A Kisvárda gólt sem rúgott, a Fehérvár gólt sem kapott

A MOL Fehérvár FC kiütéses, 5-0 arányú győzelmet aratott hazai pályán a moldovai Petrocub Hincesti ellen a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójának első mérkőzésén. A Kisvárda csütörtökön a párharc első mérkőzésén 3-0-s vereséget szenvedett a norvég Molde vendégeként.

Fehérvár
Ivan Petriak (k), a Fehérvár játékosa a gólja után a csapattársaival a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában játszott MOL Fehérvár FC-Petrocub Hincesti mérkőzésen a székesfehérvári Mol Aréna Sóstó stadionban. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Kiegyenlített játékot hozott az első negyedóra, majd a vendégek Ambros révén kapufát rúgtak, ami felébresztette a hazaiakat, akik két perccel később Dárdai Pál góljával megszerezték a vezetést. Nem kellett sokat várni a következő fehérvári találatra sem, Kenan Kodro büntetőből volt eredményes. A Fehérvár a szünetig háromgólosra növelte előnyét, miután Stopira egy sarokrúgásból gólt fejelt.

Fordulást követően sem vett vissza a lendületből a Vidi és egy formás támadás végén Ivan Petrjak megszerezte a negyedik fehérvári találatot is. A Petrocub ebben a játékrészben elvétve jutott el a hazai kapuig, veszélyes helyzete sem volt.

A hajrában a Fehérvárnak több lehetősége akadt az ötödik gól megszerzésére, végül Budu Zivzivadze büntetőjével sikerült igen megnyugtató előnyt szerezni a visszavágóra.

Michael Boris, a Fehérvár vezetőedzője

„Mindig más élőben tapasztalni egy másik országból érkező ellenfelet a nemzetközi meccseken, mert hiába nézte meg egy megfigyelőnk a helyszínen is a Petrocubot a múlt héten, iletve mi is láttuk a felvételeket, de a pályán mindig kell egy kis idő adaptálódni az ellenfélhez. Nagyon büszke vagyok arra, hogy nem álltunk meg a kétgólos vezetésünk birtokában és mentünk tovább a harmadik, negyedik, ötödik gólért is. Letámadtunk, előrefelé védekeztünk és nyilván lehetne hibákat találni az ötgólos siker ellenére is, vannak azért olyan esték, amikor lehet egy kicsit élvezni is a győzelmet az elemzések mellett. Úgy gondolom reális a különbség a meccs képe alapján, de most már a Honvéd elleni bajnoki van a szemünk előtt. A szurkolók már az előző szezonban is mögöttünk voltak, akkor is, amikor nem jöttek az eredmények. Úgy érzem, hogy egyre jobb a kapcsolat közöttük és a csapat között, szeretünk itthon játszani – persze Pakson is sok Vidi-szurkoló volt a vendégszektorban ott vasárnap. Szerdán találkoztam is velük, a lefújás után pedig minden meccs után megköszönjük a játékosokkal együtt a szurkolást, de ezúton is köszönjük nekik a mai biztatást!”

Az ötgólos győzelem miatt az újságírók már az esetleges Köln elleni playoffról is kérdezték német vezetőedzőnket.

„Ahogy korábban már nyilatkoztam, Rot-Weiss Essen szurkoló vagyok gyermekkorom óta, nincsenek különösebben jó viszonyban a kölniekkel, de így is nagyon sokan kerestek már Németországból a sorsolás óta jegyek miatt, vagy csak úgy általánosan érdeklődtek, szóval sokat volt a héten töltőn a telefonom. De nem szeretnék erről bővebben beszélni egyelőre, elsősorban természetesen most arra koncentrálunk, hogy a Honvéd ellen jól szerepeljünk, majd bebiztosítsuk a továbbjutást a moldovai visszavágón.”

