A Győr három góllal nyerte az Odense elleni rangadót

A Győri Audi ETO 32-29-re nyerte a dán Odense elleni rangadót, míg a DVSC Schaeffler fontos találkozón hazai pályán 27-22-re legyőzte a montenegrói Buducnost Podgoricát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

Stine Oftedal
A győri Stine Bredal Oftedal (b), illetve Dahl Ragnhild Valle (k) és Larissa Nüsser (j), a dán csapat játékosai a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC – Odense HB mérkőzésen a győri Audi Arénában, Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A négy forduló után százszázalékos Győr és a legutóbbi három BL-mérkőzését megnyerő Odense találkozójának az adott pikantériát, hogy a kisalföldiek dán trénere, Ulrik Kirkely ezt megelőzően épp a dán csapatot irányította és most nézett először szembe korábbi együttesével.

Kiválóan kezdett a magas iramot diktáló Győr (4-1), ledolgozta azonban a különbséget a dán rivális (7-7). A házigazda kapujában remekelt Sandra Toft, az előzetes várakozásoknak megfelelően gyors volt a tempó és szoros az állás a folytatásban, egészen az első félidő hajrájáig, amikor is 15-10-re ellépett az elmúlt kiírásban bronzérmes magyar klub. A Győr remek támadójátékának vezére Stine Oftedal volt, aki a szünetig ötször volt eredményes, míg Toft tíz lövést védett.

A második játékrészre is maradt a magas iramú és minőségű, rangadóhoz méltó kézilabda, sok gól esett gyors támadások végén, Oftedal változatlanul remekül irányított és volt befejező ember. A Győr többször is két beállóval támadott, a félidő derekán pedig 28-21-nél kért időt az elmúlt három idényben a Viperst BL-győzelemig vezető Ole Gustav Gjekstad. A hazaiak a hajrában négy gólnál nem engedték közelebb az Odensét, egyedül az utolsó támadásukkal zárkóztak háromra a vendégek, így a Győr megőrizte hibátlan mérlegét a csoportban.

Ez volt a két együttes 9. európai kupameccse, egy döntetlen mellett az ETO 8. sikerét aratta.

Oftedal lett a mérkőzés legeredményesebbje, 11 lövéséből 10-et váltott gólra, míg Emilie Hovden és Estelle Nze Minko 5-5 találattal járult hozzá a sikerhez, míg a kapuban Toft 44 lövésből 15-öt hárított. A vendégeknél Elma Halilcevic hétszer, Maren Nyland Aardahl hatszor volt eredményes.

Estelle Nze Minko
A győri Estelle Nze Minko (k), illetve Maren Nyland Aardahl (b) és Larissa Nüsser (j), a dán csapat játékosai a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC – Odense HB mérkőzésen. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

„Nagyon gyors volt a találkozó, erre is készültünk előzetesen, az ellenfél hozzájárult, hogy magas nívójú, remek mérkőzést játszhassunk. Támadásban és védekezésben is sikerült kontrollálnunk a játékot a meccs jelentős részében” – értékelt sajtótájékoztatón Ulrik Kirkely, aki kiemelte: mivel az ellenfél kapusai sokat védtek, fontos volt a hatékonyság és a nagyobb különbség kialakítása, hogy végül háromgólos győzelmet arassanak.

Oftedal szerint a magas tempójuknak köszönhetően tudták elérni céljukat. Hangsúlyozta, hogy az ellenfél tapadt rájuk és nagy különbségnél sem adta fel.

A Debrecen fontos meccset nyert a Buducnost ellen

Az első négy fordulóban mindkét együttes egy győzelem mellett három vereséget szenvedett el, sikerét mindkét fél a nyeretlenül csoportutolsó IK Sävehof ellen zsebelte be. Mivel a nyolcasból az első hat folytathatja, döntő jelentőségűnek ígérkezett a találkozó a továbbjutás szempontjából.

Kissé beragadt a kezdésnél a szerdán a bajnokságban Mosonmagyaróváron alulmaradó Debrecen, az első két gólt a montenegróiak szerezték, a negyedik perc végén talált be első ízben a hazai együttes. A folytatás viszont már jobban alakult, 7-3 állt a Hódos Imre Sportcsarnok kivetítőjén az első félidő derekán.

A Buducnost hatékonysága az első percekben mutatott határozottság után visszaesett, volt hétperces gólcsendje a gárdának, amelyben Háfra Noémi játszott irányítót és balátlövőt is, miközben debreceni oldalról Töpfner Alexandra 20 perc alatt szerzett öt gólt, Catherine Gabriel pedig remekelt a kapuban.

