A Győrt legyőzve hibátlan maradt a Ferencváros

A Ferencváros saját közönsége előtt 28-22-re felülmúlta a címvédő Győrt a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

Emily Bölk
Emily Bölk (j) a női kézilabda NB I-ben játszott FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC mérkőzésen a budapesti Elek Gyula Arénában. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

A bajnoki cím szempontjából kulcsfontosságú összecsapás várt az Elek Gyula Arénában a Magyar Kupa győztesére, a pontvadászatban nyolc találkozó után hibátlan Ferencvárosra és vendégére, a bajnoki címvédő Győrre, amely egyedüliként veretlen az idei Bajnokok Ligája-idényben, az NB I-ben pedig kilenc győzelemmel és egy vereséggel a tabella élén várta a rangadót. Intő jel volt a kisalföldi együttes számára, hogy a Népligetben még Danyi Gábor vezetésével, 2019. december 29-én nyert legutóbb az ETO (28-27).

A kezdés előtt nyolcvanadik születésnapja alkalmából ünnepélyes körülmények között köszöntötték Takácsné Giba Márta világbajnoki arany- és bronzérmes, KEK-győztes, négyszeres bajnok jobbszélsőt, aki 17 évig kézilabdázott az FTC-ben, volt gólkirály és az év legjobb játékosa is.

„Higgadtnak kell maradni” – fogalmazott előzetesen a Ferencváros honlapján Márton Gréta, ám az első percekben ez egyik félnek sem sikerült, mindkét oldalt hibák jellemezték támadásban. A hazaiak változatlanul fontos hiányzóik, Janurik Kinga és Szöllősi-Zácsik Szandra nélkül álltak fel, előbbi távollétében Böde-Bíró Blanka kezdett a ferencvárosi kapuban és mutatott be fontos védéseket.

A kiegyenlített első negyedóra után majdnem másfél percig kettős emberelőnyben kézilabdázhatott az FTC, átvészelték azonban ezt a periódust Ulrik Kirkely tanítványai (8-8), egyenlő létszámnál viszont 21 perc elteltével először alakított ki háromgólos különbséget Allan Heine vezetőedző vendéglátó együttese (11-8).

A játékrész hajrájában „közte háromnál” időt kért Kirkely, ám a kapuban változatlanul remeklő Böde-Bíró vezérletével megőrizte hátsó stabilitását a Ferencváros, amely két perccel a szünet előtt ugyancsak kikérte idejét. A belső posztokon hatékonyan lőttek a ferencvárosiak, akik ötgólos előnnyel vonulhattak pihenőre, a 16 találatukon négy játékosuk osztozott.

A fordulást követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a címvédő, hét perc alatt kétgólosra faragta lemaradását (18-16), ám a hazai közönség űzte FTC visszaállította az öttalálatos különbséget (23-18). A több ízben elsietett, pontatlan győri támadásokkal szemben a minden labdáért megharcoló vendéglátó olykor a szerencsével sem állt hadilábon a befejezéseknél, az ötvenedik percben 26-19 állt az eredményjelzőn.

Klujber Katrin
A ferencvárosi Klujber Katrin (j) és a győri Line Haugsted a női kézilabda NB I-ben játszott FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC mérkőzésen a budapesti Elek Gyula Arénában. Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

A 14 hárítással záró Böde-Bíró sorra mutatta be a fontos védéseket, elkedvetlenítve az ETO lövőit, akik az utolsó percekben százszázalékosnak tűnő ziccereket és könnyű passzokat rontottak el, így a Ferencváros megérdemelten aratott magabiztos győzelmet.

A világbajnokság előtt bajnokit már egyik csapat sem játszik.

Allan Heine, az FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője

„Büszke vagyok a játékosaimra. Remekül dolgoztak védekezésben, támadásban egyaránt. Remélem, ezt a formát tovább tudjuk vinni.”

Tomori Zsuzsanna, FTC-Rail Cargo Hungaria

„A védekezés és a kapusteljesítmény is nagyszerű volt ma. Több hete próbálunk arra az útra lépni, hogy folyamatosan jobban szerepeljünk. Ez a győzelem kell ahhoz, hogy magabiztosak legyünk a következő meccseken.”

Ulrik Krikely, Győri Audi ETO KC vezetőedzője

„El kell ismernem, megérdemelten nyerte az FTC a mérkőzést. Sokkal tudatosabban játszottak, mint mi. Most le kell ülnünk, kielemezni a találkozót, hogy a folytatásban újra megtaláljuk a magunk játékát.”

Kari Brattset Dale, Győri Audi ETO KC

„Tudjuk, hogy a Ferencváros sosem könnyű ellenfél. Tovább kell mennünk, nem szabad, hogy ez a vereség megtörjön minket. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ennyien eljöttek és buzdítottak minket.”

Női kézilabda NB I

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 28-22 (16-11)
Gól:
Bölk 8, Cvijic 7, Klujber, Lekic 6-6, Malestein 1, illetve Brattset, Kristiansen 4-4, Győri-Lukács 3, Szöllősi-Schatzl, Hovden, Haugsted, Nze Minko 2-2, Blohm, Rü, Oftedal 1-1.

Praktiker-Vác – DVSC Schaeffler 27-30 (12-14)
Vác: Csizmadia – Such 2, Ferenczy, Bordás, KUCZORA 11(6), Marincsák 3, Ballai A. 1 Csere: Bukovszky (kapus), Tyiskov-Helembai 2, CSÍKOS 3, Kovács Anikó 1, Ballai B. 1, Csire 1, Bánfai K. 1 Kovalcsik 1.
DVSC: GABRIEL – Grosch 2, HÁMORI K. 5, VÁMOS P. 5, Füzi-Tóvizi 1 , Kácsor 1, PETRUS 4.. Csere: Bartulovic (kapus), Planéta 1, Costa 2, Töpfner 4 (4), Haggerty 1 , Jovovics 1, Johansson, Vámos M. 2.