláció a játékosoknak, hiszen megoldották a feladatot: nem erre készültünk, de jó megoldásokat hoztak a váratlan helyzetekre, a zaklatott, kicsi iramtalan játékra, arra, amire nem lehet felkészülni. Ráadásul ezt úgy tették, hogy nem léptek ki a keretből, nem követtek el fegyelmezetlenségeket, nagyon büszke vagyok a csapatra. Ehhez ugyanis rutin és szív kell, ami ma megvolt, fontos lépés volt ez a mai.”

Manhercz Krisztián, az OSC játékosa

„Elég különös két heten vagyunk túl: az Eger elleni vereség után egy meglepetésdöntetlent értünk el a Jug ellen. Azért mondom, hogy meglepetésdöntetlen, mert az első negyed után úgy nézett ki, csúnya is lehet a vége. Az elmúlt öt napban fontos hat pontot szereztünk a magyar bajnokságban, elindultunk azon az úton, amin szeretnénk haladni. Ennek az egyik kulcsa a védekezésünk volt. Ősszel 10 felett kaptunk, most 10 alatt tartjuk az ellenfelet, bebizonyosodni látszik, hogy a meccset a jó védekezéssel lehet megnyerni. Nagyon örülünk a három pontnak.”

E.ON férfi vízilabda ob I

Alapszakasz, 12. forduló:

FTC-Telekom Waterpolo – Szolnoki Dózsa 9-4 (1-1, 3-1, 4-2, 1-0)
Pohl 2, Argyropoulos 2, Vigvári Vendel 2, Fekete, Damonte, Nagy Á., ill. Pásztor 2, Schmölcz, Vismeg Zs.

BVSC-Zugló – UVSE 16-4 (1-1, 5-1, 4-1, 6-1)
Tátrai 4, Gyárfás 2, Gál 2, Sziládi 2, Csacsovszky A., Kovács P., Csapó, Nagy M. Szabó II B., Batizi, ill. Bencz, Korényi, Tamás, Ionescu.

PannErgy-Miskolci VLC – EPS-Honvéd 4-12 (1-1, 0-2, 3-2, 0-7)
Várkonyi 2, Böröczky, Krasznai, ill. Simon H. 2, Sugár 2, Nyíri 2, Fejős, Hosnyánszky, Manhercz Á., Gregor, Ekler B., S. Hessels.

A-Híd VasasPlaket – Genesys OSC Újbuda 7-9 (2-2, 3-2, 1-3, 1-2)
Konarik 3, Erdélyi, Nagajev, Sedlmayer, Randjelovic, illetve Manhercz K. 4, Burián 2, Salamon, Dala, Angyal.

Tigra-ZF-Eger – PVSK-Mecsek Füszért 14-6 (4-1, 3-0, 1-3, 6-2)
Baksa 3, Dóczi 2, Krijestorac 2, Lőrincz B., Kovács G., Szalai, Rádli, Griesztbacher, Gólya, Murisic, ill. Keresztúri 3, Kolozsi, Vogel Simon, Gaszt.

Metalcom Szentes-Szegedi VE 8-11 (2-4, 3-1, 1-3, 2-3)
Mátyók 4, Fülöp B., Vismeg B., Pethe, Gusarov, illetve Kürti 3, Bóbis B. 3, Horváth Zs., Boros, Baj, Lakatos, Leinweber.

KSI-Kaposvári VK 7-10 (0-3, 1-2, 3-1, 3-4)
Nagy Á. 3, Mihov 2, Petrák, Pető Á., illetve Juhász-Szelei 4, Berta, Pellei F., Szatmári, Horváth Á., Kakstedter, Langiewicz.

1. FTC Telekom Waterpolo   12 12   –   –  171- 78  36 pont
 2. Genesys OSC Újbuda      12 10   –   2  170- 99  30
 3. A-Híd VasasPlaket       12  9   –   3  163- 97  27
 4. Szolnoki Dózsa          12  8   1   3  130- 95  25
 5. Tigra-ZF-Eger           12  8   1   3  134-117  25
 6. EPS-Honvéd              12  8   –   4  132- 94  24