A Győri Audi ETO kettős győzelemmel négyes döntőben a Győr

A Győri Audi ETO KC kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, mivel házigazdaként 37-28-ra legyőzte a dán Odense HB csapatát a negyeddöntő szombati visszavágóján.

Larissa Nüsser
A győri Estelle Nze Minko (b) és Annne Mette Hansen (j), illetve Larissa Nüsser (k), az Odensen játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligájának negyeddöntőjében játszott Győri Audi ETO KC-Odense HB visszavágó mérkőzésen a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Az ötszörös BL-győztes győriek keretéből Veronica Kristiansen és Silje Solberg, a dánoktól pedig Althea Reinhardt, Mie Höjlund és Mia Rej hiányzott.

A hazaiak két percen belül 3-0-ra elléptek, és a különbség nagyjából állandósult a folytatásban. Még 12 perc sem telt el, amikor Ana Gros már ötödször talált be, és csapattársai is rendkívül összeszedetten, szinte hiba nélkül kézilabdáztak. Az Odense vezetőedzője, Ulrik Kirkely – aki nyártól éppen az ETO-t irányítja majd – a találkozó harmadánál, 15-10-es hátrányban időt kért, de a hazaiaknál Gros mellett Schatzl Nadine és Estelle Nze Minko is remekelt, így már a szünet előtt eldőlt a párharc (21-14).

Lehengerlő kezdést produkált Ambros Martín vezetőedző utolsó győri BL-meccsének második félidejében csapata: hét perc alatt hét gólt lőtt és egyet sem kapott (28-14). A dánok több mint tíz percig nem találtak be, utána viszont csökkenteni tudták a különbséget, és végül „csak” kilenccel veszítettek.

Ana Gros tíz, Estelle Nze Minko hét, Schatzl Nadine öt találattal, Sandra Toft nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Bo van Wetering hat, Maren Aardahl és Larissa Nüsser négy-négy gólt lőtt.

A két csapat nyolcadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, és egy döntetlen mellett hetedszer nyert az ETO.

Ambros Martín, Győr vezetőedzője

„Veszélyes helyzetben vártunk neki ennek a mékőzésnek, hiszen két gól a mai kézilabdában nem ledolgozhatatlan. Egész héten arról beszéltünk, hogy el kell felejtenünk a múlt heti meccset, és csak a mai találkozóra szabad koncentrálnunk. Az első félidőben talán a védekezésünk nem volt annyira magabiztos, mint szokott. A támadójátékunk hatékonyan működött, jó volt nézni a játékot. Érdekes érzések kavarogtak bennem, hiszen az utolsó BL meccsem volt ebben a csodás arénában. A szurkolóink is hihetetlenül buzdították a csapatot, nem csak most, hanem az egész szezon során”

Ana Gros: Büszke vagyok a lányokra, igazi csapatmunkát mutattunk a pályán

„A támadójátékunk jól működött, és a védekezés hibáit is sikerült javítanunk. A szurkolóink igazi 8. játékosként segítették a csapatot. Örülök, hogy sikerült elérnünk a célunkat, és bejutottunk a budapesti FINAL4-ba.”

Győri Audi ETO KC
A győztes Győr játékosai a női kézilabda Bajnokok Ligájának negyeddöntőjében játszott Győri Audi ETO KC-Odense HB visszavágó mérkőzést követően a győri Audi Arénában. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A címvédő norvég Vipers Kristiansand is ott lesz a négyes döntőben, mivel a negyeddöntő szombati visszavágóján házigazdaként 40-31-re legyőzte Korsós Dorina csapatát, a román Rapid Bucuresti-et. A válogatott balszélső három lövésből két gólt szerzett. A párharc első meccsét a múlt héten 31-25-re nyerték meg a norvégok.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

Negyeddöntő, visszavágó:

Győri Audi ETO KC – Odense HB (dán) 37-28 (21-14)

Továbbjutott: a Győr, kettős győzelemmel, 66-55-ös összesítéssel.

Az ETO 15. alkalommal jutott elődöntőbe a BL-ben, a négyes döntőre június 3-4-én kerül sor a budapesti MVM Dome-ban.