A Hydro Fehérvár AV19 győzelemmel kezdte a negyeddöntőt

A Hydro Fehérvár AV19 házigazdaként hosszabbításban kerekedett az olasz HC Pustertal Wölfe fölé, ezzel szerzett előnyt az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Anze Kuralt
Anze Kuralt szerzett győztes gólt

Az alapszakaszban a két csapat egymás elleni meccsét mind a négyszer a magyar együttes nyerte rendes játékidőben.

Ezúttal korán vezetést szerzett a házigazda, az olasz csapat a második húsz percben fordítani tudott. A Fehérvár Timothy McGauley révén a hajrában ráadásra mentette, majd Anze Kuralt a hosszabbításban eldöntötte a találkozót.

A párharc második meccsét hétfőn játsszák, ugyancsak Székesfehérváron.

Win2day hokiliga

Negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Hydro Fehérvár AV19 – HC Pustertal Wölfe (olasz) 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól:
Markus Phillips (2.), McGauley (55.), Kuralt (63.), ill. Zachary Dean Sill (28., emberelőnyben), Wyatt Dale Ege (32., emberelőnyben)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0, a Fehérvár javára.

A negyeddöntő második, hétfőn 19:15-kor kezdődő mérkőzése előtt a győztes gólt szerző Anze Kuralt, Kiss Dávid és Hári János elemezte az első találkozót