A lengyelek visszavágtak Érden

Fotó: Kovács Anikó/MKSZ

A magyar női kézilabda-válogatott nem tudta bebiztosítani a helyét a decemberi, svédországi Európa-bajnokságon, miután vasárnap Érden egy góllal kikapott a lengyel csapattól.

A két csapat szerdán Koszalinban találkozott, és az Elek Gábor-Ambros Martín szövetségi kapitányi kettős debütáló mérkőzésén a magyarok 27-24-re győztek. A hazai együttesnek a továbbjutáshoz most elegendő lett volna egy döntetlen is.

A lengyelek december 14-én, a dániai vb herningi nyolcaddöntőjében 24-23-ra legyőzték a magyarokat, akik többek között emiatt nem vehetnek részt a riói ötkarikás játékokon. Németh András kapitány a kudarc után lemondott, utódjául az FTC és a Győr vezetőedzőit választották meg.

Kiegyenlített játékkal indult a találkozó, tíz perc után 6-6 volt az állás. A magyar együttes ezt követően előnyre tett szert, vezetett négy góllal is (10-6), de nem tudta leszakítani ellenfelét, amely előbb egyenlített, majd a szünetre egygólos fórra tett szert.

A folytatásban visszavette a vezetést a magyar válogatott, de a rendkívül kiegyenlített mérkőzés hajrájában ismét a lengyeleknél volt az előny, amelyet meg is tartottak a végső dudaszóig.

Elek Gábor szövetségi kapitány: – Gratulálunk a lengyel válogatottnak. Sajnos nem voltunk annyira feszesek, mint Koszalinban, és mindkét félidőben akadt egy-egy nagyon rossz periódusunk, ez pedig eldöntötte a meccset. Az első félidőben a védekezésünk, fordulás után a támadásunk volt a vártnál gyengébb. Tragédia nem történt, szerettünk volna már ma Eb-kvalifikációt ünnepelni, a nehezebb felét úgy éreztük, megcsináltuk, de nagyon szerettük volna kétszer legyőzni ellenfelünket. Nagyon jó mentalitású társasággal dolgozhatunk együtt, fájó, hogy ma nem nyertünk, de a mai meccsből és a kintiből is csak tanulhatunk.

[Customads id=646335]

Kovács Anna:
– Nagy izgalommal vártuk a kinti meccset, nagyon örültünk, hogy sikerült. Hazai pályán sajnos sokkal több hibát követtünk el, de tudtuk, hogy nehezebb lesz az érdi találkozó. Az első félidő végén és a második félidő közepén is túl sokat hibáztunk. Az elmúlt másfél hetet jó hangulatban, jó munkával töltöttük, ez pedig előremutató a jövőre nézve.

Női Eb-selejtező, 5. csoport, 4. forduló:

Magyarország – Lengyelország 25-26 (16-17)
Érd, játékvezetők: Kijauskaite, Zaliene (litvánok).
Magyarország: Bíró, Kiss É. (kapusok), Erdősi 2, Hornyák D., Kisfaludy 1, Klivinyi, Kovács A. 2(1), Kovacsics 1, Lukács, Orbán Ad. 2, Schatzl, Szamoránsky, Szekeres, Szucsánszki 6, Triscsuk 7(6), Zácsik 4. Szövetségi kapitány: Elek Gábor, Ambros Martin.
Lengyelország: Gawlik, Wysokińska (kapusok), Achruk 3(1), Drabik, Gęga 2(1), Jochymek, Kobylińska 7, Kocela 3, Kołodziejska 2, Kulwińska 2, Pielesz, Siódmiak 2, Stachowska, Stasiak 3, Zalewska 1, Zych 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.

Forrás: MKSZ/MTI