A listavezető FTC-Telekom legyőzte a címvédőt

A listavezető Ferencváros hazai pályán 4-1-re legyőzte a címvédő Gyergyói HK csapatát, míg a Corona Brasov együttese Dunaújvárosban aratott háromgólos sikert a jégkorong Erste Liga alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

FTC-Telekom
Fotó: Tumbász Hédi

Az FTC már az első felvonásban háromgólos előnyre tett szert a Tüskecsarnokban, majd a második és a harmadik felvonásban is betalált. Szilassy Zoltán alakulata ugyan a hajrában szépíteni tudott, de nem veszélyeztette a hazaiak győzelmét.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Komoly erőltetett meneten vagyunk túl, ami mentálisan és fizikálisan is megterhelő. Ennek ellenére az elején látszódott, hogy frissebbek vagyunk, mint a Gyergyó, akik meccsből jöttek. Ezt ki tudtuk használni, és ezért is tudtuk megnyerni ezt a meccset, mert 3-0-ra elhúztunk az első harmadban. Utána viszont látszott az említett szellemi és testi leterheltség, elfáradtunk ebben a mérkőzésben. De az elején elég előnyt szereztünk ahhoz, hogy utána a végéig menedzselni tudjuk a játékot.”

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője

„Hatvan méter hoki kell, és hatvan percen keresztül kell palánktól palánkig menni. Ha megnézzük az első három gólt, látjuk, hogy ezek hiánya miatt kaptuk őket, elfutásból, kettő az egyből, három az egyből. Nagyon mélyen van három csatárunk, nincs a kör felett a harmadik ember, a hátvéd ennek ellenére belép a félharmadra. Kipöckölik a palánkon, vagy ahogy mondják a művelt angolok, kichipelik és elrohannak kettő az egyben, három az egyben, és tökéletes lövéseket hajtottak végre, amiből gólok lettek, így pedig hipp-hopp 3-0 lett. Nem volt egyensúly a játékunkban, ott voltunk a támadóharmadban, jó dolgokat csináltunk, de nem csináljuk végig a munkát, például letámadásnál egy méterre az embertől elkanyarodunk. A második harmadra azért feléledtünk, időt is kért az ellenfél, mert nyomás alatt voltak, de ezek az egy méterek, ezek az egy-egy lépések hiányoztak. Playoff-hokit kell már ilyenkor is nyomni, végig kell csinálni a játékelemeket úgy, ahogy azt kell. Ha otthon le akarod festeni a falat, akkor sem hagyod el a sarkokat, a snájdolással kezded, aztán telibe gurítod hengerrel. Na most, mi ezt nem csináljuk, mert nem vagyunk elég precízek és ezek a néhány percek okozzák a vesztünket. Egyébként megint el lehet mondani, hogy zömében hú, de nyomott a Gyergyó, de nem jól nyomott a Gyergyó, mert ahelyett, hogy tényleg domináltuk volna a meccset, kontroll helyett esztelenül mentünk előre, azt hittük, hogy kolbászból van a kerítés, emiatt felelőtlenné váltunk, ez pedig a vesztünket okozta.”

A Corona Brasov egy nappal a FEHA19 elleni fordulatos mérkőzése és győzelme után magabiztos sikert aratott Dunaújvárosban.