A Kaposvár lesz a Pénzügyőr ellenfele a döntőben

A Kaposvár lesz a címvédő Pénzügyőr ellenfele a férfi röplabda Magyar Kupa fináléjában, miután az elődöntő szerdai visszavágóján 3-1-re legyőzte idegenben a Kazincbarcikát. A nőknél a Vasas Óbuda ellenfélre vár.

Fino Kaposvár

A két csapat nagyon ismerős helyzetből várhatta a kupavisszavágót, ugyanis egy idénnyel ezelőtt az első meccset ugyancsak 3-0-ra nyerte a Kaposvár, igaz, akkor nem hazai környezetben, hanem Kazincbarcikán. Akkor a borsodiak nagy bravúrt bemutatva 3-1-es somogyi sikerrel kiharcolták az aranyszettet, amit 15-9-re megnyertek így bejutottak a fináléba.

A Fino ezúttal is 3-0-s előnyről kezdte a szerdai visszavágót, de az első szett elején a hazaiak vezettek. A kubai Tomas Lescay sáncaival 10-10 után öttel ellépett a Kaposvár, a váratlanul jött jó vendég blokkteljesítmény pedig annyira megzavarta a hazaiakat, hogy a folytatásban alig szereztek pontot.

A második szett sokáig fej fej melletti küzdelmet hozott, ebben az etapban 15-15 után tudott meglépni ellenfelétől a Kaposvár. A VRCK az utolsó szalmaszálba kapaszkodott és nem adta fel a küzdelmet, 21-21-nél hárompontos hátrányát ledolgozva egyenlített, majd állva hagyta ellenfelét és életben tartotta továbbjutási reményeit.

Az előző felvonás lendületét a harmadikra is átmentette a VRCK, amely Szabó Dávid vezérletével ötpontos előnyt alakított ki. Ezzel sokáig jól sáfárkodott, de a Kaposvár a hajrára megújult és 21-17-ről fordítva bejutott a fináléba.

A tét nélkülivé váló negyedik etapra a hazaiakat edző Toronyai Miklós sort cserélt, és amikor a vendégek már magabiztos előnyben voltak, a Kaposvárt edző szerb Slobodan Prakljacic is több helyen változtatott. Ez azonban jelentős befolyással nem volt a mérkőzés képére, a vendégek 110 perc alatt lezárták az összecsapást.

A találkozó legeredményesebb játékosa a Fino kubai légiósa, Hernandez volt 19 ponttal, a hazaiaktól Blázsovics Péter volt 13 ponttal.

Toronyai Miklós, a VRCK vezetőedzője

„Gratulálok a Kaposvárnak. Idegesen kezdtünk, ami benne volt, de aztán sikerült pontosabban játszanunk. Jól mentünk bele a harmadik szettbe is, a szett felétől viszont több könnyű pontot is adtunk az ellenfélnek, akik nem érdemtelenül jutottak tovább. Megyünk tovább, mert hétvégén már bajnoki vár ránk.”

Szlobodan Prakljacsics, a Kaposvár vezetőedzője

„Először is elnézést kérek a barcikai szurkolóktól a kollégám viselkedése miatt! „A mérkőzést nagyon jó kezdtük, a második szettben a felszabadult játékot mutató VRCK meglepett minket, ami kitartott a harmadik szett közepéig. Ezt követően megnyugodtunk, és magabiztos játékkal tudtunk bejutni a Kupadöntőbe.”

DRK férfi röplabda Magyar Kupa

Elődöntő, visszavágó:

GreenPlan-VRCK – Fino Kaposvár 1-3 (-16, 22, -23, -19)
VRCK:
 Reffatti 8, Moraes 8, Páez 2, Blázsovics 13, Juhász 5, Csoma 7. Csere: Kiss M., Budai (liberók), Szabó D. 12, Péter B. 2, Warzywoda, Tarabus 3, Péter M. 3.
FINO: Bartunek 1, Hernandez 19, Iván B. 6, Baróti 12, Bögöly 14, Lescay 13. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska, Tóth K., Kalmár 3, Donisthorpe 1.

Továbbjutott: a Kaposvár, kettős győzelemmel (6-1).

A sorozat éremcsatáit március 11-én rendezik a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban.
A bronzcsata másik résztvevője a Kecskemét.

Női röplabda Magyar Kupa: a Vasas jutott elsőként döntőbe

Vasas Óbuda

A címvédő Vasas Óbuda úgy várhatta a Nyíregyháza elleni hazai kupavisszavágót, hogy a két csapat első elődöntője óta a bajnokságban is legyőzte riválisát Budapesten. A Fatum két légióssal erősített az átigazolási időszak végén, és már a pénteki, Szent Benedek RA elleni fontos Extraliga-rangadóra is előre kellett tekintenie.

A szerdai összecsapást nagy lendülettel kezdte a Vasas, amelynek az első szettben remek volt a blokkvédekezése, ezzel pedig a nyíregyháziak nem igazán tudtak mit kezdeni. Mivel a fővárosiak támadásban is igen hatékonyak voltak, simán kerültek előnybe.

A második felvonás sokkal szorosabb küzdelmet hozott, egyrészt mert a Vasas nyitásfogadási teljesítménye visszaesett, másrészt mert a Nyíregyháza sokkal jobban röplabdázott, mint korábban. A hajrához közeledve kétpontos hátrányát egypontos előnyre változtatta a házigazda, amely jó szerváival eldöntötte a továbbjutás kérdését, a szurkolók pedig felállva ünnepelték kedvenceik újabb döntős szereplését.

A folytatásra a magyar együttesek ellen a szezonban még veretlen Vasast edző görög Jannisz Atanaszopulosz „sort cserélt”, de az újonnan beállt játékosok hamar felvették a ritmust, és végig vezetve, folyamatosan javuló teljesítményt nyújtva lezárták a 72 perces összecsapást.

A találkozó legeredményesebb játékosa a nyíregyháziak lett légiósa, Anija Jurdza volt 13 ponttal, a hazaiaktól a szlovák Karolina Fricova 12 pontig jutott.

Jannisz Atanaszopulosz, a Vasas vezetőedzője

„A mérkőzés elejétől kezdve koncentráltan röplabdáztunk, a lányok megmutatták, mennyire akarják a döntőbe jutást. Gratulálok a csapatomnak, örülök, hogy van esélyünk megvédeni a címünket. Várunk minden szurkolót március 12-én a Riz Levente Sportcsarnokba!”

Tomas Varga, a Nyíregyháza vezetőedzője

„Sajnos túl idegesen kezdtük a mérkőzést és bele kellett nyúlni a játékba. Ezután kicsit megnyugodtunk és végre elkezdtük játszani azt, amit akartunk. A második szettel elégedettek lehetünk, a végjátékban az ellenfélnek kicsit több szerencséje volt. A harmadik szettben a már továbbjutott Vasas ellen szerettük volna, hogy mindenki pályára lépjen. De most már a cél a pénteki mérkőzés.”