A Győr nyolc góllal győzött Németországban

A Győri Audi ETO KC 34-26-ra nyert Faluvégi Dorottya német csapata, az SG BBM Bietigheim otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, szombaton.

Inger Smits
Inger Smits időntúli szabaddobása. Fotó: EHF / Marco Wolf

A győriek közül Fodor Csenge és Silje Solberg hiányzott. A hazaiaknál nem játszott Szikora Melinda, aki súlyos térdsérülés után gyógyul. A Bietigheim szurkolói ezen a meccsen is kiakasztottak egy olyan feliratot, amelyen jobbulást kívántak a magyar kapusnak, és az ugyancsak sérült Klara Birticnek.

Remekül kezdett a német bajnok és kupagyőztes (4-1), ezt követően azonban csaknem nyolc percig nem talált be, ezt kihasználva az ETO egyenlített. A beálló ellen nem tudott hatékonyan védekezni az ötszörös BL-győztes Győr, Kaba Gassama Cissokho tíz perc alatt négy gólt lőtt. Ezután azonban már nem voltak eredményesek a németek az első félidőben, amelyet az ETO egy 3-0-s sorozattal zárt.

Lehengerlő rajtot produkált a második felvonásban a vendégcsapat, ekkor már a brazil kapus, Gabriela Moreschi sem tudott segíteni a házigazdákon. Egy 5-1-es széria végén már 20-14-es előnyben volt a Győr, és a folytatásban is nagy volt a különbség a két csapat között, pedig erre az első félidőben semmi nem utalt.

Az 53. percben volt először tízgólos előnyben az ETO, ezt a házigazda csökkenteni tudta, és végül nyolccal kapott ki.

A németeknél Faluvégi Dorottya mindkét lövését gólra váltotta. A túloldalon Estelle Nze Minko hét, Veronica Kristiansen hat, Rü Unhi ötször talált be.

Sandra Toft
Sandra Toft tíz védéssel zárta a mérkőzést. Fotó: EHF / Marco Wolf

A teljes BL-mezőny egyetlen veretlen és százszázalékos csapata, a hét győzelemmel álló Győr egy hét múlva a Bietigheimet fogadja a BL csoportkörében.

Ulrik Kirkely, a Győr vezetőedzője

„Úgy gondolom, hogy a Bietigheim komoly nyomást helyezett ránk a mérkőzés elején. A későbbiekben lépésről-lépésre építettük fel a játékunkat. A második félidőre összeállt a védekezésünk és pontosabbak voltunk támadásban, végül sikerült a győzelem.”

Estelle Nze Minko: Kemény játék volt, ahogyan arra számítottunk

„Fontos találkozón vagyunk túl, a csapat ugyan sok hibát ejtett, mégis úgy gondolom, hogy örülhetünk a győzelemnek.”

Győr
Fotó: EHF / Marco Wolf

Jakob Vestergaard, a Bietigheim vezetőedzője

„Az első 25 percben tudtuk nyújtani azt a 100%-os teljesítményt, amivel szorosabbá tehettük volna a találkozót. A második félidőben keményebb védekezést mutatott a Győr, mi pedig sok hibával játszottunk támadásban.”

Kaba Gassama Cissokho: Nehéz meccset játszottunk

„Az első félidőben szinte egálban voltunk a Győrrel. A második játékrészben viszont nem tudtuk a védekezésüket megtörni. Egy hét múlva a visszavágón megpróbáljuk kijavítani a mostani hibáinkat.”

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 7. forduló:

SG BBM Bietigheim (német) – Győri Audi ETO KC 26-34 (10-12)
Bietigheim:
Lönborg, Moreschi (kapusok), Andersson, Behrend 2, Döll 1 (1), Dulfer 3, Faluvégi 2, Gassama 4, Hvenfelt 4, Johansen, Kudlacz-Gloc 3, Mala 3 (1), I. Smits 1, X. Smits 3.
Győr: Duijndam, Toft (kapusok), Blohm 1, Boch, Dale 1, de Paula 2, Farkas J., Gros, Győri-Lukács 4, Hausted 1, Hovden 2 (1), Kristiansen 6 (4), Nze Minko 7, Oftedal 2, Ryu 5, Szöllősi-Schatzl 3.

IK Sävehof (svéd)–Odense Handbold (dán) 20-44 (11-21)
Brest Bretagne HB (francia)–WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 20-20 (9-9)
CSM Bucuresti (román)–DVSC SCHAEFFLER 29-29 (17-14)

Az A-csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 14 p (+49), 2. Odense Handbold 10 p (+49), 3. SG BBM Bietigheim 10 p (+9), 4. CSM Bucuresti 1 p (+16), 5. DVSC SCHAEFFLER 7 p (-10), 6. Brest Bretagne Handball 5 p (-6), 7. WHC Buducnost BEMAX 3 p (-47), 8. IK Sävehof 0 p (-60).

Forrás: gyorietokc.hu / MKSZ / MTI