Fehérvár
A győztes Fehérvár játékosai ünnepelnek a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában játszott MOL Fehérvár FC-Petrocub Hincesti mérkőzés végén a székesfehérvári Mol Aréna Sóstó stadionban. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Konferencia-liga, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés

MOL Fehérvár FC – Petrocub Hincesti (moldovai) 5-0 (3-0)
Székesfehérvár, 3365 néző v.: Thorarinsson (izlandi)
Gól: Dárdai (20.), Kodro (23., 11-esből), Stopira (35.), Petrjak (66.), Zivzivadze (88., 11-esből)
MOL Fehérvár: Kovács D. – Nego (Kojnok, 82.), Fiola, Stopira, Sabanov, Hangya – Bumba (Pokorny, 71.), Rúben Pinto (Makarenko, 62.) – Dárdai P. (Bamgboye, 46.), Kodro (Zivzivadze, 46.), Petrjak.
Petrocub: Avram – Revenco, Platica, Mudrac, Jardan, Bejan (Lupan, 30.) – Cotogoi, Potirniche (Graur, 71.), Iosipoi – Cojocaru (Fedorov, 73.), Ambros.

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Moldovában.

A kiesés szélére sodródott a Kisvárda Norvégiában

Kissé megilletődötten kezdte a mérkőzést az OTP Bank Liga ezüstérmese. A hazaiak az első percekben komoly fölényben voltak, de később a Kisvárda felvette a meccs ritmusát. Stabilizálta játékát, így az első félidőben egyenrangú ellenfele volt a norvég csapatnak, mely többet birtokolta a labdát, de nem tudta feltörni a magyarok védelmét.

A Kisvárda labdaszerzések után bátran játszott, igyekezett gyorsan a hazaiak kapujának előterébe jutni, és több ígéretes akciója is volt, nagy helyzetig azonban nem jutott.

A fordulás után a házigazda nagy erőket mozgósított a vezetés megszerzéséért, és a korábbinál lényegesen nagyobb nyomást helyezett a vendégek kapujára. A magyar együttes az első negyedórában még jól állta a hazai rohamokat, a 63. percben aztán egy lesgyanús szituációból gólt kapott.

A folytatásban a Kisvárda igyekezett bátrabban támadni, birtokolni a labdát, ám nem tudott helyzeteket kialakítani, viszont a védelme fellazult, amit a hazaiak a hajrá elején két percen belül kétszer is kihasználtak, így komoly előnnyel várhatják a jövő heti magyarországi visszavágót.

Molde (norvég)-Kisvárda Master Good 3-0 (0-0)
Molde, vezette: Stojchevski (északmacedón)
Gól: Hussain (63.), Fofana (80.), Linnes (82.)
Molde: Karlström – Hansen, Haugan, Risa – Linnes, Grödem (Hussain 58.), Monnsverk, Breivik (Ödegard 88.) , Haugen (Knudtzon 74.) – Zekhnini (Eriksen 58.), Fofana.
Kisvárda: Odincov – Hej, Kravcsenko (Vranjanin 86.), Kovacic, Leoni – Ötvös, Karabelov (Lucas 72.) – Navrátil (Asani 72.), Makowski (Melnyik 62.), Camaj (Ilievski 86.) – Mesanovic.

A párharc visszavágóját jövő csütörtökön rendezik Kisvárdán.

Döntetlent játszott Görögországban a Slovan

A Bajnokok Ligájából a Ferencváros által kiütött Slovan Bratislava 1-1-es döntetlent ért el a görög Olimpiakosz otthonában a labdarúgó Európa-liga-selejtező harmadik fordulójának első felvonásán, csütörtökön.

A Shamrock Rovers 3-1-re győzött a vendég Skupi ellen. A párharc győztese a Ferencváros-Qarabag BL-párharc vesztesével találkozik a következő körben.

A visszavágók jövő héten lesznek, az Európa-liga döntőjét a Puskás Arénában rendezik jövő május 31-én.