A Kecskemét vezeti az OTP Bank Ligát

Az újonc Kecskemét 2-1-re nyert az Újpest FC otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának pénteki játéknapján.

Jó iramú, kiegyenlített játékkal kezdődött a meccs, amelynek 12. percében egy szöglet után Tóth Barna a kapuba talált, de a vendégek gólját a játékvezető nem adta meg, mert a beívelés közben a levegőben meglökték a fővárosiak kapusát.

A folytatásban sokkal többet birtokolta a labdát az Újpest, és ez helyzeteket is eredményezett. A 32. percben Gouré és Katona közeli próbálkozása után is mentett a KTE, és a folytatásban sem született gól.

Tíz perc telt el a második félidőből, amikor – a játék képe alapján meglepetésre – Tóth éles szögből eleresztett bravúros lövésével megszerezték a vezetést az alföldiek.

A kapott gól hatására fokozta a nyomást ellenfele kapuja előtt az Újpest, amely még nagyobb labdabirtoklási fölényben volt, ám a nyolcvanadik percben egy gyors, pontos ellentámadás végén a csereként beállt Katona Bálint az első találathoz igencsak hasonlító góllal megduplázta a KTE előnyét.

A kecskemétiek az egész meccs folyamán jól védekeztek, és ez a hajrában sem változott, de mivel Varga Bence kapus a tizenhatoson belül buktatta Borellót, büntetőt kapott a házigazda. A sértett nem tudott szépíteni, mivel fejbe lőtte a vetődő Vargát, akit az önfeláldozó védés után a mentők hordágyon vitték le a pályáról, majd kórházba szállítottak.

Hamarosan újra hosszú percekre megállt a játék ápolás miatt, ugyanis két játékos a levegőben összefejelt. Bár Diaby a 104. percben fejjel szépített, és az egyenlítésre is volt esélyük a hazaiaknak, nem sikerült pontot szerezniük. A találkozó végül 106 percig tartott.

A KTE hét vereség után első alkalommal nyert a Szusza Ferenc Stadionban története során, a mostani szezonban pedig az első sikerét aratta vendégként.

Milos Kruscsics, az Újpest vezetőedzője

„Nem mondhatom, hogy bosszantanak a ma történtek, nem panaszkodhatom a játékosaimra. Egész egyszerűen ilyen a futball, nem tudtunk betalálni. Amíg legutóbb négy gólt szereztünk, ma hiába alakítottunk ki fölényt, semmi nem akart összejönni. Az első gól a tapasztalatlanságunkból fakadt, jobban kellett volna reagálni, ellenfelünk kihasználta ezt. Sok lehetőségünk volt, egyre több kockázatot is vállaltunk, mégsem találtunk be. A második gólt nehezen tudom megmagyarázni, ahogy az utolsó 15-20 percet sem. Bízom benne, hogy az ellenfél kapusával minden rendben lesz. A büntetőt róhatom fel egyedül negatívumként, több felelősséget kell vállalnia a pályán lévőknek, nem egy éppen beálló cserére kell bízni az ilyen helyzetet. Bízom benne, hogy a labdarúgás visszaadja majd azt, amit ma elvett tőlünk.”

Szabó István, a Kecsekemét vezetőedzője

„Egyik szemünk sír, a másik nevet, mert könnyen lehet, hogy két játékost vesztettünk el hosszabb időre. Varga Bence agyrázkódás, Mihajlo Meszhi arccsonttörés gyanújával került kórházba. Első az egészég, most értük szorítunk. Jó érzés természetesen, hogy tudtunk idegenben nyerni. Erős csapatot tudtunk legyőzni némi szerencsével, az első 25 percben kifejezetten jól futballoztunk. A félidő második fele nem sikerült, ellenfelünk sok helyzetet tudott kidolgozni. Szünetben rendeztük a sorokat, jól reagáltunk az Újpest játékára, bátran kértem az egy az egyeket is a játékosoktól. Egy ilyen szituációból született meg Tóth Barna gólja is, aki magasra tette a lécet első élvonalbeli találatával. Egységes csapat vagyunk, ezért lehetünk sikeresek, most már az a legfontosabb, hogy két játékosunk is egészséges legyen.”

OTP Bank Liga, 10. forduló

Újpest FC-Kecskeméti TE 1-2 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 2852 néző, v.: Andó-Szabó
Gól: Diaby (104.), illetve Tóth B. (55.), Katona B. (80.)
Újpest: Nikolic – Szabó B. (Pauljevic, a szünetben), Diaby, Csongvai, Antonov – Onovo (Ljujic, 69.), Mack – Simon K. (Borello, 79.), Katona M. (Tallo, 68.), Csoboth (Bjelos, 83.) – Gouré.
Kecskemét: Varga B. (Varga Á., 97.) – Szabó A., Belényesi, Szalai – Nagy K. (Grünwald, 71.), Vágó, Banó-Szabó (Katona B., 71.), Szuhodovszki (Meszhi, 98.), Zeke – Tóth B., Szabó L. (Djuranovic, 84.)

1.  Kecskeméti TE               10  5   4   1     14-7  19 pont
 2.  Ferencvárosi TC              7  6   –   1     18-3  18
 3.  Paksi FC                     8  4   2   2    15-14  14
 4.  Kisvárda Master Good         9  4   2   3    16-16  14
 5.  Puskás Akadémia FC           9  3   5   1     10-7  14
 6.  ZTE FC                       9  3   3   3    16-13  12
 7.  MOL Fehérvár FC              9  3   2   4    11-14  11