A játékrendszerben látja a siker kulcsát a Fehérvár másodedzője

Másodedzője szerint játékrendszerének köszönheti eredményes szereplését a Hydro Fehérvár AV19, amely kedden története során először jutott az osztrák jégkorongliga (ICEHL) elődöntőjébe, miután 4-0-s eredménnyel lezárta az olasz HC Pustertal Wölfe elleni párharcot.

Rasmus Tirronen 35 lövést hárított

A Fehérvár a ligaújonc Pustertal vagy a Klagenfurt közül választhatott negyeddöntős ellenfelet, végül az olasz együttesre csapott le, amellyel szemben az alapszakaszban négy mérkőzés alapján ötvenszázalékos volt a mérlege. A magyar csapat szerdán lehengerlő 8-1-es hazai sikerrel kezdett, majd pénteken egy 6-2-es idegenbeli diadallal folytatta a menetelését. A két együttes vasárnap csapott össze legutóbb, akkor a Fehérvár szintén otthon 5-2-re bizonyult jobbnak.

A sorozat eredményközlője alapján kedden nem indult jól a mérkőzés a Fehérvár számára, amely a 8. percben hátrányba került. A hazaiak a 11. percben megduplázták előnyüket, az első harmadszünetben pedig már hárommal vezettek. A második felvonásban aztán összejött a vendégeknek az első találat, és a harmad második felében 4:17 perc alatt lőtt három góljukkal megfordították az állást.

A mérkőzés és azzal együtt a párharc az 59. percben dőlt el, amikor Bartalis István megszerezte a Fehérvár ötödik találatát. A búcsúzó olaszok az utolsó percben felzárkóztak ugyan egygólos különbségre, de a hátralévő nyolc másodpercben már nem sikerült egyenlíteniük.

„Jó csapatunk van, jó edzői stábbal és jó stratégiával” – mondta Szélig Viktor, a klub general managere.

„Senki sem számított arra, hogy ilyen eredménnyel jutunk tovább, de most olyan sikert értünk el, amit eddig még sosem sikerült itt Székesfehérváron. Nagy köszönet jár mindenkinek, aki bármit hozzátett ehhez a történelmi eredményhez, azoknak, akik az alapokat letették, és azoknak is, akik most tesznek érte. Külön köszönet illeti a szurkolókat, akik jóban-rosszban, mindig ott vannak mellettünk!”

A Fehérvárnak a mostani a 15. idénye az osztrák bázisú ligában, hetedik alkalommal került a rájátszásba, de a negyeddöntőn most először jutott túl.

Kiss Dávid, a csapat másodedzője a Kossuth Rádió Sportvilág című műsorában a keddi mérkőzést elemezve azt mondta: a második harmadban a saját játékukra fókuszálva szerezték négy góljukat. A székesfehérváriak ezzel három találatos hátrányból fordítottak, így söpréssel – vesztett mérkőzés nélkül – zárták a negyeddöntős párharcot.

„Kompaktabb lett a játékrendszerünk, amit augusztus óta veszünk át folyamatosan, nagyon részletesen, a játékosok pedig mindent beleadtak, hogy ezt mentálisan és fizikálisan is végre tudják hajtani a jégen.”

„Csapatként mindenki tudja a dolgát, ez az egész adja azt, hogy ilyen eredményesek tudunk lenni” – fűzte hozzá.

Rámutatott: a számukra új szituációban az általuk képviselt játékrendszer eredményessége kell, hogy továbbvigye őket az elődöntőben is. Mint mondta, fel fognak készülni az ellenfélből, meccsről meccsre haladnak majd, és reméli, hogy további mérkőzésekkel tudják majd gyarapítani ezt a történelmi sorozatot.

Szintén söpréssel bejutott be az elődöntőbe az EC Red Bull Salzburg, az osztrákok a Znojmo elleni negyedik mérkőzésen Jan-Mikael Järvinen egyetlen találatával nyertek a HC Tesla Orli Znojmo otthonában.

A spusu Vienna Capitals 3-1-re vezet az EV-KAC ellen, míg az EC Grand Immo VSV szintén 3-1-es előnyben van a HK SZ Olimpija ellen.