A listavezető FTC-Telekom könnyedén győzte le a Dunaújvárost

A magyar bajnoki címvédő, listavezető Ferencváros 5-1-re győzte le a vendég Dunaújvárost a jégkorong Erste Liga egyetlen keddi mérkőzésén.

FTC-Telekom
Fotó: Tumbász Hédi

A találkozó derekán már három góllal vezetett a fővárosi alakulat, a vendégek emberhátrányban szépítettek. A folytatásban ismét a hazaiak akarata érvényesült. Rasmus Kulmala két góllal vette ki részét a sikerből.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Nagyjából azt kaptuk, amire számítottunk. Tudjuk, hogy a nemzetközi szünetek után döcögni szokott a játék, nyilvánvaló, hogy 8-9 nap kihagyás után nem lesz ugyanolyan, mint amikor folyamatosan meccsben vagyunk. Ez ma is így volt, fel voltunk rá készülve. Ráadásul a mostani nemzetközi szünet alatt nagyon keményen edzettünk, szóval semmiképp sem számíthattunk arra, hogy minden simán megy majd. A legfontosabb az volt, hogy a nagyon fontos három pontot így is megszerezzük. Lehet, hogy nem volt a legegyszerűbb, lehet, hogy picit akadozott a gépezet, de a legfőbb cél a győzelem volt, az pedig, talán nem nagyképűség azt mondani a látottak alapján, hogy egy percig sem forgott veszélyben.”

Niko Eronen, a Dunaújvárosi Acélbikák vezetőedzője

„Nem hinném, hogy túl sok könnyűnek nevezhető mérkőzésünk lenne ebben a ligában, de ezzel együtt és eléggé szét voltunk esve az első harmadban, sok egyéni hibát vétettünk, a Fradi abszolút kontrollálta az eseményeket. A második harmadban egy kicsit jobban alakultak a dolgok számunkra, végre támadásban is eltöltöttünk egy kis időt. A harmadik harmadra visszatértek a hibák, meg kell találnunk a módját, hogy jóval tovább meccsben maradjunk, egy-két gólon tartsuk az ellenfelet, mert ekkora különbség mellett kevés esélyünk marad a végén a pontszerzésre. Túl sok volt a nagy hiba a harmadik harmadban ehhez. Összességében nézve, a meccs előtt munkát, odaadást, önfeláldozó küzdelmet kértünk a srácoktól, ezt pedig megkaptuk tőlük, úgyhogy nem hibáztathatom őket. Meg kell tanulnunk, hogyan játsszunk ezen a szinten, és mit jelent ebben a ligában játszani. Ráadásul gyorsan kell tanulnunk, csütörtökön már jön is a következő meccs. Viszont úgy érzem, az előző meccshez képest léptünk egyet előre ezzel a szinte új csapattal is, szóval bizakodva várom a folytatást.”

Jégkorong Erste Liga

FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)
Yannick Turcotte (6.), Rasmus Kulmala (26., emberelőnyben, 42.), Aki Kestila (29.), Turbucz Martin Zoltán (53.), ill. Szalma Zsolt (36., emberhátrányban)

10. FEHA19                      36  4   6   4  22 68-119  28
    Csíkszeredától három pont levonva. Az első nyolc csapat jut a rájátszásba.

A Fehérvár kikapott Klagenfurtban

A már biztos rájátszás résztvevő Hydro Fehérvár AV19 5-2-re kikapott az éllovas Klagenfurt otthonában az osztrák jégkorongliga keddi játéknapján.

A tabella első és második helyén álló együttesek ütközetén Mihály Ákos hamar vezetést szerzett, a hazaiak a szünet után egyből egyenlítettek. Magosi Bálint révén gyorsan újból a Volánnál volt az előny, ám a Klagenfurt szlovén csatára, Jan Mursak 75 másodperc alatt duplázott. A záró felvonásban még két osztrák találat esett.

A Klagenfurt sorozatban ötödször győzte le a Volánt, amely az egymás elleni párharcokban 2023. január 17-én tudott győzni legutóbb.

Klagenfurt (osztrák) – Hydro Fehérvár AV19 5-2 (0-1, 3-1, 2-0)