A Győr kilenc góllal nyert Siófokon

A címvédő Győri Audi ETO KC 30-21-re győzött a Siófok KC otthonában a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

Januárban a Siófok hazai pályán 34-29-re legyőzte a győrieket bajnoki meccsen, augusztusban pedig az ETO nyert házigazdaként 29-27-re edzőmeccsen. Ezúttal a hazaiak közül Kiss Nikolett, Tóth Gabriella és Mazák-Németh Csilla, a Bajnokok Ligájában is címvédő vendégektől pedig Laura Glauser és Puhalák Szidónia hiányzott.

A siófokiak nagy lendülettel kezdtek, remekül védekeztek, a győriek viszont pontatlanok voltak, és csak öt perc elteltével, háromgólos hátrányban szerezték első góljukat. Csakhamar nagyot változott a játék képe, az ETO támadásai hatékonyabbá váltak, és Amandine Leynaud védéseire alapozva csapattársai fordítani tudtak. Több mint tíz percig nem találtak be a házigazdák, ebben az időszakban ellenfelük hatszor is eredményes volt (4-7).

Amikor kilábalt a hullámvölgyből a Siófok, és ismét rendezte a védekezését, illetve a támadójátékát, sikerült egyenlítenie, és a szünetig már szorosan alakult az állás (12-14).

A második felvonás két győri góllal kezdődött, majd 17-16-os állás után a Győr eldöntötte a rangadót. Mindkét kapu előtt olajozottabban működött az ETO játéka, így – némi meglepetésre – az utolsó tíz percre már nem maradtak izgalmak. A vendégek szinte végig remekül védekeztek, és végül nem várt különbséggel nyertek.

A Siófok ezt megelőzően tavaly október 19-én veszített bajnoki mérkőzést, azóta sorozatban 18 alkalommal nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győri Lukács Viktória volt, aki tíz lövésből hét gólt dobott. Csapattársa, Stine Oftedal hatszor talált be. Hazai részről Nerea Pena és Andrea Kobetic egyaránt öt gólt szerzett.

Bent Dahl, a Siófok KC vezetőedzője: „Egy elképesztően jó mérkőzést játszott az ellenfelünk, úgy gondolom, hogy hosszú ideje nem mutattak ennyire komplex kézilabdát. Jókor nyomták meg azt a bizonyos gombot. Ami minket illet, úgy gondolom, hogy fel voltunk készülve erre a mérkőzésre. Taktikailag mindenképp, de arra nem, hogy hatvan percen keresztül tartsuk ezt. Érezhető volt, hogy a Győrnek több erősebb mérkőzése volt, ezáltal jobban játékban voltak az elmúlt hetekben. Nagyon sok egy az egy elleni párharcot vesztettünk el, és ezt egy ilyen szintű ellenféllel szemben nem engedhetjük meg. Gratulálok a Győrnek.”

Danyi Gábor, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője: „Nagyon örülök, hogy ilyen hangulatban tudtunk játszani, ez az összecsapás a Bajnokok Ligájában is a legjobb párharcok között lett volna. Azt gondolom, hogy a második félidőben higgadtabbak voltunk, ennek köszönhetjük a sikerünket. Jobban használtuk ki a helyzeteinket, és jobb megoldásokat választottunk, a védekezésünk pedig végig nagyon komplex volt. Ez az összecsapás jó propagandája volt a kézilabdának. Mi most léptünk egyet előre, de még semmi nem dőlt el ezzel a győzelemmel. Dolgozunk tovább, hiszen egy nagyon komoly sorozatban vagyunk. A Siófoknak sok sikert kívánok a folytatásban.”

Női kézilabda NB I:

Siófok KC-Győri Audi ETO KC 21-30 (12-14)
Siófok: Eckerle, Mistina, Szikora (kapusok), Aoustin 1, Böhme 2, Hársfalvi J. 1, Horacek, Jezic 2, Kobetic 5 (2), Lapos, Niombla 2, Pena 5 (1), Snelder, Such 2, Tomori 1, Van.
Győr: Leynaud, Solberg (kapusok), Amorim, Dale 2, Edwige, Faluvégi, Fodor, Görbicz 4, Hansen, Kristiansen 3, Kurtovic 2 (2), Kürthi, Lukács 7, Nze-Minko 5, Oftedal 7.

Dunaújvárosi Kohász KA-DVSC Schaeffler 23-24 (11-11)
DKKA: Hlogyik, Wéninger (kapusok), Barján 2, Dabevska, Ferenczy 6, Horváth, Jovovity, Kazai 2, Krupják-Molnár 1, Mihály 1, Moutsogianni, Nick, Román 5 (5), Schatzl 1, Szalai 5, Sziráki.
DVSC: Csapó, Giegerich, Torda (kapusok), Arany, Bánfai, Bordás, Csernyánszki, Hornyák 2, Karsten, Kovács 9 (1), Petrus, Sápi, Tóvizi 3, Vámos 4, Vámosi 3 (3), Vantara-Kelemen 3.

Érd-MTK Budapest 28-33 (12-13)
Érd: Győrffy, Györkös (kapusok), Abilda 3, Csáki 1, Kiss, Kóka 4, Kovács, Landi 6, Mézes 4, Paróczy 6 (4), Szabó 2, Sztankovics 2.
MTK: Győri, Suba (kapusok), Bujdosó-Gerháth, Dakos 5, Dávid-Azari 4, Juhász, Marincsák 2, Pál 6 (4), Pelczéder, Sallai 3, Sári, Szabados, Szekerczés 8 (3), Szöllősi-Zácsik 5.

Kisvárda Master Good SE – Motherson Mosonmagyaróvári KC 21-22 (13-10)
Kisvárda: Kondasova, Mátéfi, Pásztor (kapusok), Balogh, Dombi, Dombi 1, Karnik 4 (1), Mihálffy 3, Milosevic 4, Siska 1, Soltész, Szabó 4 (2), Udvardi 4, Zavaczki.
Mosonmagyaróvár: Herczeg, Szemerey (kapusok), Domokos, Gyimesi 1, Hajtai 2, Horváth 1, Hudák, Katona 2, Kellermann, Kovács 5, Lancz 2, Sirián 1, Stranigg 1, Szarková 4, Tilinger, Tóth 3.