A kecskeméti Vágó Levente győztes gólt szerzett Kisvárdán, Boér Gábor távozik Zalaegerszegről

A Kecskemét hátrányból fordítva 2-1-re győzött a sereghajtó Kisvárda vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

A mérkőzés elején a Kecskemét irányította a játékot, mégis a Kisvárda szerzett vezetést, amely első olyan támadásából eredményes volt, amikor eljutott az ellenfél kapujáig. A gól után is többet volt a labda a lila-fehér együttesnél, amely ugyanakkor teljesen veszélytelen volt a kapura. A kisvárdai kapusnak először a 41. percben kellett védenie, amikor egy  szöglet után Zsótér próbálkozott éles szögből. A szünet előtt váratlanul büntetőhöz jutott az előző kiírás ezüstérmese, amely így egyenlíteni tudott.

A második félidőt jobban kezdte a hazai csapat,és  sokszor próbálkozott lövéssel. A vendégek elképzelés és lendület nélküli támadásai semmiféle veszélyt nem jelentettek a kisvárdai kapura.

A 68. percben Horváth Krisztofer tekert be egy szögletet, amit Belényesi csúsztatott vissza középre, Vágó Levente pedig kapásból a kapuba is lőtt (1-2).

Hátrányban nem tudott újítani a sereghajtó, egyetlen helyzete volt ahhoz, hogy pontot mentsen, de Cipetic kísérletét Varga védte, így a Kisvárda sorozatban harmadszor hagyta el vesztesen a pályát.

A szerdán kinevezett vezetőedző, Feczkó Tamás így vereséggel mutatkozott be a piros-fehérek kispadján, míg a lila-fehérek – öt kudarcot követően – először nyertek idegenben az idény során.

Feczkó Tamás, a Kisvárda vezetőedzője

„Gyors góllal kezdtük a mérkőzést, utána túlzottan is arra rendezkedtünk be, hogy megtartsuk az előnyt. Az első félidőben többet kellett volna kezdeményeznünk, illetve birtokolni a labdát az ellenfél térfelén, a gól után lehetőségünk nem is volt, igaz, a vendégeknek sem. Bosszantó, hogy a szünetre nem tudtunk előnnyel bemenni. Ez döntő momentum volt, illetve az is, hogy második félidőben a Kecskemét szerzett gólt.”

Szabó István, a Kecskeméti TE vezetőedzője

„A mérkőzés előtt nehéz dolgunk volt, mert új edző vette át a Kisvárdát, így nehéz elemezni. Új elképzelések jöhetnek ilyenkor, meg is leptek kicsit minket a három védős felállással, hiszen mindenre nem lehet felkészülni. Jól kezdtünk, de mégis korán gólt kaptunk, elcsúszott a védekezésünk egy olyan szituációban, amit már elvétettünk párszor idegenben a szezon során sajnos. Utána átvettük az irányítást, rengeteg pontrúgást harcoltunk ki, majd a félidő végén egy jogosan megítélt büntetőből egyenlítettünk. Ez lélektani szempontból jókor jött. A második félidőben küzdelmes és harcos meccset vívtunk, nem is játszottunk igazán jól, illetve a Kisvárda is jól futballozott. A védekezésünk viszont stabil volt, egy pontrúgás után pedig megszereztük – mint később kiderült – a győztes gólt is. Nagy nyomást helyezett ezután ránk a Kisvárda, és az átmeneteink nem jól működtek, noha több sanszunk is lehetett volna ezekből, ugyanakkor sokat tettün kazért, hogy nyerjünk. Nem voltunk a legjobb szériában pár hete, de úgy tűnik, kikecmeregtünk ebből a helyzetből, ez is azt mutatja, hogy ebben a bajnokságban sose szabad feladni. Megvan az első idegenbeli sikerünk, 19 pontunk van, nagyon meg vagyok így elégedve a válogatott szünet előtt. Bízom benne, hogy ezt folytatni tudjuk majd utána is, a Kisvárdának pedig sok sikert kívánok!”

Távozik a labdarúgó OTP Bank Ligában szereplő ZTE FC vezetőedzője, Boér Gábor

A zalaegerszegi klub vasárnap jelentette be, hogy az MTK Budapest elleni pénteki, 2-0-s vereség után a szakember felajánlotta távozását, amit a vezetőség elfogadott.

Boér Gábort április 24-én nevezték ki vezetőedzőnek, akkor Lendváról, testvéregyüttestől helyezte át székhelyét ismét Zalaegerszegre. Az előző szezonban többek között ő irányította a csapatot a történelmi sikert hozó MOL Magyar Kupa döntőben.

A ZTE 13 forduló alatt 11 pontot szerzett, ezzel a vasárnapi játéknap előtt a tizedik helyen állt, de két üldözője egy találkozóval kevesebbet játszott. A gárda szombaton a Debrecent fogadja.

OTP Bank Liga, 13. forduló

Kisvárda Master Good – Kecskeméti TE 1-2 (1-1)
Kisvárda, v.: Berke
Gól: Ilievski (8.), illetve Horváth K. (45+3., 11-esből), Vágó (67.)
Kisvárda: Kovács M. – Stefan (Camaj, 68.), Jovicic, Széles, Alic (Körmendi, 89.) – Melnyik, Ötvös – Cipetic, Balogh N. (Makowski, 68.), Nikolov (Lucas, 81.) – Ilievski (Vida, 81.)
Kecskeméti TE: Varga B. – Szabó A. (Májer, 46.), Belényesi, Szalai G. – Szűcs K., Vágó, Szuhodovszki (Szendrei, 79.), Zsótér (Meszhi, 54.), Leoni – Horváth K., Tóth B. (Pálinkás, 63.)