A Kecskemét megelőzte a Diósgyőrt, Pintér Attila nem érti miért ítéltek ellenük büntetőt

Úgy tűnik a viharos szegedi, illetve diósgyőri edzőváltás egyik csapatnak sem tett jót. A Szegedet elhagyó Dragan Vukmir új csapata, a DVTK kikapott Szombathelyen, míg a Szeged-Csanád Grosics Akadémia hazai pályán szenvedett vereséget a Siófoktól.

A nevető harmadik a Kecskeméti TE lett, ugyanis a KTE óbudai 2-1-es győzelmével pontszámban beérte és meg is előzte a második Diósgyőri VTK-t. Pintér Attila együttese a második játékrész elején Barczi Dávid találatával jutott vezetéshez, ám a hajrában a III. ker. TVE nem tudta megőrizni előnyét.

Előbb a 89. perben a csereként beállt, mindössze 19 éves Katona Bálint egyenlített ki. A 94. percre maradt a nagy fordulat, egy beadás után hatalmas tumultus alakult ki, majd a lecsorgó labdát kapura lőtték a kecskemétiek, ami Köböl kezét találta el, ezért büntetőt adott a játékvezető. A labda mögé Lukács Dániel állt oda, aki higgadt maradt, így megnyerte a mérkőzést (1-2).

Pintér Attila, a III. Kerületi TVE vezetőedzője

„Az első félidőben kicsit kapkodóbbak voltunk, de volt két-három olyan labdaszerzésünk, amit ha végig tudunk vinni, lehetett volna lehetőségünk. A második félidőben már sokkal több játék volt bennünk, megérdemelten szereztünk vezetést. Az első kapott gólunk elkerülhető lett volna. Arra kérem a magyar labdarúgásban ezért dolgozó embereket viszont, hogy akik azt szeretnék, hogy minél jobb legyen a labdarúgásunk, azok nézzék meg azt, hogy mi történt a tizenegyes előtt, mert számomra érthetetlen, hogyan születhet ilyen döntés. A Kecskemétnek gratulálok, sok sikert kívánok nekik!”

Pintér Attila

Szabó István, a KTE HUFBAU vezetőedzője

„Olyan Kerülettel találkoztunk ma, amilyenre számítottunk, az új vezetőedzővel határozott elképzeléseik is voltak. Összességében azt gondolom, hogy végig irányítottuk a mérkőzést, a második félidő elején viszont hibáztunk, amit kihasználtak a hazaiak. Utána tudtunk újítani, megvoltak a lehetőségeink és a beadásaink is. Várható volt, hogy egy ilyen szituációból gól születik, már amikor lemondtam volna róla, akkor egy átlövésből egyenlítettünk is. A végén a szerencse is mellénk állt, annak külön örülök, hogy végre belőttünk egy büntetőt, mert eddig ezzel hadilábon álltunk. Az egy ponttal sem lehettünk volna elégedetlenek, de így, hogy három lett belőle, maximálisan örülhetünk. Jó és szervezett csapat a Kerület, ezt megmutatták, de összességében megérdemelten nyertünk a helyzetek alapján, ehhez most valamivel több szerencse is párosult. Szeretném ezt a győzelmet ezúttal fiamnak, Dávidnak ajánlani, aki nagyon súlyos sérülést szenvedett hétvégén játék közben. Bízom benne, hogy ez is erőt ad neki a felépüléshez.”

Pénteken a Budafoki MTE magabiztosan győzött az ETO FC Győr ellen.

Nyíregyházán Szabó Bálint a 93. percben egyenlített a Pécsi MFC ellen, Békéscsabán a szolnoki Sipos Zoltán szerzett győztes gólt.

A szegedi Szent Gellért Fórumban a BFC Siófok Horváth Péter révén már az első negyedórában kétgólos előnybe került. Még az első játékrészben Horváth Krisztofer szépített, ám második játékrész derekán Balogh Bence Benitó lényegében győztes gólt szerzett a Siófoknak.

A listavezető Vasas FC három góllal nyert Dorogon. A Csákvár két találattal győzött Tiszakécskén, Kártik Bálint a másodi játékrész elején öt percen belül kétszer vette be Holczer Ádám kapuját.

A Szombathelyi Haladás 1-0-ra legyőzte a vendég Diósgyőri VTK együttesét, a győztes gólt Kiss Bence szerezte büntetőből az 57. percben. A szombathelyieknek ezzel megszakadt a hét hazai találkozó óta tartó pontnélküli sorozatuk.

A 34. forduló zárómérkőzésén, április 25-én hétfő este a Kecskeméti TE a Széktói Stadionban látja vendégül a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát. November 7-én a szeged hazai pályán 2-0-ra nyert a KTE ellen.

Merkantil Bank Liga, 33. forduló:

Budafoki MTE-ETO FC Győr 2-0 (2-0)
Gól:
Zuigéber Ákos (6.), Soltész István (43.)

III. Kerületi TVE-Kecskeméti TE Hufbau 1-2 (0-0)
Gól:
Barczi Dávid (49.), ill. Katona Bálint (89.), Lukács Dániel (94., 11-es)

Nyíregyháza Spartacus FC-Pécsi MFC 1-1 (0-1)
Gól:
Szabó Bálint (93.), ill. Nikitscher Tamás (9.)

Békéscsaba 1912 Előre-Szolnoki MÁV FC 1-2 (1-1)
Gól:
Máris Dominik (27.), ill. Busa Bence (23.), Sipos Zoltán (60.)

Szeged-Csanád Grosics Akadémia – BFC Siófok 2-3 (1-2)
Gól:
Horváth Kisztofer (24.), Temesvári Attila (91.), ill. Horváth Péter (3., 16.), Balogh Bence Benitó (58.)

Dorogi FC-Vasas FC 0-3 (0-1)
Gól:
Pátkai Máté (27.), emzesin Róbert (53.), Cipf Dominik (63.)

Tiszakécskei LC-Aqvital FC Csákvár 0-2 (0-0)

Korozmán Kevin (43.)

Szombathelyi Haladás-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)
Gól:
Kiss Bence (57.)

Az élcsoport: 1. Vasas FC 74 pont, 2. Kecskemét 62 (57-33), 3. Diósgyőr 62 (52-37), 4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 59

Forrás: BAON / MLSZ