A Kielce lesz a Szeged-Veszprém párharc győztesének az ellenfele

A csoportkör csütörtöki, utolsó játéknapját követően kialakult a rájátszás első fordulójának párosítása a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Kielce
Fotó: Patryk Ptak

Az már szerdán eldőlt, hogy a két magyar csapat, a Veszprém és a Szeged első alkalommal összekerült a nemzetközi porondon. A párharc továbbjutójára az előző idényben BL-ezüstérmes lengyel Lomza Industria Kielce vár a negyeddöntőben.

A lengyel gárda az utolsó játéknapon 33-32-re nyert a Barça ellen, Arkadiusz Moryto 9 gólja mellett ötször volt eredményes Szimon Sycko és Alex Dujshebaev is.

A Kielce az idei szezonban hazai pályán 37-30-ra győzte le a Pick Szegedet, míg a „visszavágón” 31-28-ra nyertek a lengyelek.

Csütörtökön az Orlen Wisla Plock bravúros győzelmet aratott Portóban

Az 50. percben még a hazaiak vezettek 23-21-re, ám a lengyelek egy 7-4-es sorozattal fordítottak (27-28). A Plock így megcsípte a 6. továbbjutó helyet, mivel egy ponttal megelőzte a szerdán Odensében négygólos vereséget szenvedett HC PPD Zagrebet.

Ha már a GOG szoba került, az odensei gárda az Aalborggal csap össze a rájátszás első fordulójában. A dán párharc győztesének következő ellenfele a Barça lesz. A katalánok Aalborgban 39-33, míg odahaza 32-26-ra nyertek a dánok ellen.

A rájátszás első fordulójában március 22-én és 23-án lesznek az első meccsek, a visszavágók pedig egy héttel később.

A Kielce mellett a spanyol Barça, a német Magdeburg és a francia PSG Handball automatikusan a negyeddöntőbe jutott.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A rájátszás első fordulójának párosítása:

OTP Bank-Pick Szeged – Telekom Veszprém, a győztes ellenfele a Kielce lesz
Orlen Wisla Plock (lengyel) – HBC Nantes (francia), a győztes ellenfele a Magdeburg lesz
Aalborg HB (dán) – GOG (dán), a győztes ellenfele a Barça lesz.
Dinamo Bucuresti (román) – THW Kiel (német), a győztes ellenfele a PSG Handball lesz