A Juventus a sírból hozta vissza a mérkőzést

Szerepcsere: Vidal és Mandzukic három évvel még fordított szereposztásban lépett pályára Münchenben

Szerepcsere: Vidal és Mandzukic három évvel ezeéőtt még fordított szereposztásban lépett pályára Münchenben

A Bajnokok Ligája legjobb 16 csapata között az FC Barcelona két góllal nyert Londonban, míg a Bayern München két góllal vezetett Torinóban, ám a végén a németek örülhettek a 2-2-es döntetlennek.

A Juventus Arénában a mérkőzés első harmadában óriási fölényben játszott a Bayern München. A németek több, mint 70 százalékban birtokolták a labdát, a Juventus folyamatosan védekezésre kényszerült. Gianluigi Buffon több nagyszerű védést bemutatott az első fél órában.

A 43. percben a Bayern München széthúzta az olasz védelmet, óriási hiba volt a Juventus részéről, hogy a 11-es ponton teljesen egyedül ténfereghetett Thomas Müller, aki a visszagurított labdát zavartalanul helyezhette a bal alsó sarokba (0-1).

A második félidő eleje még mindig a bajoroké volt, Massimiliano Allegri hiába cserélte be Marchisio helyére Hernanest, a Juventus még mindig nem tudott jelentős számban labdát szerezni és azt meg is tartani. Az 55. percben Robert Lewandowski hozta helyzetbe Arjen Robbent. A holland csatár a tőle megszokott módon megcsinált másfél cselt befelé, lopta a távolságot, végül bal lábbal a kapu jobb oldalába helyezett (0-2).

Nagy bajba került a Juventus, első ránézésre még az is benne volt a pakliban, hogy a Bayern München még egy-két gólt lő Gianluigi Buffon kapujába. Mindenki meglepetésére a mérkőzés kétharmada után azonban fordult a kocka. A Juventus középpályája eggyel feljebb lépett, a nagyon hasznosan és jól játszó Paul Pogba, valamint a szélvészgyors Juan Cuadrado egyre több labdát szerzett, és indított támadásokat.

[Customads id=646335]

A sok hiba után a 63. percben Mario Mandzukic tökéletes ütemben ugratta ki Paulo Dybalát, aki Neuer mellett helyezett a Bayern München hálójába (1-2). A feltámadt „Zebrák” megérezték, hogy akár még meg is fordíthatják a mérkőzést. Ráadásul bejött Allegri újabb két húzása is: Khedirát Stefano Sturaro, míg Dybalát Alvaro Morata váltotta.

A 76. percben Pogba szerzett labdát a Bayern München térfelén, Mandzukic kiemelte a labdát a bal szélen jelentkező Moratának, aki középre fejelt, ahol az érkező Stefano Sturaro a léc alá vágta a labdát (2-2). Tökéletes akció volt, amelynek a végén a két cserejátékos hozta össze a gólt.

A mérkőzés hajrájában volt helyzet mindkét oldalon, ám az összképet tekintve igazságos döntetlen született Torinóban. A kupaszabályoknak megfelelően az idegenben szerzett két német gól nagyon sokat érhet a végelszámolásnál, ám nincs kizárva, hogy a Juventus egy vagy akár két gólt szerezzen a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Juventus – Bayern München 2-2 (0-1)
Torinó, Juventus Aréna, 41 475 néző. Vezette: Martin Atkinson (angol)
Gól: Dybala (63.), Sturaro (76.), ill. T. Müller (43.), Robben (55.)
Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Khedira (Sturaro, 69.), Marchisio (Hernanes, 46.) – Cuadrado, Pogba – Mandzukic, Dybala (Morata, 75.).
B. München: Neuer – Lahm, Kimmich, Alaba, Juan Bernat (Benatia, 74.) – Vidal – Robben, T. Müller, Thiago, Douglas Costa (Ribery, 84.) – Lewandowski.

Lionel Messi kétszer vette be az Arsenal kapuját. Fotó: Kicker.de

Egészen más volt a helyzet a londoni Emirates-stadionban, ahol az Arsenalnak az első félidőben óriási helyzetei voltak, ám a Barca-védelem és ter Stegen szerencsével hárítani tudott.

A 71. percben a mágikus trió (Messi, Suarez és Neymar) összehozta a szokásos gólt. Egy meghiúsult Arsenal-támadás után Luis Suarez ugratta ki Neymart, aki végigrobogott a hazaiak térfelén, oldalra lepasszolt labdáját a felfutó Lionel Messi helyezte a kapuba (0-1).

A 82. percben a csereként beállt Flamini húzta el Messi lábát az Arsenal 16-osán belül, a katalánok javára megítélt büntetőt Messi értékesítette. Az argentin Aranylabdás a kapu jobb alsó sarkába helyezett (0-2).

Ki kell mondani ezzel nem csak a mérkőzés, de a továbbjutás sorsa is eldőlt ebben a párrharcban. Luis Enrique még azt a luxust is megengedhette magának, hogy egyetlen játékosát sem cserélte le Londonban. A kezdőcsapat végigjátszotta a mérkőzést, amire csak a hőskorban, még Puskásék idejében volt példa (persze, akkor még nem is lehetett cserélni).

Arsenal – FC Barcelona 0-2 (0-0)
London, Emirates-stadion, 59 889 néző. Vezette: Cüneyt Cakir (török)
Gól: Lionel Messi (71., 83., 11-es)
Arsenal: P. Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Coquelin (Flamini, 82.) – Oxlade-Chamberlain (Walcott, 50.), Özil, A. Sanchez – Giroud (Welbeck,, 72.).
Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets – Rakitic, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar.