A Győr botlása után ismét feljutó helyen a Vasas

A Vasas FC odahaza 2-1-re legyőzte a Kozármislenyt hétfő este, így feljutó helyen áll a labdarúgó NB II 28. fordulója után.

Vasas FC

A 11. percben Berecz szerzett labdát, majd Holenderhez passzolt, aki tökéletesen továbbított a jobb szélen továbbrobogó csapatkapitányunkhoz. Ő a 16-oson belül a második hullámban érkező Hidi M. Sándorhoz passzolt, aki higgadtan, 9 méterről a jobb alsó sarokba passzolt (1-0).

A 35. percben Otigba Kenneth csúszott oda talán feleslegesen Kirchnernek, aki a 16-os jobb szélén úgy tűnt, már ki van sodródva, a hátvédazonban eltalálta a lábát. A büntetőt Kirchner Krisztián értékesítette (1-1).

Az 59. percben a kapura törő Tóth Milánt Kozics buktatta a sértett maga értékesítette a tizenegyest (2-1).

Az éllovas Nyíregyháza 1-0-ra győzött Kazincbarcikán, egyúttal óriási lépést tett a feljutás felé, mivel a második Győr kikapott Budafokon. A szabolcsi együttesnek ezzel már tíz pont az előnye a győriekkel szemben, a bajnokságból pedig már csak hat forduló van hátra.

A 29. fordulóban, április 20-án 12-30-kor a Nyíregyháza Spartacus FC Balmazújvárosban látja vendégül a Vasas FC-t. Április 24-én a Magyar Kupa elődöntőjében a Ferencváros lesz a Nyíregyháza ellenfele.

A feljutásra szintén esélyes, negyedik Szeged hátrányból fordított és nyert 2-1-re a vendég Haladással szemben és ezzel három pontra zárkózott fel a Győr mögé.

Az ETO FC Győr április 22-én, hétfő este 20 órakor játszik a vendég Szeged-Csanád Grosics Akadémia ellen.

Dragan Vukmirt hétfőn menesztették a labdarúgó NB II-ben kiesőhelyen álló BFC Siófok vezetőedzői posztjáról, a helyét Jeney Gyula veszi át.

A klub közösségi oldala szerint az eddigi tréner szerződését közös megegyezéssel bontották fel. Vukmir tavaly január óta 48 mérkőzésen irányította a Siófokot, mérlege 16 győzelem, 12 döntetlen és 20 vereség volt. Az együttes a tabella 16. helyén áll, hátránya hat fordulóval az idény vége előtt hét pont a bennmaradást érő 14. helyet elfoglaló Péccsel szemben.

Jeney Gyula megbízatása a hátralévő hat fordulóra szól. A tréner legutóbb az FC Ajkát irányította, amellyel bronzérmes lett az előző idényben.

Merkantil Bank Liga NB II

28. forduló:

Vasas FC – HR-Rent Kozármisleny 2-1 (1-1)
Hidi M. (11.), Tóth M. (59., tizenegyesből), illetve Kirchner (38., tizenegyesből)
Kiállítva: Horváth D. (49., Kozármisleny)

Kolorcity Kazincbarcika SC – Nyíregyháza Spartacus FC 0-1 (0-1)