A Kecskeméti TE három góllal nyert a ZTE ellen

A második helyen álló Kecskemét hazai pályán rendkívül simán, 3-0-ra nyert a kupadöntős Zalaegerszeg ellen szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában.

Horváth Krisztofer
Horváth Krisztofer, a Kecskemét támadója próbál leválni a fehérben látható Szendrei Norbertről. Fotó: MTI/Bús Csaba

A címvédő és listavezető Ferencváros tavaszi hullámvölgye miatt az újonc kecskemétiek lemaradása már csak hat pont volt a találkozó előtt, így győzelemmel „lőtávolon” belülre kerülhettek az Európa-ligában nyolcaddöntőig jutott bajnokcsapathoz képest.

A Kecskemét az első pillanattól kezdve fölényben futballozott, és az első játékrész közepén négy percen belül kétszer is eredményes volt – egyszer pedig a kapufa mentette meg a vendégeket -, így teljesen megérdemelt vezetéssel vonulhatott pihenőre. A ZTE játékába rendkívül sok hiba, pontatlanság csúszott, emiatt a vendégcsapat nem volt veszélyes kapura.

A 19. percben Horváth Krisztofer előbb Tajtit csapta be, majd beadása vissza került hozzá, akit igazából senki nem támadott az ötös bal oldali sarkánál, ő pedig köszönte szépen, a kapu jobb oldalába lőt (1-0).

A ZTE FC saját nevelésű játékosa pimasz találatot szerzett, de ez az, amit ő tud, amit nagyon nem lehet tanítani…

A kapott gól után teljesen elvesztette a fonalat az egerszegi együttes és szinte várható volt, mikor jön az újabb hazai találat. A 24. percben bal oldali szöglet után a rövidre érkező Szabó Alex megelőzte a védőket és a kapuba fejelt (2-0).

A szünetben Ricardo Moniz kettős cserével próbálta rendezni a zalaegerszegi csapat sorait, és bár a védekezésben összeszedettebbé vált az együttese, támadásban továbbra sem javult fel.

A Kecskemétnek érthetően már nem volt sürgős, inkább a gyors kontrákra rendezkedett be és a 71. percben eldöntötte a három pont sorsát.

A 71. percben a hazaiak könnyedén játszották a labdát a védelem mögé, Nagy Krisztián jobbról közepre passzolt, Tóth Barna pedig az egerszegiek védők tekintetétől kísérve közelről passzolt a kapuba (3-0).

Szabó István együttese ezzel három pontra megközelítette a címvédő és listavezető Ferencvárost, amely 19.30-tól a kiesés elől menekülő Budapest Honvédot fogadja.