A Kaposvári Rákóczi legyőzte a ZTE-t

A Kaposvári Rákóczi 1-0-ra legyőzte a Zalaegerszeg együttesét a labdarúgó NB II 25. fordulójának zárómérkőzésén vasárnap, és a tabellán pontszámban beérte vesztes zalai riválisát, valamint az éllovas Gyirmótot.

Fotó: Lang Róbert/Sonline

Igazi rangadót vívott a tabella második helyén álló ZTE FC ellen a harmadik helyezett Kaposvári Rákóczi FC. A hazai pályán játszó somogyiak Hegedűs Dávid fejesgóljával szereztek vezetést az első félidő utolsó percében, s ez a találat három pontot ért a hazaiaknak.

A két csapat azzal a tudattal léphetett pályára, hogy a listavezető Gyirmót vereséget szenvedett, így a zalaiak egy pontszerzéssel megelőzhették volna a riválisukat, a kaposváriak pedig egy siker esetén pontszámban utolérhették volna mindkét előttük álló gárdát.

Rangadónak megfelelő iramban kezdődött a mérkőzés, melynek elején a Kaposvár akarata érvényesült. A hazaiak egyértelműen többet birtokolták a labdát, s ez a helyzetek számában is megmutatkozott. Zsiga Ervin, Szakály Attila és Nagy Krisztián is célba vette a zalaiak kapuját, de vagy Zöldesi Illés tudott hárítani, vagy nem találtak kaput a lövések. A másik oldalon egy kontra után Babati Benjámin került ziccerbe, de Slakta Balázs nagy bravúrral megóvta kapuját a góltól. A félidő utolsó percében érett góllá a Rákóczi fölénye: egy szöglet után a jól érkező Hegedűs Dávid fejelt a zalai kapuba, s ezzel hazai előnnyel vonulhattak szünetre a felek.

A második félidőben átadta a területet a Kaposvár, de ezzel nem tudott élni a ZTE, ráadásul a vendégek Farkas Balázs kiállításával emberhátrányba is kerültek. Minden bizonnyal nem ez volt a középpályás élete mérkőzése, hiszen csupán két percet töltött a pályán. A folytatásban a kaposváriak kontrákra rendezkedtek be, de nem tudták lezárni a mérkőzést. A zalaiak így az utolsó percekig becsülettel küzdöttek, azonban a Rákóczi remekül védekezett, így fontos három ponttal gazdagodott.

A ZTE a tavaszi szezonban – három, egygólos győzelmet követően – először szenvedett vereséget.

A Szamosi Mihály Sporttelepen Kundrák Norbert már az első percben bevette a Gyirmót FC kapuját, Gárdos András a 38. percben duplázta meg a Soroksár SC előnyét. Az 49. percben Orosz Márk is gólt lőtt Rusák Edvárd kapujába (3-0).

A vendégek trénere Szepessy László az 58. percben pályára küldte Kamarás Györgyöt és Présinger Ádámot, ám egyperccel később ismét a hazaiak voltak eredményesek. Lőrinczy Attila szerezte meg a Soroksár negyedik találatát.

A hajrában magára találtak a vendégek, Présinger Ádám és Szarka Ákos szerzett egy-egy gólt, ám ez már csak a szépítésre volt elegendő.

Merkantil Bank Liga NB II, 25. forduló:

Kaposvári Rákóczi FC-Zalaegerszeg 1-0 (1-0)
Gól: Hegedűs Dávid (45.)
Kiállítva: Farkas B. (65., ZTE)

Békéscsaba 1912 Előre-Vasas FC 2-1 (1-1)
Gól: Urbin Péter (19., 47.), ill. Birtalan Botond (15.)

Budafoki MTE-Aqvital FC Csákvár 2-2 (0-1)
Gól: Kulcsár Kornél (62.), Farkas Bálint (73.), ill. Alen Martin Skribek (25.), Baracsakai Roland (60.)

WKW ETO FC Győr-BFC Siófok 1-0 (0-0)
Gól: Bagi István (61.)

Nyíregyháza Spartacus FC-BSS Monor 2-1 (2-0)
Gól: Hornyák Marcell (3., 37.), ill. Tóth Barna (68.)

Ceglédi VSE-Duna Aszfalt Tiszakécske 1-1 (0-0)
Gól: Sigér Ákos  (90+3.), ill. Mihály Dávid (83.)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Budaörsi SC 2-1 (2-1)
Gól: Berki István (4., 18.), ill. Sajbán Máté (26.)

Vác FC-Credobus Mosonmagyaróvár 2-1 (1-0)
Gól: Csillag Dárius (28.), Sóron Tibor (72.), ill. Bartos Julián (85.)

Dorogi FC-Kazincbarcika 1-2 (1-1)
Gól: Paudits Patrik (33.), ill. Tóth László (4.), Raul-Zoran Krausz (52.)

Soroksár SC-Gyirmót FC 4-2 (2-0)
Gól: Kundrák Norbert (1.), Gárdos András (38.), Orosz Márk (49.), Lőrinczy Attila (59.), ill. Présinger Ádám (79.), Szarka Ákos (81.)

Az állás: 1. Gyirmót 50 pont, 2. ZTE 50, 3. Kaposvár 50
(Pontazonosság esetén a győzelmek száma rangsorol.)

Forrás: MTI/sonline