A Győri Audi ETO egy góllal nyert Brestben

A Győri Audi ETO KC 24-23-ra nyert a francia Brest Bretagne otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

Kari Brattset
Kari Brattset Dale Fotó: EHF / Olivier Stephan

A győriek szerdán meglepetésre 33-30-ra kikaptak Mosonmagyaróváron, a Franciaország észak-nyugati részén fekvő Brestbe pedig váratlan nehézségek és viszontagságok közepette, 24 óra alatt tudtak elutazni. Keretükből Veronica Kristiansen, Fodor Csenge és Silje Solberg hiányzott.

A rossz előjelek ellenére kiválóan kezdtek a vendégek, a hetedik percben már 6-2-re vezettek, és bár csakhamar egyenlített a Brest (8-8), az ötszörös BL-győztes győriek időkérés nélkül rendezték soraikat, újra hatékonyan védekeztek és a meccs harmadánál megint négy találattal jobban álltak.

A szünetben 16-14-re vezetett az ETO, amely a második felvonásban sem tudott megnyugtató előnyt kialakítani. Ekkor mindkét csapat védekezése remekül működött, ezért nem volt látványos a játék, sokkal inkább küzdelmes, és a megszokottnál kevesebb gól született.

Az utolsó percben a Brest egyenlíthetett volna, a Győr biztosíthatta volna a győzelmét, de egyik csapat sem talált a hálóba, így a vendégek megőrizték egygólos előnyüket.

Ana Gros hat, Kari Brattset öt, Estelle Nze Minko négy találattal, Sandra Toft tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A házigazdáknál Valerija Maszlova hat, Alicia Toublanc négy gólt lőtt, Julie Foggea 12 védéssel zárt.

A két csapat tizedik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, öt döntetlen mellett ötödször nyert a Győr.

Ulrik Kirkely, a Győr vezetőedzője

„Nagyon örülök a két pont megszerzésének. El kell ismernem, jól játszott a Brest. Szerintem a kulcsmomentum az volt, hogy az utolsó három-négy percben melyik csapat tudta jobban kontrollálni a játék menetét. Szerencsére ez nekünk alakult kedvezően.”

Sandra Toft: Nehéz mérkőzésen vagyunk túl

„Három évet játszottam ebben az arénában, pontosan tudom, milyen nehéz volt a pályára lépés itt a Győri Audi ETO KC-ban. Összességében örülök, hogy a találkozó végkimenetele kedvezően alakult számunkra.”

Sandra Toft
Sandra Toft. Fotó: Brest Bretagne Handball/Enzo Viel

Pablo Morel, a Brest Bretagne vezetőedzője

„Csalódottak vagyunk. Nem lehetünk elégedettek a vereséggel, nyerni akartunk. Tisztában vagyunk az ellenfél által képviselt képességekkel. Úgy gondolom, megfelelő kvalitást, szolidaritást, egységet mutattunk. Azt hiszem, ez a helyes út, és szeretnénk gyorsan visszavágni.”

Az ETO jövő szombaton a Debrecent fogadja a BL csoportkörének második fordulójában.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport

Brest Bretagne (francia) – Győri Audi ETO KC 23-24 (14-16)
Brest:
Filter, Foggea (kapusok), Cabral Barbosa 1, Carlson 2, Cholevová, Delaye, Faure, Foppa 3, Freriks 2, Jarrige 1, Jaukovics 3 (1), Lassource 1, Maslova 6, Mauny, Techer, Toublanc 4 (2).
Győr: Duijndam, Toft (kapusok), Blohm, Broch, Dale 5, de Paula 2, Farkas E., Farkas J., Gros 6 (2), Győri-Lukács 1, Haugsted, Hovden 2 (1), Nze Minko 4, Oftedal 1, Ryu 1, Szöllősi-Schatzl 2.

CSM Bucuresti (román)–Odense Handbold (dán) 28-24 (16-10)
WHC Buducnost BEMAX (montenegrói)–SG BBM Bietigheim (német) 22-27 (10-11)
DVSC SCHAEFFLER–IK Sävehof (svéd) 32-29 (18-13)

Az A-csoport állása: 1. SG BBM Bietogheim 2 p (+5), 2. CSM Bucuresti 2 p (+4), 3. DVSC SCHAEFFLER 2 p (+3), 4. Győri Audi ETO KC 2 p (+1), 5. Brest Bretagne Handball 0 p (-1), 6. IK Sävehof 0 p (-3), 7. Odense Handbold 0 p (-4), 8. WHC Buducnost BEMAX 0 p (-5).

B-csoport:

FTC-Rail Cargo Hungaria–Metz Handball (francia) 25-38 (13-19)Ikast Handbold (dán)–Vipers Kristiansand (norvég) 30-26 (12-12)
MKS Zaglebie Lubin (lengyel)–Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 18-36 (6-19)
Team Esbjerg (dán)–CS Rapid Bucuresti (román) 30-28 (16-12)

A B-csoport állása: 1. Krim Mercator Ljubljana 2 p (+18), 2. Metz Handball 2 p (+13), 3. Ikast Handbold 2 p (+4), 4. Team Esbjerg 2 p (+2), 5. CS Rapid Bucuresti 0 p (-2), 6. Vipers Kristiansand 0 p (-4), 7. FTC-Rail Cargo Hungaria 0 p (-13), 8. MKS Zaglebie Lubin 0 p (-18).

Forrás: gyorietokc.hu / MKSZ / MTI

A Debrecen három góllal legyőzte a svéd bajnokot!