A Lipcse nem tudta legyőzni a berlini Herthát

A Hertha BSC 2-2-es döntetlent játszott az RB Leipzig otthonában a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szerdai játéknapján. Az éllovas Bayern München 1-0-ra nyert a Borussia Dortmund otthonában, ezzel hét pontra növelte előnyét keddi vendéglátójával szemben.

Gulácsi Péter a kapuban. Fotó: GEPA pictures/ Roger Petzsche/ Picture Point/ POOL

A 63. percben 1-1-es állásnál Marcel Halstenberg kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a vendégek, ám öt perccel később a norvég Rune Jarstein kapus hibájának köszönhetően ismét a lipcseiek vezettek. A végeredményt Krzysztof Piatek állította be a 82. percben büntetőből.

A házigazdák kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte, az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán pedig a 79. percben lépett pályára.

A Mainz a mérkőzés nagyobb részében emberelőnyben játszott, mégis csak 1-1-es döntetlent ért el az Union Berlin vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szerdai játéknapján.

A fővárosi együttes a 42. percben fogyatkozott meg, amikor már 1-1 volt az állás, a vendégek viszont képtelenek voltak a folytatásban újra a kapuba találni. A vendégek magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a 82. percben csereként lépett pályára.

A Bayern Kimmich egyetlen góljával nyert Dortmundban

Az éllovas Bayern München 1-0-ra nyert a Borussia Dortmund otthonában, ezzel hét pontra növelte előnyét keddi vendéglátójával szemben.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon akadt egy-két gólszerzési lehetőség. A bajorok a szünet előtt nem sokkal kerültek előnybe, a 43. percben Joshua Kimmich emelt 17 méterről okosan a hazaiak kapujába. Ez volt a Bayern 200. bajnoki gólja a nagy rivális ellen.

A szünet után a Dortmund nem tudott felpörögni, nem volt képes komolyan zavarba hozni ellenfelét, a címvédő Bayern München magabiztosan futballozva harcolta ki a győzelmet.

Nagy lehetőséget szalasztott el a felzárkózásra a Borussia, amely a bajnokság során először kapott ki saját pályáján. Az örökmérlegben tovább nőtt a bajorok fölénye: 102 találkozóból 48-at a müncheniek nyertek meg 29 döntetlen és 25 Borussia-siker mellett.

Bundesliga, 28. forduló:

RB Leipzig-Hertha BSC 2-2 (1-1)
L. Klostermann (24.), P. Schick (68.), ill. M. Grujic (9.), K. Piatek (82., 11-es)
Kiállítva: M. Halstenberg (63., Leipzig)

Fortuna Düsseldorf-Schalke 04 2-1 (0-0)
Gól: R. Henning (63.), K. Karaman (68.), ill. W. McKennie (53.)

TSG 1899 Hoffenheim-1. FC Köln 3-1 (1-0)
Gól: C. Baumgartner (11., 46.), S. Zuber (48.), ill. F. Kainz (60.)
Kiállítva: B. Hübner (50.), ill. S. Bornauw (26.)

Union Berlin-FSV Mainz 05 1-1 (1-1)
Gól: M. Ingvartsen (33.), ill. R. Baku (13.)
Kiállítva: R. Andrich (41., Union Berlin)

Borussia Dortmund-Bayern München 0-1 (0-1)
Gól: J. Kimmich (43.)

Bayer 04 Leverkusen-VfL Wolfsburg 1-4 (0-1)
Gól: J. Baumgartlinger (85.), ill. M. Pongracic (43., 75.), M. Arnold (64.), R. Steffen (67.)

Eintracht Frankfurt-SC Freiburg 3-3 (1-1)
Gól: André Silva (35.), D. Kamada (79.), T. Chandler (82.), ill. V. Grifo (28.), N. Petersen (67.), L. Höler (69.)

FC Augsburg-SC Paderborn 0-0

Werder Bremen-Borussia Mönchengladbach 0-0

Forrás: M4 Sport