A Fradi pontot szerzett Franciaországban

Nerea Pena. Fotó: facebook.com/ftckezilabda

Nerea Pena Abaurrea. Fotó: facebook.com/ftckezilabda

Az FTC döntetlent játszott a francia Fleury Loiret vendégeként vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában.

Egészen pocsékul kezdődött a találkozó a Ferencváros számára, a zöld-fehérek az első tizenegy percben egyetlen alkalommal találtak a kapuba, a Fleury ezalatt 8-1-re elhúzott. A 23. percben is hét gól volt még a franciák előnye (12-5), az első játékrész hajráját viszont 6-2-re nyerte a Fradi, így a szünetben 14-11 volt az állás a hazaiak javára.

A fordulás után tartotta előnyét a Fleury, de ez a 42. perc elején már csak egy egységnyi volt. Két és fél perccel a vége előtt újra három találattal elléptek a franciák (28-25), de a magyarok nem adták fel, másfél perccel a lefújás előtt Pena szépített, majd az utolsó perc elején Schatzl egy gólra csökkentette a különbséget. Az utolsó hazai támadásnál labdát szerzett az FTC, Pena indult meg, a játékvezetők szerint Barbosa szabálytalankodott vele szemben, amiért kiállítást kapott. Az időkérés után Cifra az utolsó pillanatban lőtt a kapuba, ezzel 28-28 lett a vége.

A vendégeknél Pena ötször, Szamoránsky, Lukács és Szekerczés négyszer-négyszer volt eredményes. A hazaiaknál Barbosa 11 góllal volt a legeredményesebb, Houette öt, Niombla négy találatot ért el.

A budapesti együttes egy hete erődemonstrációt tartott: részben cseresorával 28-16-ra intézte el Dabason a horvát Podravka Koprivnicát. Elek Gábor csapata a vasárnapi folytatásban 1-8-cal kezdett, és csaknem végig hátrányban volt, az egyenlítő gólt Cifra Anita lőtte az utolsó másodpercben.

Női BL, 2. forduló

B csoport:

Fleury Loiret (francia) – FTC-Rail Cargo Hungaria 28-28 (14-11)
Gól: Cabral Barbosa 11, Houette 5, Niombia 4, Kamdop 3, Nze Minko 3, Fernandez Ibanez 1, Tounkara 1, ill. Nerea Pena Abaurrea 5, Lukács Viktória 4, Pappné Szamoránsky Piroska 4, Szekerczés Luca 4, Szöllősi-Zácsik Szandra 3, Kovacsicz Mónika 2, Cifra Anita 1, Hornyák Dóra 1, Schatzl Nadine 1, Szarka Adrienn 1, Szekeres Klára 1, Szucsánszki Zita 1.

Női csapatunk bravúros teljesítménnyel, szinte végig hátrányban játszva, hatalmasat küzdve szerzett egy pontot a francia Fleury otthonában. Cifra Anita az utolsó másodpercben dobta a döntetlent érő gólt!

Szerző: FTC Kézilabda (női, férfi)2015. október 25.

Forrás: Sport TV