A Győr izgalmas hajrában nyert az Odense ellen

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 27-26-ra legyőzte a dán Odense HB csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában, vasárnap.

Silje Solberg

Az ötszörös BL-győztes magyar csapat keretéből ezúttal csak a francia Amandine Leynaud hiányzott.

Veronica Kristiansen vezérletével jól kezdett az ETO (6-3), amely a várakozásoknak megfelelően komoly ellenállásba ütközött. A dánok támadásban és védekezésben is frissebbek, pontosabbak voltak, egy 6-1-es sorozattal fordítottak, mert a hazaiak jó néhány akciót elrontottak, elsősorban a dél-koreai jobbátlövő, Ju Unhi gyengélkedett. Ambros Martín vezetőedző időkéréssel és cserékkel próbálkozott, ám csapata tíz percig nem talált a hálóba.

A folytatásban Silje Solberg bravúros védéseire alapozva, Estelle Nze Minko vezérletével egyenlített a Győr, amely végül egygólos hátrányban mehetett a szünetre (12-13).

A második félidőben is rendkívül taktikusan, kevés hibával kézilabdáztak a vendégek, de mivel Laura Glauser egyre jobban védett, az ETO-nak 7-6 után a 46. percben sikerült visszavennie a vezetést. Mie Höjlundot nem tudták tartani a házigazdák, így az Odense megint ellépett. A győriek az újabb egyenlítésüket követően többször is az üres kapuba lőhettek volna – mert az ellenfél létszámfölényes akciókkal próbálkozott -, de hibáztak.

Az utolsó perc 26-26-os állásról kezdődött, Linn Blohm húsz másodperccel a vége előtt gólt lőtt, az utolsó dán támadás végén Glauser bravúrral védett, így a hazaiak egy találattal nyertek.

A győztes győri csapat játékosai megköszönik a szurkolást a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC és a dán Odense HB mérkőzés után a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Stine Oftedal és Estelle Nze Minko öt-öt góllal, Solberg és Glauser öt-öt védéssel járult hozzá a sikerhez. Mie Höjlund kilenc találattal zárt.

A két csapat hatodik egymás elleni BL-meccsén egy döntetlen mellett ötödször nyert az ETO.

Ambros Martín, a Győr vezetőedzője

„Gratulálok az ellenfélnek elsősorban, hiszen ahogy játszottak az győzelmet érdemelt volna. A legtöbb hibára az Odense játéka késztetett minket, nem volt meg a magabiztosságunk. A hibáinkat rendre kihasználták. Támadójátékunkban is sok nehézséget okozott a kemény védekezésük és a kapusuk. Küzdöttünk végig, és nem csak velük, hanem saját magunkkal is.”

Faluvégi Dorottya: „Nagyon jó érzés volt újra csatlakozni a lányokhoz. Jó volt a szurkoló előtt játszani. Örülök, hogy sikerült megszerezni a két pontot.”

Női kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 11. forduló:

Győri Audi ETO KC-Odense HB (dán) 27-26 (12-13)
Stine Oftedal 5, Estelle Nze Minko 5, Kari Brattset Dale 3, Veronica Kristiansen 3, Linn Blohm 2, Schatz Nadine 2, Rye Eun Hee 2, Faluvégi Dorottya 2, Crina Pintes 2, Anne Mette Hansen 1, ill. Mie Hojlund 9, Dione Housheer 5, Rikke Iversen 3, Maren Nyland Aardahl 3, Aambakk 2, Abbingh 2, Nüsser 1, VAn Wewtering 1.

Az ETO rekordot jelentő, immár 68 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta, csaknem négy éve tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban hatvan győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

A 11 győzelemmel álló győriek két hét múlva az orosz CSZKA Moszkva otthonában folytatják szereplésüket a BL csoportkörében. A hat sikerrel, két döntetlennel és két vereséggel rendelkező Ferencváros jövő szombaton a francia Brest Bretagne vendége lesz.

Forrás: EHF/gyorietokc.hu/MTI