Ezt követően azonban hullámvölgybe kerültek a négygólos előnyben lévő hajdúságiak, a játékrész hajrájára egyenlített a Buducnost, a szünet előtt viszont megrázta magát Szilágyi Zoltán vezetőedző együttese és kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A fordulást követő 10 perc zömében két-három gól volt a különbség, a Debrecen elszakadni, a Podgorica egyenlíteni nem tudott ebben a periódusban. Tizenkét perc telt el a második félidőből, amikor 18-14-nél ismét négygólosra hizlalta fórját a DVSC, a záró tíz percre fordulva pedig az addigi legnagyobb különbséggel 23-18 volt az állás.

Ezt emberelőnyben hét perccel a végső dudaszó előtt 25-19-re javította a játékrészben több jó egyéni teljesítményt felvonultató házigazda, amely megérdemelten nyert öt találattal.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Töpfner Alexandra 12 kísérletből 10 gólt szerzett

Kalidiatou Niakate
A debreceni Kácsor Gréta (b) és Töpfner Alexandra (j), valamint a montenegrói Kalidiatou Niakate a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában játszott DVSC Schaeffler – Buducnost Podgorica mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Hámori Konszuéla ötször volt eredményes, akárcsak a túloldalon Kalidiatou Niakaté, Ivana Godec és Adriana Cardoso de Castro. A második félidőként jobbátlövőként is bevetett Háfra kétszer talált be négy lövésből. Gabriel tíz lövést védett.

Háfra a találkozót követő sajtótájékoztatón szomorúan emelte ki: nehéz találkozó volt, amelyre pedig nagyon sokat készültek

„Ez lett volna az a meccs, amin jó lett volna, ha nyerünk. Az első félidőben nagyon sok hibánk volt, a végére viszont szépen feljöttünk. Sajnos, a második félidőre ezt nem tudtuk átvinni, kicsit megültünk, a Debrecen pedig jól kihasználta ezt és végig remekül játszott”

– fejtette ki.

Szilágyi Zoltán szerint is nagy csata volt

„A lányok bebizonyították, hogy komoly sportemberek, nagyszerű reakció volt ez a szerdai mérkőzésünk után. Végig stabilak voltunk védekezésben, ami kiváló kapusteljesítménnyel párosult. Támadásban időnként kifejezetten kreatívan játszottunk még ellenfelünk védekezésbeli formációváltása után is”

– értékelt a vezetőedző.
Hámori Konszuéla
A debreceni Hámori Konszuéla (b), valamint a montenegrói Ivana Godec (k) és Tanja Ivanovic a női kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában játszott DVSC Schaeffler – Buducnost Podgorica mérkőzésen. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 5. forduló:

Győri Audi ETO KC – Odense HB (dán) 32-29 (16-12)
Győr:
Duijndam, Toft (kapusok), Blohm 1, Broch, Dale 4, de Paula 1, Farkas J., Gros 2 (1), Győri-Lukács, Haugsted 1, Hovden 5, Kristiansen, Nze Minko 5, Oftedal 10, Ryu 1, Szöllősi-Schatzl 2.
Odense: Reinhardt, Ten Holte (kapusok), Aardahl 6, Dano, Halilcevic 7, Hagesö 1, Hansen 3 (1), Höjlund 4, Hpusheer, Larsen Aune 2, Löseth, Nüsser 1, Pedersen, Rushfeldt Deila 1, Valle Dahl 4, van der Vliet.

DVSC Schaeffler – Buducnost Podgorica (montenegrói) 27-22 (12-10)
DVSC:
 Bartulovic, Gabriel (kapusok), Costa 1, Csernyánszki 3, Füzi-Tóvizi 1, Grosch, Haggerty 1, Hámori 5, Johansson, Jovovics, Kácsor 2, Petrus, Planéta, Töpfner 10 (8), Vámos M. 1, Vámos P. 3.
Buducnost: Attingré, Giegerich (kapusok), Agovics, Cardoso de Castro 5 (2), Godec 5, Háfra 2, Ivanovics 1, Kadovics, Marszenics, Niakate 5, Pavicsevics 4, Popovics, Raicsevics, Tomova, J. Vukcsevics, N. Vukcsevics.

CSM Bucuresti (román) – Brest Bretagne HB (francia) 28-30 (16-17)