A Jegesmedvék győztek Budapesten

Fotó: Jezoviczki Máté/miskolcijegesmedvek.hu

A címvédő DVTK vendégként 2-0-ra legyőzte az eddig listavezető MAC Budapestet a jégkorong MOL Liga pénteki játéknapjának rangadóján a Tüskecsarnokban, ezzel a tabella élére ugrott.

Az első harmad nagyjából kiegyenlített küzdelmet hozott. Mivel ebben a játékrészben csak miskolci játékosokat állítottak ki a bírók, így a MAC némileg többet támadhatott, ugyanakkor a Maciknak is volt pár lehetőségük, de ezek kimaradtak.

A második harmadot a MAC egy áthúzódó emberelőnyben kezdhette, de ezzel a lehetőséggel sem tudtak élni. Bő egy perc múlva a Jegesmedvék kerültek emberfórba, és bár nagyon nyomtak, nem sikerült gólt lőni. Nagy küzdelem és hullámzó játék jellemezte ekkor a meccset, de a hálók érintetlenek maradtak. A 19. percben aztán megszerezték a vezetést a Macik: Miskolczi Márk nagyszerűen lőtte a korongot a felső kapuvas alá (0-1). Az utolsó másodpercben Adorján mutatott be egy elképesztő bravúrt.

A harmadik harmadban időnként az indulatok vették át a főszerepet, ennek köszönhető volt Hayes és Tóth páros 2+10 perces kiállítása. Erre a játékrészre is csak egy gól maradt, amit a miskolciak szereztek: a 17. percben Gőz Balázs mattolta Bálizst (0-2).

A Jegesmedvék fantasztikus csapatmunkát bemutatva győzték le tavalyi edzőjük jelenlegi csapatát. Kitűnően működött az emberhátrányos védekezésük, és ezt volt alkalmuk gyakorolni, hiszen a nem párosan kiosztott kiállítások aránya elég egyoldalú volt: hazaiak 4, míg a Macik 12 percet töltöttek így a büntetőpadon, sőt a végén szűk másfél percig kettős hátrányban is voltak. Bár minden Jegesmedve játékos fantasztikus teljesítményt nyújtott, érdemes kiemelni a 19 éves kapust, Adorján Attilát, aki a kapujára tartó mind a 40 lövést megfogta.

Az utóbbi hetekben valóban szárnyaló Jegesmedvék így átvették a vezetést a tabellán is, a csapatot elkísérő csaknem kétszáz miskolci szurkoló legnagyobb örömére.

Mayer Péter: „A csapat ma este óriási karaktert mutatott be. A fiúk elképesztő mennyiségű munkát végeztek egytől egyig, a kapusunk pedig olyan fenomenális teljesítményt nyújtott, amire bármelyik felnőtt kollégája büszke lenne. Az emberhátrányos játékunk szinte tökéletes volt, a védőharmadunkban jól kezeltük az ellenfelet, elől pedig lőttünk két fontos gólt. A végén sokkal higgadtabbak tudtunk maradni, jobban fókuszáltunk a saját munkánkra, nem törődve semmilyen külső körülménnyel. Egy igazi rangadót nyertünk meg idegenben, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra. Köszönjük szurkolóink lelkes bíztatását.”

MOL Liga

MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)
Gól: Miskolczi Márk (39.), Gőz Balázs (57.)

Debrecen-HSC Csíkszereda (román) 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)
Gól: Danil Kaskov (7., 39.), Jevgenyij Kunajev (35., emberelőnyben), Dancsfalvy Norbert (52.)

Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros 3-2 (1-0, 2-1, 0-1)
Gól: Philip Busbacher (18., ee., 36.), Peterdi Imre (34., ee.),  ill. Juhamatti Hietamaki (36., ee.), Joona Manninen (55.)

Fehérvár AV19 – Corona Brasov (román) 4-3 (3-2, 0-1, 1-0)
Gól: Bodó Christopher (4., ee.), Brance Orban (7., emberhátrányban), Mitchell Holmberg (18., kettős emberelőnyben), Preston Shupe (48.), ill. Molnár Zsolt (8.), Bíró Gergő (9.), Virág Csanád (24.)

1.  DVTK Jegesmedvék             8  6   1   1   –  34-19  21 pont
2.  Debrecen                     8  5   2   1   –  29-16  20
3.  MAC Budapest                 9  6   –   1   2  33-21  19
4.  Fehérvár AV19                9  4   1   1   3  33-29  15
5.  Ferencváros                  8  3   –   2   3  24-27  11
6.  UTE                          8  1   2   –   5  16-24   7
7.  Corona Brasov                5  1   1   –   3  15-21   5
8.  Dunaújvárosi Acélbikák       7  1   1   –   5  14-23   5