A Juventus hazai pályán is legyőzte a Manchester City-t

Mario Mandzukic. Fotó: LaPresse/Daniele Badolato

Hét játékos duplázott a labdarúgó Bajnokok Ligája 5. fordulójának szerdai játéknapján.

A Juventus Arénában a 18. percben Pogba tette ki a labdát a bal szélen felfutó Alex Sandrónak, aki rögtön középre tekerte a labdát. A kapu elé berobanó Mario Mandzukict Otamendi sem tudta megállítani,a horvát csatár a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

A második játékrészben Kevin De Bruyne szabadrúgása után Fernando fejelt a kapufára, Gianluigi Buffon óriási szerencsével tudta csak megkaparintani a játékszert.

A második félidőben beállt Alvaro Morata tulajdonképpen első labdaérintésre kapufára emelte a labdát, a berobbanó Sturaró már nem ért oda időben.

A következő esetnél Hart védett bravúrral és sajnálatosan megsérült az angol kapus, helyére bemelegítés nélük állt be az argentin Caballero. Egy perccel később hazai oldalon érkezett Juan Cuadrado, aki Moratához hasonlóan azonnal gólhelyzetbe került, ám nem tudta növelni a Juventus előnyét.

A Juventus az első fordulóban 2-1-re nyert Manchesterben az Etihad-stadionban.

Mandzukic gólja. Foto: Fabrizio Forte/gazzetta.it

A D csoport másik mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach 4-2-re nyert a Sevilla ellen. Lars Stindl kétszer vette be Sergio Rico kapuját, sőt egy gólpasszt is kiosztott Raffaelnek.

A záró fordulóban a Manchester City a Borussia Mönchengladbach csapatát, míg a Sevilla a Juventust látja vendégül.

Az A csoportban idegenben nyert a Real Madrid és a Paris Saint-Germain is. Ángel di Mario Malmőben, míg Cristiano Ronaldo Lvivben szerzett két gólt, ráadásul a portugál sztár még két gólpasszt is kiosztott Luka Modricnak és Daniel Carvajalnak.

A B csoportban Moszkvában André Schürrle duplázott, így a győzelmet megszerző VfL Wolfsburg átvette a vezetést ebben a kvartattben, ugyanis a Manchester United-PSV Eindhoven mérkőzésen nem született gól. Az MU könnyen kieshet ebből a csoportból, hiszen az utolsó körben ők utaznak a Volswagen Arénába, míg a PSV hazai pályán fogadja a CSZKA-t.

A C csoportban Madridban a francia Antoine Griezmann szerzett két gólt a Galatasaray ellen. A Benfica 2-2-es döntetlen játszott Asztanában, így az Atletico Madridnak és a Benficának is 10-10 pontja van. A két csapat Lisszabonban egymás között döntheti el a csoportelsőség sorsát.

Bajnokok Ligája, 5. forduló

A csoport:

Malmö FF – Paris Saint-Germain 0-5 (0-2)
Gól: Adrien Rabiot (3.), Ángel di Maria (14., 68.), Zlatan Ibrahimovic (49.),  Lucas Moura (82.)

Shaktar Donyeck-Real Madrid 3-4 (0-1)
Gól: Alex Teixeira (77., 11-es, 88.), Dentinho (83.), ill. Cristiano Ronaldo (18., 70.), Luka Modric (50.), Daniel Carvajal (52.)

Asztana-Benfica 2-2 (2-1)
Gól: Twumasi (19.), Anicsics (31.), ill. Raúl Jiménez (40., 72.)

D csoport:

Juventus-Manchester City 1-0 (0-0)
Gól: Mario Mandzukic (18.)

Borussia Mönchengladbach-Sevilla 4-2 (1-0)
Gól: Lars Stindl (29., 83.), Fabian Johnson (68.), Raffael (78.), ill. Vitolo (82.), Ever Banega (90., 11-es)