A Győr hatgólos hátrányból fordított a Bietigheim ellen

A Győri Audi ETO szenvedős találkozón, nagyot fordítva 31-29-re legyőzte a vendég SG BBM Bietigheimet a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában.

Győr
Bruna de Paula (k), a győri, valamint Karolina Kudlacz-Gloc (j) és Kaba Gassama Cissokho, a német csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC – SG BBM Bietigheim mérkőzésen győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A hétközi ferencvárosi bajnoki rangadón meglepően sima vereséget szenvedő Győr azzal a céllal lépett pályára a számára az őszi idényt lezáró találkozón, hogy megőrizze hibátlan mérlegét, amellyel egyedüli együttesként büszkélkedhetett a BL-ben.

Egy hete Németországban 34-26-ra diadalmaskodott az ETO. A Bietigheimből hiányzott a maródi Szikora Melinda, míg Faluvégi Dorottya helyet kapott ugyan a keretben, ám ő sem volt bevethető sérülés miatt.

Nagy iramban indult a mérkőzés, a Győrön valamelyest még érződött az a visszafogottság, amely a Ferencváros elleni találkozó egészét jellemezte a kisalföldieknél, a szokottnál több hibát követtek el, miközben a Bietigheim remekelt.

A kiegyenlített kezdés (8-8) után a 22. percben ötgólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző (10-15). A kapuban 50 százalék körül teljesítő Rinka Duijndam védései tartották a lelket a hazaiakban a kapkodó játékot, technikai hibák sorozatát hozó pediódusban, amelyben kilenc perc leforgása alatt egyszer talált be a Győr, miközben a védelme szinte átjáróháznak bizonyult.

A szünetben négy találat volt Ulrik Kirkely vezetőedző együttesének hátránya

Az ETO egy kettős emberelőnyt lőtt gól nélkül tudott le a pihenő után, miközben a vendégek változatlanul könnyedén jutottak ziccerhez vagy hétmétereshez. Húsz perccel a dudaszó előtt még öt gól volt a különbség (17-22), innen sikerült ötven másodperc alatt kéttalálatnyira zárkóznia a Győrnek (20-22).

Ez nagy lökést adott a házigazda csapatnak, amely védekezésben tüzesebbé vált és a közönség támogatását is jobban élvezhette ebben a periódusban, miközben a fáradni látszó Bietigheim a korábbiaknál többet hibázott. Tíz perccel a vége előtt egyenlített az ETO (26-26). A záró öt percen belül hetest rontott a német csapat, a Győr pedig az 57. percben – a mérkőzésen először – vezetést szerzett (29-28), innen pedig már nem engedte ki kezéből a nehezen kiszenvedett sikert.

A mezőny legeredményesebbjeként Bruna Almeida de Paula nyolcszor volt eredményes, Győri-Lukács Viktória hat, Estelle Nze Minko öt góllal, Duijndam 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Győr
A győri csapat játékosai örülnek a győzelemnek a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC – SG BBM Bietigheim mérkőzés végén győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Ulrik Kirkely a sajtótájékoztatón úgy értékelt: nagyon nehéz találkozó volt, már előzetesen is erre számítottak, mivel Bietigheimben is voltak nehéz pillanataik, ráadásul azóta még jobban felkészült az ellenfél.

„Nagy nyomást helyeztek ránk, különösen az első félidőben, túl sok volt a hiba, kiváltképp védekezésben. Ehhez képest a második játékrészben tudtunk egy kicsit előrelépni, ráadásul volt néhány rontás a riválisnál kulcspillanatokban, ezek hozzájárultak, hogy visszajöjjünk a meccsbe”

– fogalmazott a vezetőedző, aki kiemelte: a lényeg, hogy megvan a két pont és megmaradt a veretlenség.

Győri-Lukács Viktória szerint is nagyon nehéz mérkőzés volt, a második játékrészben a bietigheimiek hibáztak többet, így tudtak visszatérni a mérkőzésbe, majd fordítani. Kiemelte: nekik és szurkolóiknak is nagy szükségük volt arra, hogy ilyen hangulatú mérkőzésen vert helyzetből fel tudjanak állni és győzni.

Korsós Dorina hat kísérletből négyszer volt eredményes a Rapid Bucurestiben, amely 35-30-ra alulmaradt a címvédő Vipers Kristiansand vendégeként. Háfra Noémi egyetlen lövését kihagyta és nem tudott segíteni a Buducnost Podgoricán, amely hazai pályán 34-21-re kapott ki a Brest Bretagne csapatától.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 8. forduló:

Győri Audi ETO KC – SG BBM Bietigheim (német) 31-29 (13-17)
Győr:
Duijndam, Toft, Solberg-Östhassel (kapusok), Blohm 2, Brattset Dale, Broch, de Paula 8, Farkas J., Győri-Lukács 6, Hausted, Hovden 1, Kristiansen, Nze Minko 5, Oftedal 4, Ryu 2, Szöllősi-Schatzl 3.
Bietigheim: Lönborg, Goncalves Dias Moreschi (kapusok), Andersson, Behrend 1, Döll 3, Dulfer 3, Faluvégi, Gassama 4, Hvenfelt 4, Johansen, Kudlacz-Gloc 5, Mala 2, I. Smits 2, X. Smits 5.

DVSC SCHAEFFLER–CSM BUCURESTI (román) 23-30 (9-15)
Odense Handbold (dán)–IK Sävehof (svéd) 40-22 (21-11)
WHC Buducnost BEMAX (montenegrói)–Brest Bretagne HB (francia) 21-34 (10-19)

Az A-csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 16 p (+51), 2. Odense Handbold 12 p (+67), 3. SG BBM Bietigheim 10 p (+7), 4. CSM Bucuresti 9 p (+23), 5. Brest Bretagne Handball 7 p (+7), 6. DVSC SCHAEFFLER 7 p (-17), 7. WHC Buducnost BEMAX 3 p (-60), 8. IK Sävehof 0 p (-78).

Forrás: MKSZ / MTI