A Kielce végig vezetve győzte le a Veszprémet

A Telekom Veszprém 32-29-re kikapott a lengyel Lomza Vive Kielce otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, csütörtökön.

A veszprémi keretből csak a svéd Andreas Nilsson hiányzott.

Már a meccs elején akadozott a vendégek támadójátéka, mivel a házigazdák megakadályozták, hogy ellenfelük dinamikus, lendületes kézilabdát játsszon, Mateusz Kornecki pedig bravúrosan védett. Momir Ilic vezetőedző a 12. percben időt kért, mert a taktikusan védekező Kielce 6-2-re elhúzott, ám a játék képe a folytatásban sem változott.

A 18. percben már 12-5-re vezetett a magabiztosan támadó és továbbra is hatékonyan védekező lengyel csapat, ezért a veszprémi kapuba Vladimir Cupara helyére Rodrigo Corrales érkezett, és kisvártatva büntetőt védett.

A hazaiak azonnali piros lap miatt elveszítették a fehérorosz Arcjom Karaljokot, és mivel sorozatban három gólt kaptak, a 27. percben 15-12 volt az állás. A hátralévő időben a lengyelek ismét magabiztossá tették előnyüket, így a szünetben megint öt gól volt a különbség a csapatok között.

A második felvonást ismét a Kielce kezdte jobban, és amikor már 22-15-re vezetett, bár ez még csak a 37. percben történt, lehetett tudni, hogy a sokat hibázó Veszprém ezúttal nem lesz képes fordítani. A folytatásban ismét közelebb került ellenfeléhez a magyar együttes, de áttörést ez sem eredményezett, a lengyelek a végén már 32-26-ra is vezettek, a meccs utolsó három találatát pedig a Magyar Kupa címvédője dobta.

A mezőny legeredményesebb játékosa a veszprémi Petar Nenadic volt kilenc góllal, Gasper Marguc öt, Jorge Maqueda négy alkalommal talált be. Hazai részről Alex Dujshebaev hét góllal zárt. A kapusok közül Mateusz Kornecki 11, Rodrigo Corrales tíz lövést védett.

A két együttes 15. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Veszprém szempontjából két döntetlen és tíz győzelem mellett három vereség.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

B csoport, 2. forduló:

Lomza Vive Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém 32-29 (17-12)
Kielce: Kornecki, Wolff (kapusok), A. Dujshebaev 7 (1), Gebala, Gudjonsson 1 (1), Karacic 4, Karaljok 2, Kulesh 2, Moryto 6 (2), Nahi 5, Naranjo, Sicko, Surgiel, Thrastarson, Tournat 2, Vujovics 3.
Veszprém: Corrales, Cupara (kapusok), Blagotinsek 1, Ilic, Jahja 3, Lauge Schmidt 1, Lékai, Ligetvári, Mahé, Manaszkov 3, Marguc 5 (3), Maqueda 4, Nenadics 9, Nilsson, Sipos 1, Strlek 2.
Lövések/gólok: 52/32, illetve 45/29
Gólok hétméteresből: 7/4, illetve 3/3
Kiállítások: 10, illetve 10 perc

Barca (spanyol)-HC Motor Zaporozsje (ukrán) 36-25 (16-13)

B-csoport állása: 1. Barca 4 p (+15), 2. Bukarest 2 p (+3), 3. Veszprém 2 p (0), 3. Kielce 2 p (0), 5. Zaporozsje 2 p (-8), 6. PSG 0 p (-3), 7. Porto 0 p (-3), 8. Flensburg 0 p (-4)

Szeptember 23., csütörtök
20:45 PSG Handball (francia)-C.S. Dinamo Bucuresti (román)
20:45 FC Porto (portugál)-SG Flensburg-Handewitt (német)

Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Telekom Veszprém jövő szerdán a címvédő Barcelonát fogadja, az egy sikerrel és egy döntetlennel rendelkező Pick Szeged pedig csütörtökön a fehérorosz Meskov Breszt vendége lesz.

Forrás: MKSZ/MTI