A Juventus és a Barcelona is kettős győzelemmel jutott tovább

Tevez_440A Bajnokok Ligája idei kiírásában a legjobb 16 között szereplő négy német csapatból csak a Bayern München maradt állva, míg mindhárom spanyol csapat, a Real Madrid, az Atletico Madrid és az FC Barcelona is bejutott a negyeddöntőbe.

Dortmundban villámgyorsan vezetést szerzett a Juventus, a 3. percben Patrice Evra ugratta ki Carlos Tevezt, aki 15 méterről bombagólt lőtt Roman Weidenfeller kapujába (0-1).

Összesítésben már 3-1-re vezetett a torinói gárda, így a Borussia Dortmundnak két gólt kellett volna szerezni a hosszabbítás kiharcolásához.

A BVB azonban az első félidőben hiába birtokolta 60 százalékban a labdát, a németek nem tudtak gólhelyzeteket kidolgozni. A Juventus egységes védelme mellett a már megszokott magas színvonalú középpályás láthattuk, ahonnan még Andrea Pirlo sem hiányzott.

Újabb érzékesny veszteség volt a Juventus számára, hogy a 27. percben megsérült Paul Pogba, helyére egy világbajnok játékos Andrea Barzagli állt be.

A fordulás után meglepetésre nem a németek dolgoztak ki helyzeteket, hanem Alvaro Moratának volt két lehetősége is arra, hogy a továbbjutás küszöbére lője a torinóiakat, azonban a spanyol csatár mindkét ízben ziccert rontott.

Az első komoly dortmundi helyzetre a 62. percig kellett várni, Neven Subotic lövését Gianluigi Buffon hárította. Két perccel később Jürgen Klopp kihasználta maradék két cseréjét is, érkezett Jakub Blaszczykowski és Adrian Ramos.

A 67. percben Subotic lőtt kapu mellé, három perccel később először nyílt ki a BVB védelme, Tevez ugrott ki a leshatárról, befutott a védők mögé, majd gólpasszt adott Alvaro Moratanak, aki az üres kapuba passzolt (0-2).

A 79. percben Roberto Pereyra robbant ki és adott ajtó-ablak gólpasszt Teveznek (0-3). A Juventus meggyőző játékkal nyerte meg mindkét mérkőzést.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Borussia Dortmund-Juventus 0-3 (0-1)
Dortmund, Signal Iduna Park, 65 851 néző. Vezette: Milorad Mazic (szerb)
Gól: Carlos Tevez (3., 79.), Alvaro Morata (70.)
BVB: Weidenfeller – Sokratis, Subotic, Hummels, Schmelzer (Kirch, 46.) – S. Bender (Adrian Ramos, 64.), Gündogan – Reus, Kampl, H. Mkhitaryan (Blaszczykowski, 64.) – Aubameyang.
Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio – Vidal, Pogba (Barzagli, 27.) – Pereyra – Morata (Matri, 78.), Tevez (Pepe, 81.).

Továbbjutott a Juventus 5-1-es összesítéssel.

Ivan Rakitic találata. Fotó: Kicker.de

Marc-Andre ter Stegen tizenegyest hárított Barcelonában

Barcelonában előbb Neymar találta telibe a kapufát, majd Messi lövését hárította Hart.

A 28. percben  David Silva hátulról, csúnyán felrúgta Messit, az argentin 21 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda a kapu tetején landol.

Három perccel később Messi ívelt át a balösszekötő helyén szabadon érkező Ivan Rakitichez, a horvát játékos pedig átemelte Hartot (1-0).

A 44. percben Neymar indította a kiugró Luis Suárezt, az uruguayi elemelte a labdát Hart mellett, de a kapufát találta el.

Az 57. percben Ter Stegen cselezgetett az oldalvonal mellett, Agüero leszerelte őt, de az ívelését kifejelték. Az akciót végül Kolarov fejezte be lövéssel, ezt fogta a közben visszaérő német kapus.

A 71. percben Neymar közeli lövését még védte Hart, Jordi Alba ismétlése már a hálóban kötött ki, de a balhátvéd lesen volt.

A 77. percben Piqué buktatta a 16-oson belül Kun Agüerót, a megítélt tizenegyest Agüero vállalta, ám a jobbra elvetődő Marc-Andre ter Stegen kivédte a büntető.

A 89. percben Újabb óriási barcelonai helyzet, Neymar passza után Messi lerázta Sagnát, hat méterről kapura bombázott, de Hart már a sokadik nagy bravúrját mutatta be.

FC Barcelona-Manchester City 1-0 (1-0)
Barcelona, Camp Nou, 92 551 néző. Vezette: Gianluca Rocchi (olasz)
Gól: Ivan Rakitic (31.)
FCB: ter Stegen – Dani Alves (Adriano Correia, 91.), Piqué, Mathieu, Jordi Alba – Rakitic (Rafinha, 84.), Mascherano, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar.
ManCity: Hart – Sagna, Kompany, Demichelis, Kolarov – Fernandinho, Yaya Touré (W. Bony, 72.) – Nasri (Jesus Navas, 46.), Silva, Milner – Kun Agüero.

Továbbjutott 3-1-es összesítéssel a Barcelona.

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe a legkissebb különbséggel (büntetőkkel) a tavalyi finalista Atletico Madrid jutott be. Mindkét francia gárda a Monaco és a PSG is idegenben lőtt több góllal harcolta ki a továbbjutást. A címvédő Real Madrid egy győzelem és egy vereség után mindössze egy góllal múlta felül a Schalkét. A Bayern München és a Porto egy döntetlennel és egy győzelemel lépett tovább, míg a Barcelona és a Juventus is kettős győzelemmel került be a legjobb nyolc közé.