A Gyöngyös megizzasztotta a Veszprémet

A találkozó kezdődobását egy korábbi közönségkedvenc, az ötszörös magyar bajnok és kupagyőztes Diaz Ivo végezte el

A derekasan küzdő Gyöngyös alaposan megszorongatta az alkalmi összeállításban pályára lépő Telekom Veszprémet a kézilabda NB I hétfői játéknapján.

Két nappal azután, hogy a szezon egyik legjobb teljesítményét produkálva, tíz góllal nyert a Zágráb ellen, s a BL legjobb nyolc csapata közé jutott a Veszprém, máris újabb feladat várt Javier Sabaté együttesére. A spanyol mester alaposan kicserélte játékoskeretét a Gyöngyös elleni bajnoki előtt: mindössze Iváncsik, Terzic, Mikler és Lékai maradt hírmondónak a szombati győztes garnitúrából.

Majd kilenc percet kellett várni az első hazai találatra, Blagotinsek válaszolt Mikita és Kovacsics góljaira. Ancsin ugrott a gyöngyösi fal fölé, s bombázott Rózsavölgyi kapujába, de Loncar révén ismét a vendégekhez került az előny. Blagotinsek és Országh pengeváltása után Szakály egyenlített. Mindkét gyöngyösi szélső, Országh és Kovacsics is mattolni tudta a rendre kiszolgáltatott helyzetbe kerülő Miklert.

Továbbra is csak döcögött az alkalmi összeállításban szereplő hazai támadógépezet, sok hibával, körülményesen kézilabdázott a Telekom. Ezt unta meg Javier Sabaté, aki 5-7-es állásnál hívta magához tanítványait. Ubornyák Dávid, Ligetvári Patrik és Tóth Attila szállította az új energiákat a Veszprém játékába. Ubornyák góllal, s gólpasszokkal rázta fel együttesét: Iváncsik és Ligetvári bombái után a meccs folyamán először ragadta magához a vezetést a házigazda (26. perc: 9-8).

Az utolsó tíz perc percben ezúttal is fiatalok kerültek főszerepbe: Szakály, Kopljar, Ubornyák, Szita, Szeitl, Molnár felállásban rohamozott a hazai gárda. Szita talált be, majd Szeitlt küldték ki két percre a játékvezetők. Milasevic értékesítette büntetőjét, s Urbán volt eredményes a szélről.

Milasevic hetesből, Keresztes és Becirovic akciógóllal szólt hozzá a meccshez, négy perccel a vége előtt háromra zárkózott a Gyöngyös. Szakály vitte végig hiba nélkül fontos pillanatban, a másik oldalon Loncar jár túl Mikler eszén. Gyöngyösi ziccer hiba után Kopljar döntötte el a két pont sorsát. A mérkőzés utolsó találatát Molnár Balázs szerezte Mikler indításából.

Javier Sabaté: „Az elsődleges célunk a győzelem volt a mai napon. Emellett minél több pihenőt szerettem volna biztosítani a hétvégi BL-meccsen pályára lépő játékosaimnak. Hatvan percen keresztül tudtunk fiatal játékost szerepeltetni a mai találkozón. Nekik még rengeteget kell tanulniuk, természetes, ha több hibával játszanak. A mai meccs legjobbja a mellettem ülő fiatalember, Ubornyák Dávid, akinek kulcsszerepe volt a győzelmünkben. Holnaptól a SEHA-liga négyes döntőjére készülünk.”

Ubornyák Dávid: „Megnehezítette a dolgunkat a vendég gárda, amely végig kemény védekezést tanúsított. Igyekeztem megvalósítani, amit a mester kért tőlem, s feltörni a gyöngyösi védelmet. Szeretnék minél több lehetőséget kapni, ezért dolgozom.”

Férfi kézilabda NB I, a 9. fordulóból elhalasztott alapszakasz mérkőzés:

Telekom Veszprém – B. Braun Gyöngyös 28-23 (12-10)

Veszprém: Mikler – Szakály 4, Ancsin 1, Blagotinsek 6, Milasevic 2 (2), Terzic, Szita 2, Iváncsik 2. Csere: Kopljar 1, Molnár 1, Szeitl, Ubornyák 3, Ligetvári 5, Tóth A. 1. Vezetőedző: Javier Sabaté.
Gyöngyös: Rózsavölgyi – Országh 4, Reznicek 1, Duris 1, Hegedűs 2, Mikita 2, Kovacsics 3 (1). Csere: Holló (kapus), Urbán 2, Keresztes 1, Loncar 3, Malandrin 2, Juhász 1 (1), Jóga, Tóth G., Becirovic 1. Vezetőedző: Nigrinyi Tibor.

Forrás: vehirsport.hu