A hetedik mérkőzés dönt a magyar elődöntőben

A Budapest Jégkorong Akadémia 3-0-ra nyert a Ferencváros otthonában az Erste Liga elődöntőjében, így 3-3-ra egyenlített a párharcban, és pénteken, az utolsó, hetedik összecsapáson dől el, hogy ki lesz a magyar bajnok, illetve melyikük jut be a fináléba.

hetedik

A párharc eddigi öt mérkőzésén mindig az aktuális vendéggárda nyert úgy, hogy az adott találkozón megszerezte az első gólt.

A hazaiak voltak mezőnyfölényben, ám az első harmadban két kapitális hibát góllal büntetett a BJA. A 11. percben a semleges harmadban adott el korongot az FTC, Molnár Bálint ugrott ki, és nem rontott. A szünet előtt egy rossz csere miatt Kirils Galoha lépett ki, és ő is a kapu bal oldalába lőtt.

A második harmad kiegyenlített játékot hozott, egy hazai emberelőny alatt a felső vas mentett a 27. születésnapját múlt vasárnap ünneplő Kornakker Dániel helyett.

A záró húsz percben erősen támadott az FTC, de minden kísérlete elhalt, a végén pedig Galoha üres kapus góllal állította be a végeredményt. Kornakker 43 lövést védett.

Mivel a másik ágon két erdélyi csapat érdekelt – a Gyergyói HK 3-2-re vezet a Corona Brasov ellen -, ezért a két fővárosi együttes párharca egyben magyar bajnoki döntő is.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Én azt gondolom, hogy 50 percig jól játszottunk. Az a tíz perc, az hiányzott az első harmadnak a második felében, ahol egy kicsit összeomlottunk, kicsit fejetlenek voltunk, és ajándékoztunk két gólt az ellenfélnek. De utána le a kalappal a srácok előtt, ahogy küzdöttek. Mentünk előre. Sajnos ma ez egy ilyen nap volt, hogy a gól nem jött össze, de az 50 percig nagyon keményen dolgoztunk. Meg kell oldani, hogy pénteken 60 percig dolgozzunk ilyen keményen.”

Marton Tibor, a Budapest JAHC edzője

„Alapvetően mind a két csapat keményen dolgozik, a Ferencváros szerintem extrán keményen. Idáig az volt a forgatókönyv, hogy szerintem jobban kezdtünk, attól függetlenül, hogy nyertünk most ők kezdtek jobban, és mi egy picit beragadtunk az öltözőben. Én azt gondolom, hogy a mérkőzés első felében nekik volt több sanszuk, de ha az összes mérkőzést nézem, akkor nekünk. Valami megfordult itt az emberhátránynál, ugye bement egy speciális egység, akik ráadásul a negyedik sorból voltak, úgyhogy ők kidolgoztak egy nagyon szép akciót, és utána meg jól tudtuk tényleg menedzselni a meccset. Ez egy tényleg nagyon kemény és kiélezett csata volt, amin nüanszok döntöttek.”

Jégkorong Erste Liga

Elődöntő, 6. mérkőzés:

FTC-Telekom – Budapest JA 0-3 (0-2, 0-0, 0-1)
Molnár Bálint (11., emberhátrányban), Kirils Galoha (20., 60.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-3. Az utolsó összecsapást pénteken rendezik a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.

Forrás: MJSZ / MTI