A Gyergyói HK bejutott az Erste Liga elődöntőjébe

A Gyergyói HK 4-0-s összesítéssel bejutott a jégkorong Erste Liga elődöntőjébe, miután kedden 2-1-re győzött az előző idényben finalista Brassó otthonában. A címvédő és alapszakaszgyőztes vendég SC Csíkszereda 5-2-re nyert a MAC HKB Újbuda otthonában.

A Gyergyói HK múlt csütörtökön és pénteken is 4-1-re diadalmaskodott otthon, hétfőn pedig 5-1-re nyert Brassóban.

A brassói Garet Hunt és a gyergyói Devin Di Diomete nem léphetett jégre, mert az előző napon a bemelegítés során összeverekedtek, előbbi játékos – mint felbujtó és kezdeményező – két, utóbbi egy találkozóra szóló eltiltást kapott.

A korábbiakhoz képest jobban védekezett a házigazda, és az első harmad hajrájában Niklas Huard emberelőnyből vezetést szerzett. Fordulás után hamar jött az egyenlítés, a meccs derekán pedig a fordítás.

A kiélezett csatában már nem esett több gól, így a GYHK elsőként jutott a négy közé.

A MAC otthonában nyert a címvédő, így 3-1-re vezet

Az erdélyi együttes – amely egy hete meglepetésre a legmagasabb helyen jegyzett választható gárdát, a MAC-ot foglalta le ellenfélnek – múlt csütörtökön 4-1-re, pénteken pedig – 1-3-ról fordítva – 5-4-re diadalmaskodott, hétfőn viszont 5-2-re kikapott.

A vendégektől hiányzott Gyenyisz Kuljas, aki egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott, mert hétfőn szándékosan nagy erővel felütött Kreisz Brunó lábai közé.

Az első harmad derekán egy kimaradt hatalmas MAC-helyzetet góllal büntetett a Szereda, Karel Kubat takarásból talált be. A 24. percben Ben O’Connor értékesített egy büntetőt, 13 másodperc múlva az alapszakaszban a házi pontlistát megnyerő Schlekmann Márk szépített, azonban egy perc múlva Rokaly Szilárd bombázott a bal felső sarokba. És még nem volt vége, mert a 29. percben Karel Kubat 4-1-re módosította az állást.

A 49. percben a hétfőn mesterhármast jegyző Dansereau Keegan hát mögötti, láb közötti passzát értékesítette Schlekmann, ám gyorsan, másfél perc múlva visszaállt a háromgólos különbség Jevgenyij Szkacskov révén. Ezután Dóczi Zsombor és Láday Tamás verekedett össze. A hajrában több gólt üthetett volna a Szereda, de az állás már nem változott.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:

Brasov Wolves – Gyergyói HK 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)
NIklas Robert Huard (17., emberelőnyben), ill. Orbán Brance (22.), Sárpátki Tamás (32.)

A párharcot 4-0-s összesítéssel a Gyergyó nyerte.

MAC HKB Újbuda – SC Csíkszereda 2-5 (0-1, 1-3, 1-1)
Schlekmann Márk (25., 47.), ill. Karel Kubat (9., 29.), Ben Patrick O’Connor (24., büntető), Rokaly Szilárd (26.), Jevgenyij Szkacskov (48.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Csíkszereda javára.

Csütörtökön Csíkszeredában találkoznak a felek, és újabb győzelemmel a székely csapat lezárja a párharcot.

Forrás: MJSZ/MTI