A Gyergyó 3-2-re vezet az elődöntőben

Az alapszakasz-második Gyergyói HK 2-1-re nyert vendége, a Corona Brasov ellen a jégkorong Erste Liga erdélyi elődöntőjében, így összesítésben 3-2-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Gyergyó

Az első mérkőzést hosszabbításban nyerte a GYHK, majd ugyancsak ráadásban egyenlített a Brassó. A harmadik felvonásban a Gyergyó győzött Brassóban, ám a Corona pénteken – ismét hosszabbításban – megint egyenlített.

Vasárnap már a 3. percben vezetést szerzett Bodó Christopher révén a Gyergyó, amely két emberhátrányt is kivédekezett. A fordulást követően Vincze Péter létszámfölényben növelte a különbséget, de szintén fórban szépített a rivális.

A záróharmadban jól védekezett a házigazda, nem kapott újabb gólt, így ismét előnybe került a párharcban, amelynek hatodik összecsapását kedden rendezik Brassóban.

A Corona harmadszor, a Gyergyói HK először juthat fináléba a 2008-ban alapított regionális nemzetközi sorozatban.

Jégkorong Erste Liga

Elődöntő, 5. mérkőzés:

Gyergyói HK – Corona Brasov 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
Bodó Christopher (3.), Vincze Péter (26., emberelőnyben), ill. Chase William Schaber (35.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Gyergyó javára.

A másik ágon a magyar bajnoki címvédő Ferencváros 3-2-re vezet a Budapest JA ellen.

Újabb fehérvári vereség, már 3-0 a Salzburgnak

A Hydro Fehérvár AV19 hosszabbítás után 2-1-re kikapott a címvédő Red Bull Salzburg otthonában az osztrák jégkorongliga (ICEHL) negyeddöntőjének a harmadik mérkőzésén, így az ellenfél már 3-0-ra vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

Az alapszakaszt a második helyen záró, hétszeres bajnok salzburgiak – akik megszakítás nélkül 17. alkalommal jutottak rájátszásba – a keddi nyitányon 3-2-re verték odahaza a playoff-selejtezőből érkezett Volánt, majd pénteken 2-1-re diadalmaskodtak az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

A fehérváriaknál hiányzott Magosi Bálint és Stipsicz Bence – ők pénteken sérültek meg, és több hetes kihagyás vár rájuk -, hasonló okokból nem játszhatott Szabó Dániel és Horváth Milán, míg Erdély Csanád és Németh Kristóf betegeskedik.

A hazaiak mezőnyfölényében játszottak az első harmadban, ám a folytatásban már a Fehérvár is felpörgött.

Az 52. percben Alex Petan bal oldalról bombázott a kapuba, ám négy perc múlva jött a válasz, és így a hosszabbítás. A 76. percben a hazaiak gólra váltották Henrik Nilsson kiállítását, és ezzel megnyerték az összecsapást.

A Salzburg otthon sorozatban tizedik alkalommal verte a Volánt, és mivel az osztrák gárda a tavalyi döntőt 4-0-s összesítéssel nyerte a fennállása legjobb szezonját akkor produkáló Fehérvárral szemben, így most megszakítás nélkül hetedszer győzte le a magyar csapatot a playoffban.

Osztrák jégkorong liga (ICEHL)

Negyeddöntő, 3. mérkőzés:

Red Bull Salzburg – Hydro Fehérvár AV19 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0), hosszabbítás után